איגוד הכדוריד
בכל זאת הגענו למרות הכל
צילום: ורד נוטמן

למרות שהליגה טרם החלה, מבחינת עירוני רחובות יהיה נכון לומר, בכל זאת הגענו למרות הכל. אז מעבר לקשיי הקורונה, קשיים תקציביים, גל עזיבות, גם שנראה שהדברים התייצבו והמאמן שחר הבר החליט להמשיך ובנה סגל - הוא נאלץ להתמודד עם אתגרים לא פשוטים.

למשל זר מוביל (דמטרי ארטמנוב) שהביא, ונאלץ להחליף (לאחר שבקבוצה מספרים שטען כשנפצע בעת שהרים ספה), וגם זה שהגיע כמחליף - כבר נפצע, כל זאת במצב שרחובות נבנתה על אחד הסגלים הצעירים בליגה ולמעשה לא צירפה ישראלים מבחוץ (אלא ובעיקר העלתה מקבוצת הנוער).

רק שלמרות התבססותה על שחקנים ממחלקת הנוער המצליחה, היא עצמה לא הצליחה להתאמן בשבוע האחרון בשל סגל דליל - כששחקנים מקבוצת הנוער לא שוחררו (עד הערב) לאימוני קבוצת הבוגרים.

למרות הפתיחה - הבר, בדרכו הנעימה, משדר אופטימיות. ציפיות, תלוי את מי שואלים, אבל במצב הדברים כרגע - רחובות בהחלט תהיה מסופקת לשרוד בליגה, ולבנות את עצמה לשנים הבאות.

פותחים עונה
רחובות תארח במחזור הראשון את בני הרצליה. במחזור השני, ביום שני, היא תתארח בחולון. בשלישי (שישי הבא) היא תארח את באר שבע, וברביעי תצא למשחק חוץ מול מכבי ת"א. רגע לפני שתעלה דרגת קושי של משחקים מול מכבי ראשל"צ, קרית אונו ורמה"ש. התעלות והיא על המסלול. הפסדים על הסיפתח - עלולים לסבך אותה מאוד - לאור שיטת המשחקים החדשה.
>>לוח המשחקים והסגל של עירוני רחובות

כאמור, סגל הקבוצה הצטמצם בעקבות תקציב מוגבל ועזיבת שחקנים בכירים – בהם מושיקו אלימלך, דיאן פראליצה, רותם סגל, דוראל בן סעדון, רן יוניש, מור אבנעים, ומתן גולץ (שקיים סיכוי כלשהו שעוד יחזור). בנוסף אליהם, היה ברור שהקבוצה תצטרך להסתדר לאורך תקופה ארוכה ללא נדב כהן וטדי סלבדור, שבפרויקט נבחרת הנוער בפורטוגל. כמו כן מדובר בסיומה של תקופה, שכן השוער הוותיק שאולי סהר - פרש.
 
ברחובות החליטו לבסס את הקבוצה על טריו של זרים - זה כולל את המשך ההתקשרות עם המקשר הסרבי סאבו מסטר, ולצרף עוד שחקן שכבר חווה התנסות קצרה (בבני הרצליה) בליגת העל כאן - הפיבוט הסרבי סטפן שפונצ'יץ' (24, 1.92 מ'). מדובר בשחקן הגנה ורסטילי, ובפיבוט מוכשר התקפית.
 

תקציר מהלכים של פרוביץ'

ברחובות רצו מאוד לראות את פראליצה ממשיך, אבל טרגדיה משפחתית (אביו נפטר מקורונה) והוא עצמו חלה - הובילה אותו להישאר בארצו. הבחירה כציר מרכזי בקו האחורי הייתה כאמור בדימטרי ארטמנוב הרוסי, מקשר מנוסה ששיחק בעבר בדינמו אסטרכן אלופת רוסיה (כולל בליגת האלופות) ובנבחרת הלאומית.

בעיית כשירות (לדברי גורמים בקבוצה, השחקן טען לפציעה בכתפו לאחר שהרים ספה, ובבדיקה התגלתה פציעה ישנה), הובילה מיד לחילוף זרים. הבר צירף את הסרבי ווק פרוביץ' (31, 1.84 מ') שמשחק בעמדות של מקשר וקיצוני ימני. פרוביץ' שיחק בעבר ברמות טובות - בקבוצת פליסטר ממקדוניה, ולפני כן שנתיים בליגה הספרדית הבכירה במדי ליברבנק קואנקה (ובקבוצות מהליגה הבכירה בהונגריה  בסרביה וגם בירדן).


העניין, שביום שישי לפני כמעט שבועיים הוא נפצע במשחק אימון מול קרית אונו (התקווה שהוא יהיה כשיר בימים הקרובים ויוכל להשתלב בשבוע המשחקים הראשון).

הבר כאמור מתבסס בסגל הישראלי על שחקני בית. דין פרלוב ונועם ניב בפינה שמאל, שלו אהרוני בפינה ימין. עמרי נדלר וטל אהרונוביץ בעמדות האחוריות. עוז יצחק בעמדת השוער וכאמור שחקני נוער שמשלימים את יתר העמדות.

שווה בהחלט יהיה לשים לב לשון מורחוב בן 17, שישמש כשוער המשנה לאחר עזיבתם של סהר ואלימלך. צעירים נוספים, וגם אחים של הם שחקני הנוער - הפיבוט אייל אבנעים (האח של מור) ושחקן הפינה תומר אלפרינק (האח של אלעד). לצידם, שמות חדשים אפיק יאבו, שהם גן, גלעד אליהו. בהצלחה!

 הצוות המקצועי-ניהולי כולל את היו"ר עו"ד מוטי מרגלית, כאמור את המאמן הבר, מאמן השוערים ואדים ואליישו, המנכ"ל תמיר אורנשטיין, ועדה מקצועית - אבי פנחס, מנהל קבוצה - מוטי ולסקו והפיזיותרפיסט אהרון בק.

אם בתחילת ההכנות שחר הבר הבהיר - "המטרה היא לגבש קבוצה איכותית ותחרותית", כעת הוא מדגיש: "קרו הרבה דברים לא מתוכננים, בהן ההחלפה של הזר והפציעה של המחליף שלו. אנחנו מקווים שהוא יוכל לשוב במהרה ולהתחבר לקבוצה, וכרגע אנחנו יוצאים לדרך עם שני זרים וחבורה של שחקנים צעירים מוכשרים שגדלו במועדון, למעשה חוץ מטל אהרונוביץ', שהוא כבר שחקן ותיק. זה מאוד מאתגר, אבל מצד שני גם מהווה גאווה למועדון שבנוי רק על שחקני בית.

הבר הוסיף: "אני קצת חושש מרצף של המשחקים, כי הסגל שלנו הוא די קצר. יש לנו משחקים חשובים בפתיחה עם קבוצות ברמה שלנו. אנחנו משתדלים להתכונן בצורה הטובה ביותר כדי לשרוד את זה בטוב. השיטה החדשה למעשה קצת מקשה עלינו, כי אנחנו קבוצה חדשה לגמרי, עם שחקנים שהיו משניים והופכים לשחקני מפתח. הסיבוב הראשון הוא מאוד קריטי, בין אם נהיה בחלק העליון או התחתון, כי אנחנו נצטרך לאסוף נקודות להמשך. ברור שאנחנו רוצים למעלה, אבל זה באמת תלוי איך נתחיל את הליגה והדברים יתפתחו. ממה שראיתי במשחקי האימון, אני חושב שהקבוצות בסך הכל בסגלים טובים. הביאו לכאן זרים טובים השנה, ויש הרבה חברה צעירים שתופסים מקום חשוב בקבוצות. בעיני, תהיה ליגה מאוד מעניינת. כל תוצאה יכולה לקרות בין הטובה לפחות טובה".

היו"ר עו"ד מוטי מרגלית סיכם: "אחרי כל מה שעברנו - נותר לאחל בריאות, הצלחה, ושתהיה עונה טובה לכולנו, שתתחיל ותסתיים במועדה".

 

שחר הבר (מימין) ואולג בוטנקו לפני חצי גמר גביע המדינה אליו רחובות הגיעה בעונה שעברה. המשימה של הבר ורחובות העונה מאתגרת וקשה הרבה יותר
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn