איגוד הכדוריד
"קרית מוצקין מכוונת לפליאוף עליון"
צילום: מכבי קרית מוצקין

כשפיני לייבוביץ, היו"ר המיתולוגי של מכבי קרית מוצקין מצהיר - 
"לקחנו את העונה הזו ברצינות, התחלנו להתאמן מוקדם, ואנחנו מקווים להפתיע. המטרה היא לסיים בין 6 הראשונות את הסיבוב הראשון, לתפוס מקום בבית העליון ולהפתיע גם בהמשך", באופן טבעי גם רמת הציפיות שלנו עולה.


פותחים עונהמוצקין תתארח במחזור הראשון אצל מכבי ת"א, ובמחזורים השני והרביעי מצפים לה אתגרים לא פשוטים - היא תארח בהם את מכבי ראשל"צ ואת א.ס רמה"ש, כאשר אל הפתיחה הלגמרי לא פשוטה מצטרף גם משחק במחזור השלישי בקרית אונו. 
 
 
לוח המשחקים המלא והסגל של מכבי קרית מוצקין
 
המוצקינאים. אתגר חדש יוצא לדרך. צילום: אברי מונצר
 
אז מה נשתנה בקרית מוצקין? בגדול, לא המון, הקבוצה הצליחה לשמור על מרבית שחקני הסגל שלה ועל המאמן ניר חלימה, שממשיך לעונה שלישית. בשער - עומר סימון עזב (לבאר שבע), אבל מי שחזר הוא רן גוטרמן, אקס נבחרת העתודה. גוטרמן הספיק בשנתיים האחרונות להיות בהסגר וגם לשחק במכבי ת"א. למוצקין יש שוער מוכשר, בוגר הפרויקט בגרמניה ושוער נבחרת העתודה - נאור ספוז'ניקוב, ואת ירין בקשי ואלון כהן הוותיק.

 
בעמדות הזרים - מוצקין תפתח עונה בשלב זה עם שניים. המקשר הסרבי אלכס בושיץ' ממשיך לעונה רביעית. הפיבוט פיליפ לאובץ' גם כן נשאר, אבל הזר החדש שהצטרף, המקשר הבוסני גוראן סרנץ' הבוסני (ששיחק בעבר באשדוד והיה מיועד להחליף את מרקו טריניניץ') כבר לא כאן. בקבוצה הגישו בקשה למשרד הפנים לאשרה עבור...תיאומיר דודר הוותיק, ששיחק בעבר בקבוצה (ואף שימש כמאמן/שחקן), באשדוד ובהפועל ראשל"צ, וצפוי לעשות קאמבק בגילו המתבגר (40). דודר אגב שיחק בעונה שעברה בליגה הבכירה בספרד.
.
 
כדי להשלים את התמונה, מתן בליטיטר לא ממשיך, אריה אוחיון שסבל מפציעה החליט לקחת פסק זמן, וברשימת המצטרפים - שחקני נבחרת העתודה - המרכז עמית צ'מרינסקי שמושאל ממכבי ראשל"צ, לידור פינטו ששיחק בהפועל פ"ת וגדל בהפועל ראשל"צ. כאמור, יחד עם ספוז'ניקוב, ועם אורן כהן המרכז - למוצקין יש 4 שחקנים מהעתודה בסגל.
 

דודר. עשוי לשוב בקרוב ללבוש את המדים הצהובים של קרית מוצקין. צילום ארכיון: הדר ואן קולא

מי שעוד חזר לשורות הקבוצה הוא שחקן הפינה ליאב משה, כאשר הגרעין המוביל של הסגל מהעונה שעברה ממשיך - כולל ברק עמר, אופק תורג'מן, שגיא ליכט. אחרי סחבת במו"מ, בשורה טובה - המרכז המוביל סרגיי נוסקוב ממשיך. במוצקין מסמנים כישרון צעיר, את הקיצוני (השמאלי ביד), עומרי מרקו בן ה-17, שזומן לסגל נבחרת הנוער. לרשימה הזו כמובן צריך להוסיף את אסף סבג ואת סתיו טיירי, שחקני הפינה, כשהאחרון צפוי להשתלב בהמשך לאחר שיחלים מפציעה.
מוצקין למעשה תתבסס העונה על 13 שחקני מבית!

המאמן ניר חלימה: "מבחינת מטרות, למרות שינוי שיטת המשחקים - אנחנו מכוונים לפליאוף עליון. מבחינת הכנה, אצלנו היא הייתה לגמרי לא אידיאלית, כי למעשה עצרנו הכל עוד לפני כולם שהתגלו מאומתים בקבוצה, כך שלמעשה כל מה שעשינו עם החזרה הראשונה ירד לטימיון. אפשר לומר שהתחלנו הכל מהתחלה. כרגע אנחנו גם עם שני זרים, כך שנותר להמתין ולקוות שדודר יצטרף כמה שיותר מהר.

חלימה מסכם: "בהשוואה לשנים קודמות, יש לנו המון צעירים בסגל. לפחות 10 שחקנים בגילאי 22 ומטה. 4 שחקנים מהעתודה. אני מצפה שהשנה שחקנים שקיבלו את ההזדמנויות בעונות הקודמות, כמו ליכט, תורג'מן וסבג, יעשו קפיצת מדרגה. כמובן גם השחקנים מהעתודה. איך אני רואה את הליגה? היא תהיה לדעתי יותר שיווינית. קשה לי להסתכל רחוק, מעבר לשבועיים-שלושה קדימה, כי אף אחד לא באמת יודע מה יהיה והאם מצפה לנו גם סגר שלישי.

"כולם סובלים מהאי ודאות. מבחינת רמה, אני צופה שהיא תהיה פחות גבוהה, גם בגלל המעבר של מספר שחקנים מובילים לליגות באירופה. גם בגלל שזרים איכותיים שניסו להביא ביתר הקבוצות לא רצו להגיע בתקופה הזו. הדבר החיובי הוא שיש מקום לשלב צעירים, שיוכלו לקבל הזדמנויות, להוכיח את עצמם ולפרוץ קדימה. בראייה עתידית, זה יכול לעשות טוב לכדוריד שלנו".


שינוי נוסף בצוות הניהולי-מקצועי-רפואי הוא הצטרפותה של הפיזיוטרפיסטית ספיר מהדקר.
 

היו"ר ליבוביץ והמאמן חלימה. דרך צלחה
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn