איגוד הכדוריד
"נהיה קבוצה לגיטימית למרכז הטבלה ומעלה"
צילומים: רמה"ש, הדר ואן קולא, גבי אלאלוף

עוד לפני הסגר השני ודחיית הליגה בחודש, יו"ר בני הרצליה אדם פלטקביץ הצהיר, "האי וודאות יותר גדולה מהוודאות, ומה יהיה - אני לא יודע להגיד, אבל בסופו של דבר אני משוכנע שנהיה קבוצה לגיטימית למרכז הטבלה ומעלה".

ועכשיו? הרצליה היא די תעלומה, אבל התחושה היא שאם היא תתעלה על עצמה במיוחד במשחקי פתיחת העונה - הכיוון של פלטקביץ' אולי יכול להתרחש - בטח במבנה ושיטת משחקי הליגה שתחולק לבתים בתום הסיבוב הראשון.

העניין המרכזי, שעדיין לא ברור מי יאמן אותה. בני אינגל שאמור להמשיך - לא מדריך אותה בשלב זה בשל מחלוקת מול בני הרצליה, אותה מנסים הצדדים לפתור. מי שמדריך לאחרונה את הקבוצה הוא עודד נאמן, מאמן קבוצת הנשים של המועדון, יחד עם הקפטן דניאל לינדנגרן. "אני מקווה שיימצא פתרון, ואם לא - אני מאחל הצלחה לבני הרצליה - מועדון שחשוב וקרוב לליבי", אמר אינגל.

 


לוח המשחקים והסגל המלא של בני הרצליה - לחצו
 

פותחים עונה - הרצליה תתארח במחזור הפתיחה ברחובות. במחזור השני היא תארח את מ.כ באר שבע, ובשלישי תתארח אצל מכבי ת"א, ואז כאמור תעלה דרגת קושי - ומצפים לה אתגרים מורכבים יותר - משחקי בית מול מכבי ראשל"צ ומול רמה"ש, וביניהם קרית אונו בחוץ, שישלימו את הסיפתח. 

אז הרצליה היא כאמור תעלומה במידה רבה, גם בשל העובדה שלא קיימה יותר מדי משחקי הכנה (באחרון שבהם, מול הפועל ראשל"צ בשישי האחרון, היא נוצחה 42:31), וגם לא השתתפה לפני כן במשחקי גביע ווינר-שופטים.

לא מעט שינויים נכפו עליה: אלכס סיצ'נקו (במעבר להתגורר בארה"ב) והדר מצליח (לרמה"ש) עזבו. איתמר אלמוסנינוס עזב להפועל ראשל"צ. גיא קורדובה הצטרף להפועל אשדוד, והפיבוט סטפן שפונציץ' עבר לרחובות.

המדיניות של היו"ר אדם פלטקביץ הייתה לבסס את הקבוצה בעיקר על שחקני הבית, דניאל לינדגרן, תומר טואג, דניאל צרפתי וחבורה של שחקנים מוכשרים מהנוער. מי שחוזר אליה הוא שחקן הפינה המוכשר סהר שחק, ששיחק בעונה שעברה בהפועל ראשל"צ (צרפתי ושחק נכללו ושיחקו עם נבחרת ישראל בפורטוגל). בן ליברטי גם כן ממשיך וזו בשורה חשובה, וירדן לחמן וגל שניידר המוכשרים הצטרפו.


 

סרטון הביצועים של נאמניה גויקוביץ'


הרצליה תתבסס בסגל הזרים שלה על המרכז-מקשר הוותיק ולדיצה סטויאנוביץ', ששב במהלך העונה שעברה למועדון לקדנציה שנייה. הסרבי כמובן ימשיך להיות הברומטר, אבל אחרי תקופה כל כך ארוכה שהוא לא שיחק - לא פשוט לשוב לכושר ועוד בגיל 40 (כשגם בעונה שעברה הוא נאלץ לעשות קאמבק אחרי מספר חודשים שהיה מחוץ למשחק).
 

דושאן אנדרייביץ'. חוזר לקדנציה שנייה בישראל. צילום: הדר ואן קולא

מי שישחק לצידו בקו האחורי הוא המרכז-מקשר הסרבי, נמאניה גויקוביץ' בן 27 (1.88 מ'), ששיחק במרבית הקריירה בארצו (במלאדוסט, פרולטר וסלוגה) ובליגת משנה בגרמניה, כאשר המועדון האחרון היה מטאלפלסטיקה שאבץ. גויקוביץ' הוא בהחלט שחקן מעניין ומגוון, עם התנסות בגביע האתגר האירופי ובסאה ליג.

עוד שחקן שמוכר בארץ, ולבטח בגזרת השרון, הוא הפיבוט הסרבי דושאן אנדרייביץ', ששיחק ברמה"ש לפני 3 עונות. על פניו, זה נראה טריו זרים לא רע.
 
בני אינגל, התקווה שיימצא פתרון שיחזיר את המאמן המוכשר שתרם רבות למועדון
צילום: הדר ואן קולא

שוער - יהיה מעניין לראות איך יעבוד שילוב הצעירים בשער, אחרי שבמועדון ירדו מהאפשרות לצרף שוער זר, ואחרי שהרצון להחזיר את גיל יעקב לא צלח. מוטי אנגל לא כשיר לפחות לסיבוב המשחקים הראשון, והאפשרויות של הרצליה יהיו להתבסס על שוערים מבית - אושר דוכנא ושגיא בוניס.

בהרצליה יצטרכו להתמודד עם חסרונם של השחקנים הצעירים והמוכשרים - יפתח דהן ואסף אוחיון - שמשתתפים בפרויקט נבחרת הנוער בפורטוגל, ויצטרפו רק בחלק השני של העונה. בכלל, במבט לעומק הסגל ניתן למצוא הרבה שחקנים צעירים בוגרי קבוצת הנוער (אורן רווה, ברק קרמון, עילי עמידור, עמית מנדלר, ארד כהן ורועי אביטבול).

להרצליה יש סגל יחסית קצר מבחינת ניסיון, כמו להרבה קבוצות אחרות, וכאן זה הזמן שלה להעניק במה לדור העתיד של המועדון, כפי שהיו"ר פלטקביץ' כבר הצהיר: "
שחקנים ישראלים היו מעט מאוד בנמצא, וגם כאלו שאתה רוצה ויש להם יכולות - לנו אין את היכולות להחתים בדרישות שהציגו. אנחנו נאלץ ללכת עם הקאדר הביתי, עם שחקנים צעירים שגדלו במועדון, ואני מקווה שהזרים יהיו מספיק איכותיים ויספקו תפוקה".
 

סהר שחק חוזר להרצליה. צילום: גבי אלאלוף


סטויאנוביץ' ובן ליברטי. צילומים: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn