איגוד הכדוריד
"רואה את עצמנו כגורם מפתיע"
צילום: מתן בן עוז, דיגישארק
 

בתוך ההכנות שהחלו, נפסקו, והתחדשו - המילה תעלומה היא נרדפת לגבי היכולות שאפשר לצפות מהקבוצות, ובטח לקראת הסיבוב הראשון הסופר משמעותי שיחלק את הקבוצות לבית עליון ולבית תחתון.

אם יש דבר אחד ברור שאפשר לצפות מא.כ נס ציונה, כשעומרי מימון ממשיך לעונתו השלישית - ונאלץ גם לבנות קבוצה בתקציב נמוך - היא חיות. לא מדובר בסגל יוצא דופן מבחינת איכות וכישרון. יש בו מצד אחד ניסיון של מספר ישראלים, אבל גם זרים שעדיין מהווים סימן שאלה - בעיקר לגבי הניסיון שלהם לסחוב את הקבוצה. אולי בשל כך דווקא הצעירים המוכשרים, שחלקם משתייך לנבחרות העתודה והנוער - הם אלו שמצופה מהם לספק תפוקה, וצפויים לקבל הזדמנות משמעותית.

 

לוח המשחקים והסגל המלא של א.כ נס ציונה
 

פותחים עונה: נס ציונה לא נראתה טוב בשני משחקי גביע ווינר-שופטים מול דימונה ואשדוד בהן נוצחה, אבל זה כבר היסטוריה רחוקה. מה מצפה לה בפתיחת הליגה? נס ציונה תתארח במחזור הראשון למשחק שהיא תגיע אליו כאנדרדוג, ברמת השרון. בשני - היא תהיה חופשייה, ובשלישי וברביעי היא תארח את מכבי דימונה ואת מכבי קרית מוצקין - משחקים שהיא חייבת לקחת נקודות אם ברצונה להיאבק על מקום בבית העליון, ובכלל לצבור נקודות לשלב הבתים השני.
 

עומרי מימון, עמית כהן והטייגרים בכתום עם חזרת האימונים בתום הסגר השני. צילום: א.כ נס ציונה

כשמביטים על הסגל הישראלי - בנס ציונה מצד אחד יש שחקנים מנוסים - השוער אורן מאירוביץ' שממשיך לעונה שלישית, הקיצוני שלומי צייטלר שמביא איכויות ומנהיגות, כמובן ערן צרפתי ועומרי גדות המרכזים הוותיקים. אביב לייפר הקיצוני, שעשה התקדמות יפה בבאר שבע, הוא שחקן דור ביניים, ועם הכלים האלו נס ציונה תנסה למלא חלל של עזיבות שחקנים מובילים/מנוסים כמו שחר לוין, דדי פרץ וברק פריד.

על רקע הדברים, מסקרן לתת מבט לעבר שחקנים שמהם מצופה לעשות את הפריצה העונה. מדובר במקשרים אראל צייטלר וגיא גרא (שגם ישחק לעיתים בפינה) מנבחרת העתודה. צייטלר כבר השתלב כששב מפרויקט נבחרת הנוער בעונה שעברה. יש לו גם חיבור נהדר עם גרא, ושניהם מביאים רוח נעורים - כשאליהם אפשר לחבר את שוער סגל העתודה יותם בוכניק. המכה מבחינת נס ציונה היא הפציעה של הפיבוט הצעיר אופק שטיינר, שהתחשל בעונה שעברה בהפועל ראשל"צ - וסיים את העונה בגלל קרע ברצועה הצולבת. למשבצת הזו ייכנס עידן פינקר שחוזר לאחר שירות צבאי.


 
ועכשיו לזרים - שני המקשרים הם נמניה סקורוביץ' הבוסני, ורוי רולו - הפורטוגלי הראשון בכדוריד הישראלי. לראשון יש ניסיון, לשני הרבה פחות. הם סגנונות שונים. סקורוביץ' הוא מקשר קלאסי. רולו הוא מקשר נמוך, עם יכולת אישית גבוהה (בעיקר במסירה), זריזות, כולל חדירה לפתוח הגנות - שחקן שמזכיר בסגנון שילוב שבין מילוש בואישיץ' אקס נ"צ לבין ירמי סידי. מידת ההתאקלמות והיכולת המנטלית להוביל קבוצה בעונתו הראשונה מחוץ לפורטוגל בהחלט מסקרנת. במשבצת הזו נכנס גם ולידו דוידוביץ', זר סרבי בעמדת הפיבוט, עם פחות ניסיון אבל בהחלט כישרון, רצון ועבודה קשה.

>>> לריאיון היכרות עם רוי רולו, שחקן החיזוק מפורטוגל - לחצו

>>> לריאון היכרות משותף עם אראל צייטלר וגיא גרא - לחצו

זו כמובן תמונה חלקית לגבי הסגל, שבנו המאמן עומרי מימון ועוזרו קיריל דניסנקו, ויצטרך לזכות להרבה תמיכה מהמנכ"ל עמית כהן, המנהל רמי פריד, איש המשק - שמעון לוזון, וגם צוות הפיזיוטרפיסטים - מאיה בוטבול ואוריאל ארנפרוינד.

מימון: "את התקופה הראשונה של ההכנה סיימנו במצב מאוד טוב, וזה הרגיש שהקבוצה התחילה להתחבר. אז, קיבלנו את ה'ברייק', ומאז שחזרנו אנחנו מנסים להסתגל, שהמטרה היא בהחלט להוות הפתעה ולעמוד במטרות שלנו בסיבוב הראשון הקריטי. יש לי תחושה טובה לגבי המילה הפתעה. כמובן שהדברים והכוכבים צריכים להתחבר לנו כמו שאנחנו רוצים, אבל אני בהחלט רואה אותנו כגורם מפתיע - בליגה שתהיה מאוד צמודה להערכתי, אולי מלבד 2-3 קבוצות בעלות יומרות. אני מקווה שנדע לנצל את המשחקים הנכונים לקחת את הנקודות בסיבוב הראשון".

מימון ממשיך: "לגבי הזרים - אני מאוד מתרשם. אומנם לא עמדנו במבחן אמיתי, אבל יש להם כישרון. כמו שאמרתי שרולו הגיע, שאני רואה בו ירמי סידי כזה, אז אחרי חודשיים שהוא מתאמן - אני באמת רואה את זה שם, כולל יכולת מסירה מדהימה של שחקן מאוד לא שגרתי. הוא עושה הרבה דברים. נכון, הוא לא המקשר שעולה לזרוק מ-10 מטר. וליקו מאוד מפתיע אותי לטובה, פיבוט ברמה גבוהה להערכתי. מכיוון שמדובר בזרים צעירים יחסית, השאלה לגביהם זה החיבור והביטחון.

"לגבי הישראלים - יש לנו את שלומי צייטלר, גדות, מאירוביץ וצרפתי כישראלים מובילים, שאמורים למשוך. לא פחות, התפוקה של הזרים תהיה נגזרת של היכולת שלהם להוביל את הספינה. לגבי ההצעירים - אני מאוד מרוצה מאראל ומגרא. הם יתרמו הרבה השנה. אראל, שהוא סופר מוכשר, אמור מבחינתי להוביל את המועדון שלנו בשנה-שנתיים הבאות. הפציעה של אופק שטיינר קצת שיבשה לנו את התהליך, ואנחנו ניאלץ לאלתר פתרונות. זה חלק מהמשחק. בשורה התחתונה, אני מאוד מאמין בשחקנים, ורק שנהיה בריאים - ושנוכל לפתוח ולסיים את הליגה, ובתקווה ליצור מהתחלה דינמיקה שתתפתח לכיוונים טובים".

אחרון - ערך מוסף - נס ציונה עשתה קפיצת מדרגה יפה גם בסיקור התקשורתי של עצמה ברשתות החברתיות, כשצירפה את 
מתן בן עוז (דיגישארק). שדרוג נהדר ומבורך במערך הניו-מדיה. שאפו.

 
הטייגרים מודל 2020-2021 - בהצלחה!
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn