איגוד הכדוריד
"המטרה - לצמוח אל הפליאוף העליון"
צילום: לאה סטפנוב

252 ימים מפרידים בין מחזור הליגה האחרון ששוחק בעונה שעברה לבין זה שמתוכנן לפתוח את ליגת ווינר ביום שישי הבא, ואנחנו מתחילים את פרויקט פתיחת העונה עם הפועל קרית אונו.

"גם אחרי הכנה לא פשוטה, הציפיות לא השתנו - אנחנו רוצים להגיע לפליאוף, ובתקווה שזה יקרה דרך הבית העליון, לראשונה בהיסטוריה. שמנו לעצמנו מטרה לעלות מדרגה ולהיות שם" - גלעד מאור - שפותח את עונתו השנייה כמאמן הפועל קרית אונו.

פותחים עונה - 3 מ-4 המשחקים הראשונים של אונו יהיו משחקי בית, שהציפייה מבחינתה ברורה - לנצח בהם את מכבי דימונה, מכבי קרית מוצקין ובני הרצליה, כשביניהם היא תתארח במחזור השני אצל הפועל אשדוד.

 

>>לוח המשחקים וסגל המלא של קרית אונו


אונו בנתה סגל מעניין, גם בתמהיל שבו. בשער היא מתבססת על שוערים מנוסים ואיכותיים - מושיקו אלימלך וטולי ליבגוט, בן ואב (לא ביולוגים, אבל החיבור ביניהם טבעי לחלוטין). באונו, בניגוד לחלק מהקבוצות, התבססו של שוערים ישראלים - שאמורים להוות ערך מוסף - גם ברמת המנהיגות.

בעמדת המרכז - יוסיף קאזיץ' הקרואטי המנוסה יהיה הברומטר של הקבוצה, וכפי שמאור מדגיש "המנהיג", כשלצידו יש את אופק גבע ואת שחר גרונדמן המוכשר מהנוער, שני שחקנים שיעניקו פתרונות גם בעמדות נוספות.


 

עמית גל, סוגר מעגל וחוזר לאונו. צילום: לאה סטפנוב

בקו האחורי, אונו תתבסס על עוצמת הזריקה מרחוק של טאריק קסומוביץ', מקשר בגובה של למעלה משני מטרים, שהתגלה בהכנה כזר משמעותי - גם בהגנה. בצד השמאלי לצידו יש צעירים מוכשרים - תום רוזנפלד מנבחרת הנוער. בצד הימני - את עמית גל שחקן נבחרת ישראל ששב למועדון אחרי 7 עונות ברמה"ש, את נבו מדינה (משתייך גם לנבחרת הנוער) ואת בר מנובה מקבוצת הנוער - כאשר לכל אלו יש תמיד את אלעד קפון - אול-אראונד בכל מובן המילה - שמתחיל כמובן כפיבוט - כשלצידו גיל חרפק הוותיק, איתי ויזל המוכשר ששב לקבוצה לאחר שירות צבאי-קרבי וכמובן את שר ההגנה - פיצי גואטה.

בפינות - אחרי הפרישה של סשה צ'ודונובסקי - באונו משלבים בין ניסיון לבין הדור הבא מבית. בצד שמאל יש את פיליפ אירוביץ' המוכשר מנבחרת העתודה ואת אמיר דן הוותיק. בצד ימין את נדב ביטון ואייל אשואל, כאשר בהמשך העונה רון ויינינגר מפרויקט נבחרת הנוער אמור לחזור. שילוב בהחלט מעניין, שיוסיף לקבוצה גם מימד של מהירות ביציאה למעברים.

בתוך כך, בקבוצה החליטו להשאיל לליגה הלאומית צעירים מוכשרים מקבוצת הנוער - אוראל מכלוף הפיבוט ואת עמוס לוזון השוער.

"התמהיל מאוד ברור - יש לנו שמיניית שחקנים מנוסה מאוד, וכל השאר צעירים מאוד מוכשרים מבית. בשמינייה הזו יש ניסיון וכישרון ברמה של פליאוף, כך שמי שבסופו של דבר יקבע אלו דווקא הצעירים בני ה-17-18, כי הם הולכים לקבל הרבה דקות ולפחות בהכנה עם ענו על הציפיות ומהווים תקווה", מבהיר המאמן מאור.

"מרגש לחזור, בתקווה שהליגה אכן תיתפתח אחרי כל כך הרבה זמן, וגם תגיע לקו הסיום שלה. מבחינת הכנה, החלק הראשון היה נהדר, הקבוצה הייתה בקו עלייה מטורף. בחלק השני, אחרי הסגר - היה קשה מאוד. האווירה הייתה אחרת לגמרי. חסרו לנו גם שחקנים מובילים שעם הנבחרות - מושיקו אלימלך ועמית גל שעם הבוגרת, ונבו מדינה ותום רוזנפלד שיוצאים לשחק עם נבחרת הנוער בפורטוגל. אנחנו גם עם שני זרים, בניגוד לרוב הקבוצות שעם 3, אבל זה לא יגרום לי להוריד או לשנות ציפיות. אנחנו רוצים לצמוח, ולעמוד במטרות שלנו. קשה לנבא מה יהיה, אבל הליגה לטעמי הולכת להיות משוגעת. ליגה של 4 קבוצות משמעותיות - הגם שהן פגיעות - ו-9 קבוצות שיתחרו חזק ביניהן ומדי פעם ינגסו בגדולות"

בעלי התפקידים: יו"ר העמותדה - יורם ישראלי. מנהל מקצועי ומנהל העתודה - אמיר דרוקר. מאמן: גלעד מאור. מנכ"ל: יורם אשכנזי. מנהל קבוצה: רן זלביגר. פיזיוטרפיסט: ראובן ברק. מדיה - עדי מזור ולאה סטפנוב.

 

מושיקו אלימלך חיזוק משמעותי בשער. צילום: לאה סטפנוב
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn