איגוד הכדוריד
ה-EHF: המשחקים מול פורטוגל ואיסלנד יתקיימו במועדם

האיגוד האירופי קבע כי משחקי מוקדמות אליפות אירופה בתחילת החודש הבא יתקיימו במועדים שנקבעו, ללא דחייה - על אף קשיים של נבחרות בעת הקורונה. לפיכך, משחקי נבחרת ישראל בפתיחת הקמפיין מול פורטוגל ואיסלנד ייערכו ב-4 וב-7 בנובמבר. ביום ראשון נבחרת ישראל תחל באימונים, עם השחקנים שנמצאים בארץ. השלכות ההחלטה - ליגת ווינר תצא לדרך ב-13 בנובמבר.

שלשום, איגוד הכדוריד בישראל העביר לאיגוד האירופי בקשה לדחיית שני המשחקים, בעקבות ההערכת מצב שה-EHF ביקש לבצע.

באיגוד האירופי התייחסו למכתב: "ה-EHF ערך תיאום בנוגע למספר נושאים סביב משחקי מוקדמות היורו. בתחילת העונה הייתה אסטרטגיה ברורה, לשחק כמה שיותר משחקים ותחרויות בנסיבות הנתונות. בזמן ההצהרה זה היה תקף במיוחד לתחרויות המועדונים, אולם אותה גישה הייתה גם כלפי מוקדמות היורו ונבחרות. ישנם לא מעט אתגרים ומגבלות, אבל זו הגישה הכללית. ה-EHF מתרחק משיפוט מצב הכנה של נבחרת מסוימת, כי זה יוצר מצבים שלא ניתן לשפוט באופן אובייקטיבי וייצור מצבים לא ברורים בין נבחרות. לפיכך, הוסכם במסגרת ה-EHF, שאיננו יכולים לקבל את בקשתכם ואנו מאשרים שהמפגשים בפורטוגל ובאיסלנד יתקיימו כמתוכנן".הנבחרת הלאומית כאמור תחל ביום ראשון להתאמן, לאחר שלא קיימה זמן רב אימונים, בעת הסגר וגם בשל בעייה ביטוחית שנבעה מהוצאת השחקנים לחל"ת על ידי הקבוצות (ולהעדר כיסוי ביטוחי מול ביטוח לאומי, במקרה חלילה של פציעה).

לאימונים הוזמנו: מא.ס רמה"ש - הקפטן דניאל שקלים, יוסי אפו, גיל פומרנץ, אופיר כהן ועדן ג'ינג'י. מהפועל ראשל"צ: עוז חממי, תום שם טוב, טל הרשקוביץ, יובל גררה. ממכבי ראשל"צ: דור קלדרון, ירמי סידי, רותם סגל. מהפועל אשדוד: עומרי קושמרו, ניבו לוי. מבני הרצליה: דניאל צרפתי, סהר שחק. מהפועל קרית אונו: מושיקו אלימלך, עמית גל. מעירוני רחובות: עוז יצחק. מא.כ נס ציונה: שלומי צייטלר.

ההערכה שהמרשימה הזו יכללו בסגל למשחקים לפחות 8 שחקנים, כאשר יתר המוזמנים למשימה יהיו מבין הליגיונרים. במהלך השבוע, בעקבות ההיתר שניתן לקיים משחקי אימון, ייתכן שיערך גם משחק הכנה בארץ. את הרשימה הסופית של הסגל אנחנו נפרסם בסוף השבוע, לאחר ההחלטות הסופיות של המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn