איגוד הכדוריד
"הפסקת הפעילות יוצרת נזק מקצועי וכלכלי רב"
ליגת ווינר בכדוריד הייתה מתוכננת לצאת הערב אל הדרך, עם המשחק המרכזי בין מכבי ראשל"צ להפועל אשדוד, מה שכמובן לא יקרה בעקבות הטלת המגבלות האחרונות. למעשה הפעם האחרונה ששוחק משחק ליגה הייתה לפני שבעה חודשים, עת שהליגה הופסקה בתחילת הסגר הקודם.

היום, הנהלת איגוד הכדוריד שלחה שוב מכתב לשרי הספורט והבריאות חילי טרופר ויולי אדלשטיין, על המצוקה שמלווה את הענף, וגם על הפגיעה הישירה בנבחרות ישראל - כמה רגעים לפני שיפתחו את המשימות שלהם.

"אנו מבקשים להחזיר לפעילות את הליגות הבכירות לגברים ונשים כבר בשלב הראשון של היציאה מהסגר", נכתב, "ענף הכדוריד מושבת מפעילות תחרותית מחודש מרץ, וכמובן מתחילת הסגר הנוכחי קיימת כבר הפסקת פעילות אשר יוצרת נזק מקצועי וכלכלי רב אשר מוביל לסכנה ברורה להמשך פעילותו ולקריסה מוחלטת של קבוצות בוגרים ומחלקות נוער (בהן כבר מורגשת נשירה של שחקנים ושחקניות צעירים). אי חזרה לפעילות תוביל להמשך הוצאתם לחל"ת של מאות שחקנים ובעלי תפקידים לטווח ארוך, ובנוסף לעזיבתם של עשרות שחקנים ושחקניות זרים אשר נמצאים כבר בישראל – משמע גם חשיפה לתביעות פיצויים בהיקף של מיליוני שקלים".

למרות המתווה הבינלאומי שניתן ומאפשר פעילות נבחרות, באיגוד הכדוריד הדגישו: "הנבחרת הלאומית של ישראל (גברים) פותחת בתחילת החודש הבא את הופעותיה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, ונבחרת הנשים תשחק בתחילת דצמבר במוקדמות אליפות עולם, וזאת ללא פעילות הליגה, כאשר השחקנים והשחקניות לא נמצאים בכושר משחק אישי וקבוצתי למשחקים החשובים הללו. בנוסף, בעקבות הוצאתם לחל"ת ע"י הקבוצות הם אינם יכולים להתאמן בנבחרת בגלל היעדר כיסוי ביטוחי של ביטוח לאומי במקרה של פציעה/אובדן כושר עבודה.

"המשך איסור הפעילות יגרום בוודאות לחוסר יכולת לקיים את עונת המשחקים אשר אמורה הייתה כבר להתחיל, בהתאם לתכנון והסינכרון למול הפעילות הבינלאומית של הקבוצות ונבחרות ישראל. ברור לנו כי נדרש מאיתנו להקפיד ולקיים את הפעילות במסגרת כלל התנאים המחייבים ותקנות משרד הבריאות לפעילות ספורט תחרותי, ואנחנו נקפיד על כך".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn