איגוד הכדוריד
גביע ווינר-שופטים: ניצחונות למוצקין ולדימונה
צילום: דניאל כהן, מהמפגש בין באר שבע לקרית מוצקין

גביע ווינר-שופטים ע"ש מויזס רש, טורניר ההכנה לליגת ווינר, יצא לדרך הערב: הוא נפתח עם שני משחקים: מ.כ באר שבע אירחה את מכבי קרית מוצקין בבית ג' (הצפוניים ניצחו 27:30, לאחר שב"ש הוליכה כבר 13:15 במהלך המחצית השנייה, כשהיא משחקת ללא הזרים שעדיין בבידוד, ובסגל קצר שכלל צעירים רבים - בלטו: ירדן פרנקו, עמית ויטקובסקי, עומר סימון והנבחנים אופק חיון וליאור מדניק. מוצקין שיחקה מנגד עם הזרים). במוצקין ציינו את השוערים, 
נאור ספוזניקוב ורן גוטרמן, חילקו מחציות והיו הבולטים בשורות קבוצתם יחד עם ליאב משה שכבש 6 שערים וגוראן סרנץ שהוסיף 5.
 

בבית ד', מכבי דימונה ניצחה 30:31 (14:14) את א.כ נס ציונה (בבית ד'). זה היה משחק ראשון של דימונה (שחסרה את מילוש לאוניצ'יץ' שעדיין בבידוד). בדימונה ציינו כבולטים את מרקו פנדזיץ', מרקו קאמפר, השוערים ניר אדרי ו-ויקטור זנלצוב, ואת שלו אלימלך הצעיר שהבקיע 7 שערים. דימונה הודרכה על ידי שלומי טובול (המאמן הקרואטי קספר ביליץ' יצטרף ביום שני).
 

מכבי דימונה חוגגת את הניצחון הערב
 
11 קבוצות משתתפות בטורניר ההכנה (מלבד בני הרצליה ומכבי ת"א שביקשו שלא להשתתף), שמחולק ל-4 בתים (הראשונה בכל בית תעפיל לשלב חצי הגמר).
 


בבית א' – א.ס רמה"ש, מחזיקת הגביע במפעל בשנתיים האחרונות, הוגרלה יחד עם הפועל קרית אונו ועירוני רחובות. ביום שני ה-14 בחודש רמה"ש תתמודד מול קרית אונו, כשהמנצחת ביניהן תפגוש את עירוני רחובות ביום חמישי הבא (בית זה נערך בשיטת גביע, לאחר פרישת הרצליה).

בבית ב' – יתקיים משחק יחיד בין מ.כ חולון להפועל ראשל"צ (ביום חמישי, ה-17 בספטמבר), לאחר הודעת מכבי ת"א שלא תשתתף.

בבית ג' – מופיעות מכבי ראשל"צ, מכבי קרית מוצקין ומ.כ באר שבע. כאמור המפגש הראשון יתקיים בין ב"ש למוצקין ביום חמישי. ביום שני – מוצקין תארח את מכבי ראשל"צ, ובחמישי הבא מכבי ראשל"צ תארח את ב"ש.

בבית ד' – הפועל אשדוד, א.כ נס ציונה ומכבי דימונה. בחמישי, דימונה תארח את נ"צ. בשני – נ"צ תפגוש את אשדוד, ובחמישי הבא אשדוד תתמודד מול דימונה.

בהגרלת חצאי הגמר שנערכה היום: 
מנצחת בית ג' תארח מנצחת בית ב', ובמשחק השני מנצחת בית ד' תארח את מנצחת בית א'. המשחקים מתוכננים להיערך ב-22-23 בחודש. משחק הגמר נקבע בשלב זה ל-1 באוקטובר. ליגת ווינר מתוכננת להיפתח ב-11 באוקטובר.

רמה"ש בעונה שעברה, תצליח לייצר זכייה שלישית ברציפות במפעל? צילום: הדר ואן קולא 
 
 

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב