איגוד הכדוריד
בודנהיימר מצטרף למקלנבורגר שטירה הגרמנית
צילום: הדר ואן קולא

תומר בודנהיימר הוא הליגיונר ה-12 של הכדוריד הישראלי, והוא ישחק בעונה הקרובה בליגה השלישית בגרמניה, בקבוצת מקלנבורגר שטירה (Mecklenburger Stiere) מהעיר שוורין. בודנהיימר ימריא ביום שלישי, ויצטרף לסגל הקבוצה לו מצפים סדרת משחקי הכנה (הליגה תחל ב-4 באוקטובר).

הפיבוט (בן 22, 1.95 מ') שגדל בהפועל ר"ג, שיחק בעונה שעברה במכבי ראשל"צ, וברמה הלאומית היה בוגר פרויקט נבחרת הנוער בגרמניה, קפטן הנבחרת הצעירה של ישראל ואף שיחק בנבחרת הלאומית, מסכם: "הייתה לי שאיפה לצאת לאירופה הקיץ, הייתי בקשר בחודשים האחרונים עם מספר קבוצות מגרמניה, גם מהליגה השנייה, אבל דברים לא הסתדרו, בין השאר גם בגלל בעיות הקורונה", מספר בודנהיימר. "כבר חשבתי שאני אעשה את העונה הקרובה בארץ, ואז בשלב מאוחר יחסית קיבלתי הזמנה להגיע להתרשמות בקבוצת מקלנבורגר שטירה". 

אתר המועדון - לחצו, לעמוד הפייסבוק - לחצו
 

כאמור המועדון מהעיר שוורין (Schwerin), שהיא עיר הבירה של מחוז מקלנבורג-מערב פומרניה, נמצאת מ-110 ק"מ מזרחית להמבורג. המועדון (הכינוי שלו הוא ה'שוורים' - Stiere) הוא בעל מספורת של למעלה מ-50 שנים. בעבר הוא שיחק בליגה הבכירה, אבל עקב קשיים כספיים ופשיטת רגל ב-2012 הורד לליגה השלישית. כיום המועדון משחק בליגה הגרמנית השלישית, במחוז צפון מזרח.

העיר שוורין מגדירה את עצמה כעיר ספורט, ויש בה מספר רב של ענפי ספורט מלבד הכדוריד – קבוצת כדוריד נשים (מועדון נפרד), קבוצת כדורגל, אגודת אגרוף וקבוצת כדורעף נשים שגם משחקת בליגת האלופות. 
בין הקבוצות השונות בעיר מתקיים שיתוף פעולה, ו"כבר בתקופת ההתרשמות שלי שם עשינו אפילו אימון אגרוף עם המאמן של האגודה המקומית, שהוא גם אלוף אולימפי לשעבר ומאמן מתאגרפים אולימפיים כיום", מספר בודנהיימר. "בנוסף, התקיים גם לפני שבועיים אירוע פתיחת עונה לכל קבוצות הספורט המקומיות בכיכר המרכזית של העיר בהשתתפות ראש העיר ומספר משתתפים מוגבל בגלל הקורונה אבל עם מעל 2000 צופים ברשת".
 


בודנהיימר כבר תיעד כמה חוויות מאימוניו במועדון הגרמני.
על המפה הוא נמצא במרחק של 5-6 משניר נציה, יונתן דיין ודניאל מוסינדי, ובאופן יחסי קרוב להמבורג וקיל

 


"לאחר ההתרשמות, הציעו לי להצטרף לקבוצה. המאמן והמנכ"ל דיברו איתי ואמרו שהם רוצים שאגיע ושאהיה חלק משמעותי, ושהם רואים אותי כפיבוט המוביל של הקבוצה. משמעות הדבר שאקבל גם אחריות וגם דקות משחק רבות", משתף בודנהיימר. "הקבוצה בעונה שעברה נבנתה לעלייה, וכללה גם 4 שחקנים זרים אך סיימה רק במקום השמיני. לאחר האכזבה, נבנית קבוצה חדשה וצעירה תחת מנכ"ל חדש ומאמן חדש ששואפת תוך שנתיים לעלות לליגה השנייה. המאמן הוא נורברט הנקה, בעל ותק וניסיון רב, כולל בליגות הבכירות בגרמניה והוא כבר העלה קבוצות ליגה, כולל לבונדסליגה הראשונה".

הבחירה בקבוצה מליגה שלישית נכונה עבורך?

"היה לי חשוב לצאת לאירופה לקבוצה שאני מרגיש שתוכל לפתח אותי ולקדם אותי מקצועית, ולא רק בשביל לסמן "וי". אמנם מדובר בקבוצה מהליגה השלישית, אבל עם זאת קבוצה שמתנהלת באופן מקצועני, מתאמנת כ-8 יחידות אימון בשבוע ומנהלת סביבה מעטפת מקצועית לגמרי עם מתקני אימון ומשחק ברמה גבוהה.

 

לקט הביצועים של בודנהיימר

"בנוסף, העובדה שהמאמן הביע את הרצון שלו שאגיע ושאהיה שחקן מוביל גם גרמה לי לקחת את ההחלטה. רציתי להגיע למועדון שמאמין בי וביכולות שלי, ולא למועדון שיהיה מוכן רק "לקבל" אותי אליו. אני מאמין שהמועדון שבחרתי וההחלטה שלי לעבור יעזרו לי לעשות את קפיצת המדרגה המקצועית שחיפשתי לעשות, ואני מקווה שהבמה והחשיפה שאקבל שם יעזרו לי להמשיך להתקדם ולהתפתח".

היית כבר קפטן נבחרת העתודה, וכמובן בסגל הנבחרת הלאומית – היציאה תעזור לך לפלס את הדרך חזרה?

"אני מקווה בנוסף שהמעבר והמשך ההתפתחות המקצועית שלי יעזרו לי גם להיות חלק משמעותי מנבחרת ישראל".

אתה ושניר נציה, שני הפיבוטים של מכבי ראשל"צ, יצאתם די בסמיכות לגרמניה. זה מרשים, ומצד שני איך אתה מסכם את הפרק שלך ב'בית מכבי'?

"חשוב לי להגיד תודה ענקית למועדון מכבי ראשל"צ, שאיפשרו למהלך הזה לקרות למרות שהוא התפתח יחסית מאוחר. הייתה לי שנה מדהימה במועדון, והייתה לי הזכות להיות מקבוצה מיוחדת, אישית ומקצועית. אני חושב שכל השנה ראו את החיבור שהיה בין השחקנים ואני בטוח שזה היה הדבר המרכזי לעובדה שסיימנו את העונה עם אליפות. היה לי לא קל לעזוב אבל הרגשתי שזאת ההחלטה הנכונה עבורי כרגע ואני מאחל לקבוצה המון בהצלחה. בנוסף, אני רוצה גם להגיד תודה מיוחדת לצוות האימון, לג'ו מתתיה והרוויה פאזין, שעזרו לי השנה מאוד להתקדם מקצועית".

במכבי ראשל"צ איחלו לבודנהיימר הצלחה, וההערכה היא שמי שעשוי להחליף אותו יהיה הפיבוט דדי פרץ (בנוסף לפיבוט הבוסני שכבר הצטרף גאפר חדזיומרוביץ')
.

כאמור בודנהיימר (שמחזיק באזרחות אירופית - שוייצרית) מצטרף לרשימה ארוכה ומכובדת מאוד עבור הכדוריד הישראלי שכוללת את "הגרמנים" - דניאל מוסינדי (ארלנגן, בונדסליגה), יונתן דיין ושניר נציה (רימפאר וגרוסוולשטאט, בונדסליגה שנייה), "הצרפתים" יואב למברוזו (לימוז', ליגה בכירה), דן טפר וליאור גורמן (שארבור, ליגת משנה) וחן ליבגוט (וילרבאן, ליגה שלישית), "השוייצרים" אדיר כהן ויהב שמיר (וינטרתור, אלופת שוייץ, שבמדיה הם גם הצטיינו ביום רביעי - כהן כבש 10 שערים ויהב שמיר שיחק 30 דקות בניצחון על ברן במחזור הפתיחה), "הספרדי" חן פומרנץ (פוארטו סגונטו מהליגה הבכירה) ו"השוודי" רם טורקניץ (ורברג). בנוסף אליהם, יש כמובן את ליגיונרית הנשים טלי בראל (הייק גטרבורג משבדיה) ואת השוער הצעיר יאיר ניקולייב שמשחק באקדמיית הכדוריד מורס בדנמרק. בהצלחה לכולם!

בודנהיימר יחד עם שניר נציה (צילום: חן קלדרון), ובמדי נבחרת ישראל (צילום: הדר ואן קולא)
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב