איגוד הכדוריד
"צריכים סבלנות, ולקחת את הדברים צעד אחרי צעד"
צילום: אורן אסולין

מצד אחד, מכבי דימונה תרצה לשכוח את עונתה ההיסטורית בליגת העל, שבה היא לא השיגה ולו נקודה, ומהשני - נשארה בחסות הקפאת הירידות בעונת הקורונה. תהייה ותיקון היא מקווה לעשות בעונתה השנייה. התקווה כמובן עבור מועדון שחשוב לכדוריד הישראלי, ששם דגש והשקעה על פיתוח דור העתיד, וכמובן מותח את קווי ליגת ווינר אל תוך הנגב, שהתליך יצליח. בשלב זה, המטרה די ברורה, לשרוד, ולפתח את הצעירים מבית.

פותחים עונהדימונה תתארח במחזור הפתיחה בקרית אונו, מי שהייתה בעונה שעברה יריבתה למאבק הירידה, עד שהפערים בין הקבוצות נפתחו. אם מביטים לגבי ההמשך, דימונה תארח בסיבוב הראשון את מרבית הגדולות, ותתארח בעיקר מול קבוצות בסדר גודל שלה, פחות יותר, עד כמה שיומרני לעשות ההערכות מצב כעת. במחזור השני דימונה תארח את רמה"ש. בשלישי תתארח בנס ציונה. ברביעי - חופשית, ובמחזורים החמישי והשביעי מצפים לה משחקי בית מול אשדוד והפועל ראשל"צ, וביניהם הצפנה לקרית מוצקין. בשיטת המשחקים החדשה, שכוללת סיבוב אחד וחלוקה לבית עליון ותחתון, זה בהחלט מאתגר ומשמעותי.
 
 
ללוח המשחקים והסגל המלא של מכבי דימונה

אז מה השתנה? קרואטי מחליף קרואטי על הקווים. דאמיר אקליץ' סיים את תפקידו, ובמקומו מונה קספר ביליץ' הוותיק, שחוזר לכדוריד הישראלי לקדנציה נוספת, אחרי 15 שנה. ביליץ' הדריך בין 1998 ל-2005 את מכבי קרית מוצקין, הפועל ראשל"צ, מ.כ חולון וא.ס רמה"ש, ובמקביל אימן בנבחרות הצעירות של ישראל ושימש כעוזרו של שלמה הופמן בנבחרת הלאומית. שלומי טובול ישמש כעוזרו.

>>לריאיון שערכנו עם ביליץ' - לחצו

כאמור, היו"ר אלי סגרון הבהיר כי הוא מנסה ללמוד את לקחי העונה שעברה, עם רוח גבית ותמיכה מצד ראש העיר בני ביטון, שחקן כדוריד בעברו ותומך נלהב. דימונה החתימה בעמדת המרכז את אמיר זייפרט (יוצא מכבי ת"א, ששיחק בקרית אונו, וגם בנבחרת ארה"ב). רק שעניינים רפואים ומחלוקות שנדונו בבוררות - הסתיימו בפרידה מוקדמת (זייפרט כבר מתאמן באסא ת"א).

טל פאר המוכשר הגיע מבאר שבע. הוא יכול לתרום במגוון עמדות, במקשר וגם בפיבוט, וזו ההזדמנות לבוגר הפועל ערד ופרויקט נבחרת הנוער - לעשות את הפריצה אחרי שהיה שותף לעליית ב"ש לליגת העל ושיחק איתה בשתי העונות האחרונות בליגה הבכירה.
 

דימונה תמשיך לפתח את שחקני הבית המוכשרים שלה, בהם התאומים ומקשרי נבחרת הנוער שון ורואי סולומון והשוער ניר אדרי. השלושה חזרו השבוע לארץ לאחר שהשתתפו עם נבחרת הנוער במשחקים מול נבחרת הנוער של פורטוגל ונבחרת הבוגרים של קייפ ורדה. זו רק רשימה חלקית, כי יש לא מעט שחקנים נוספים מקבוצת הנוער, בני 17, בהם אלי יהודייב השוער, לירון סיגוקאר בפינה, לידור גרונסקי הפיבוט, וגם מעט יותר ותיקים כמו שלו אלימלך בן ה-19, וכאלו שבתחילת ואמצע שנות העשרים וחוזרים למועדון - אבי אלבז, רם עזרא ורועי שקרון.

מבחינת זרים, דימונה החליטה ללכת על בטוח, כלומר זרים מוכרים ששיחקו בארץ, ועשו זאת בעונה החולפת בשורות קרית אונו - מדובר במקשר מרקו פנדיץ', שהיה הכובש המוביל של אונו עד שנפצע והוחלף. כמו גם בפיבוט מרקו קאמפר, שהציג משחקים טובים בקרית אונו והיה מועמד להפועל ראשל"צ. את הטריו ישלים עוד יוצא קרית אונו (ומכבי ת"א) - מילוש לואניצ'יץ' המקשר הסרבי.

אולי לא מדובר בזרים עם איכויות יוצאות דופן, אבל כאלו שמכירים, תרמו והשתלבו כבר בליגת ווינר, וזה חשוב.

כשנגענו בזרים, הרומן בין דימונה לשוער מילוש רגיצ'יץ' הסתיים (הסרבי הצטרף להפועל אשדוד), ובקבוצה לקחו החלטה ללכת על ויקטור זלנצוב שמגיע מערד, שיחק בב"ש והיה שותף לעלייה בדימונה. לצידו, תומר סגרון וחבורת צעירים. מדובר בסיכון בעמדת מפתח - שכן לא מדובר בשוערים מוכחים ברמת ליגת העל.

 

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, תומך נלהב במיזם הכדוריד, מארח בלשכתו את האחים שון ורואי סולומון ואת השוער ניר אדרי
לפני יציאתם למשחקי נבחרת הנוער בפורטוגל, יחד עם היו"ר אלי סגרון ונציגות מועדון הכדוריד

המאמן קספר ביליץ': "באיזה מצב אנחנו מגיעים לליגה? כשנחתתי בישראל, הגיע סגר אחרי שבוע. החודש הזה בהחלט יצר בלאגן, למרות שהקפדנו לעשות אימוני ב'זום' ולעבוד עפ"י תוכנית. זה לא היה זה, וגם בהמשך לא הצלחנו לעשות משחק אימון, ובמקביל השחקנים הצעירים יצאו למשחקי נבחרת הנוער. זה לא אידיאלי. בניגוד למאמנים אחרים שמדריכים בקבוצות כמה שנים, אני עדיין לומד את השחקנים וגם את הזרים. זו הסיטואציה ואנחנו מתקדמים ועובדים עם זה.

"אני מדגיש, לעשות משהו רציני צריך זמן. סבלנות. עבודה רצינית ויסודית. אנחנו צריכים לקחת את הדברים צעד אחרי צעד, ולנסות לעשות משהו גם בסדרת המשחקים הראשונים שנראית קשה. מבחינתי, אם הם ישחקו בתוכנית שאני דורש, גם אם נציג בטווח הקרוב 70-80 אחוז, זה יהיה בסדר. לגבי המטרה, אני מעדיף להעביר מסר שהשנה אין קבוצה שתגיע לדימונה בידיעה ברורה שהיא חוזרת במאה אחוזים עם הנקודות. אנחנו נילחם, נפתח שחקנים, ובהחלט יש כאן צעירים שיכולים לשחק כדוריד טוב. זה אתגר עבורי לעבוד עם שחקנים כל כך מוכשרים בגיל נוער ועתודה, ולעזור להם לעשות את הצעד הקשה והחשוב לבוגרים. אני יודע איך לעשות את הדברים, וזה יצריך סבלנות ועבודה קשה ברמה היומיומית".


"אם וכאשר נראה צורך מקצועי, נתחזק בשחקן-שניים במהלך העונה. אנחנו מאמינים בשחקני הבית, בזרים שהצטרפו, וכמובן בצוות המקצועי", מסכם היו"ר סגרון. "תודה בראש ובראשונה לראש העיר ולהנהלת העיר על התמיכה בתקופה הקשה שכולנו עוברים. אני רוצה להודות לגזבר האגודה הדס אדרי ולמנהל הקבוצה צחי בן שושן, שעושים עבודת קודש והם הרוח החיה ושותפים מלאים להצלחת ועתיד המועדון".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn