איגוד הכדוריד
זו הייתה השנה שהייתה
חגיגות הניצחון של נבחרת ישראל מול פולין. צילום: הדר ואן קולא


שנה טובה, מתוקה ומבורכת, חג שמח! אלו היו הרגעים המרכזיים בשנה החולפת בכדוריד:

הרגע: שער הניצחון של יוסי אפו וה-24:25 של נבחרת ישראל על פולין, במוקדמות אליפות אירופה. נבחרת ישראל אומנם לא הצליחה להעפיל לאליפות אירופה, בשל הפרש שערים נחות, אבל הראתה הרבה ניצוצות של כישרון בקמפיין האחרון, ואיתו היא ממשיכה לפתיחת קמפיין מוקדמות אליפות העולם שיחל ב-23 בחודש הבא מול פינלנד.

 
יוסי אפו ואופיר כהן (שמסר את האסיסט המכריע) חוגגים את שער הניצחון על פולין. צילום הדר ואן קולא
 
 
 
היסטוריה והיסטריה: הזכייה של הפועל אשדוד באליפות המדינה – הדרך שעברה עם ניצחון בחצי הגמר על האלופה הפועל ראשל"צ, והניצחון ההירואי בסדרת הגמר על מכבי ראשל"צ, שהייתה פייבוריטית והחזיקה ביתרון הביתיות (כמו הפועל ראשל"צ). אשדוד הייתה לקבוצה הראשונה מחוץ לגבולות ראשון לציון ותל אביב שזוכה בתואר אליפות מאז אמצע שנות השמונים – עת שהפועל רחובות זכתה בתואר. הישג אדיר לאולג בוטנקו (אליפות ראשונה כמאמן) ולחניכיו, וכמובן להנהלה ולאוהדים הנפלאים שליוו את אשדוד.

 
 צלחת האליפות יצאה לראשונה מאז אמצע האייטיז מחוץ לגבולות ראשל"צ ות"א - לאשדוד! צילום: הדר ואן קולא
 

הצלחה ישראלית: יציאת הליגיונרים לאירופה – לבוגרי פרויקט נבחרת הנוער, יונתן דיין ויואב למברוזו, שמבססים את מעמדם בגומרסבאך ובאייזנאך בליגת המשנה בגרמניה, הצטרפו 4 משחקני נבחרת ישראל בקיץ האחרון – דניאל מוסינדי הצטרף בגיל 18 אל ארלנגן מהבונדסליגה הגרמנית, רם טורקניץ אל ורברג מהליגה הבכירה בשבדיה, אדיר כהן עשה את המעבר לוינטרתור סגנית אלופת שוייץ, ודן טפר חתם בשארבור מליגת המשנה האיכותית בצרפת. בנוסף לכך, חברתו של טורקניץ, טלי בראל, שחקנית נבחרת ישראל, עשתה את הדרך אל הלמסטד מליגת המשנה בשבדיה. לצד כל אלו, פרויקט נבחרת הנוער בגרמניה ממשיך לעונתו הרביעית.
 

 
בתמונה העליונה - הליגיונרים, ובתחתונה הפרויקט בגרמניה (עריכה:  Studio Linorin)


 
חמוץ מתוק. אין אליפות, אבל יש גביע – מכבי ראשל"צ רשמה קוואטרו של זכיות בגביעי מדינה – קבוצת הבוגרים, קבוצת הנשים (לראשונה בתולדותיה), קבוצת הנוער וקבוצת הנערות של המועדון זכו בגביעי המדינה. וכן, קבוצות הבוגרים והבוגרות שהתחמשו בשחקנים ובשחקניות מובילים ונוצצים כשלו באתגר הזכייה באליפויות המדינה. לראול סרוגו, הבעלים שהשקיע רבות, זה הספיק כדי לקחת שני צעדים לאחור.
 

בק-טו-בק – ארזים ר"ג אומנם נוצחה בגמר גביע המדינה לנשים, אבל הקבוצה של ניב ויינטרוב הצליחה להגן על תואר האליפות שלה, למרות שסיימה רק במקום השלישי בליגת הנשים. מרשים!

 
 
ארזים ר"ג. הצליחה להגן על תואר האליפות בליגת הנשים. צילום הדר ואן קולא
 

מכבי דימונה – רשמה שנה היסטורית ומרגשת עם ההעפלה של קבוצת הבוגרים לראשונה בתולדותיה לליגת העל, ובנוסף לכך – זכייה של קבוצת הנערים המוכשרת באליפות המדינה. לצד זאת, בדימונה חונכים גם אולם כדוריד חדיש, שיארח בחודש הבא משחק של נבחרת העתודה של ישראל מול הונגריה. הם על המפה!
 

זו כאמור הייתה השנה של הדרום. עונה היסטורית עם הזכייה של אשדוד, ההעפלה של דימונה, אבל לא פחות מכך – מ.כ באר שבע – בעונתה הראשונה אי פעם בליגת העל – הצליחה לרשום הישג היסטורי שהייתה לעולה חדשה שבעונת הבכורה שלה מצליחה להעפיל לפליאוף העליון. בכך, ועם עונה מוצלחת של מכבי קרית מוצקין, שאחרי שנות הישרדות חזרה לצמרת הכדוריד, בהחלט אפשר לסמן את השנה הזו כפריחה של הקבוצות בפריפרייה.

 מכבי דימונה. על המפה! צילום: הדר ואן קולא
 

ונזכור מהשנה: את המסע המרשים של מ.כ חולון בגביע המדינה, עם ניצחונות על רמת השרון, על הפועל אשדוד, והגעה היסטורית לגמר הגביע שבו לא הייתה רחוקה להפתיע את מכבי ראשל"צ * ההחלטה שהצדיקה את עצמה בהארכת סדרות חצי גמר הפליאוף בליגת ווינר ל-5 משחקים, שסיפקו מאבקים נהדרים ודרמות גדולות * וכן – גם רגע עצוב וטרגי – שבו נובאק בוסקוביץ', מכוכבי העל בכדוריד הישראלי בשנים האחרונות, שם קץ לחייו והותיר את כולנו כואבים.
 


נובאק בוסקוביץ. יהי זכרו ברוך. צילום: גבי אלאלוף
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn