איגוד הכדוריד
הבר
זה היה לגמרי קיץ לא שקט בעירוני רחובות. מעבר לחוסר הבהירות בעת הקורונה, שחקנים מרכזיים עזבו, לא היה ברור אם שחר הבר ימשיך לאמן, אבל בשבועיים-שלושה האחרונים הדברים קיבלו תפנית – והיו"ר מוטי מרגלית סיכם עם המאמן שחר הבר – וגם הסגל נבנה מחדש. כעת, כמו בכל הזירות, נותר לייחל שיתקבל האישור שיאפשר את פתיחת ליגת ווינר ב-11 באוקטובר.

למעשה, סגל הקבוצה הצטמצם בעקבות תקציב מוגבל ועזיבתם של שחקנים בכירים ששיחקו בעונה הקודמת – בהם מושיקו אלימלך, דיאן פראליצה, דוראל בן סעדון, רן יוניש, מור אבנעים, ומתן גולץ שלפחות בשלב זה לא ממשיך. בנוסף אליהם, היה ברור שהקבוצה תצטרך להסתדר לאורך תקופה ארוכה ללא נדב כהן וטדי סלבדור שבפרויקט נבחרת הנוער ולאחר מכן צפויים להשתתף באליפות אירופה עד גיל 18.

ברחובות החליטו לבסס את הקבוצה על טריו של זרים ועל שחקני הבית. הסגל כולל את נועם ניב ודין פרלוב בפינה שמאל, שלו אהרוני בפינה ימין, סאבו מסטר הסרבי שממשיך, דימיטרי ארטמונוב הרוסי שמצטרף, עמרי נדלר וטל אהרונוביץ בעמדות האחוריות, סטפאן שאפונייץ' הסרבי בעמדת הפיבוט,  עוז יצחק בעמדת השוער ושחקני נוער בעמדות שונות.

כאמור, ברחובות רצו לראות את פראליצה ממשיך, אבל טרגדיה משפחתית (אביו נפטר מקורונה) הובילה אותו להישאר בארצו. לעומתו, מסטר ממשיך לעונה שלישית בישראל (שנייה ברחובות, הראשונה הייתה בהפועל ראשל"צ).

הפיבוט שאפונייץ' ששיחק תקופה קצרה בהרצליה מצטרף. הסרבי, שימלאו לו בקרוב 24 (1.92 מ') הוא גם שחקן הגנה ורסטילי, שהספיק לשחק לפני שהגיע להרצליה בכוכב האדום בלגרד, בדינמו פנצ'בו ונובי פאזר בארצו.

הרכש השלישי הוא המקשר (יד שמאל), דמטרי ארטמונוב. הרוסי הוא שחקן מנוסה, בן 33 (1.96 מ'), שגדל ושיחק שנים רבות בדינמו אסטרכן הרוסית, כולל בליגת האלופות ובמפעלים אירופים נוספים. במהלך תקופה זו הוא גם זומן לסגל נבחרת רוסיה, ובעונות האחרונות הוא שיחק בסראטוב ובמדבדי. הוא גם שחקן הגנה בעמדה מספר 2.

המאמן שחר הבר: "המטרה היא לגבש קבוצה איכותית ותחרותית. לשלב בין זרים איכותיים לישראלים צעירים ומוכשרים הגדלים באגודה. בעבודה קשה ובהתמדה נצליח להתמודד עם קבוצות הליגה. יש קבוצות טובות וחלקן עם תקציב גבוה יותר והמטרה שלנו לצמצם את הפערים האלו בהכנה ובמחוייבות מלאה של השחקנים".

הבר הוסיף: "אני מאמין בכל אחד מהשחקנים שנבחרו לקבוצה וגאה להוביל זרים איכותיים ושחקני בית. בהזדמנות זו מאחל לכל הקבוצות בהצלחה, ומאחל לכולנו לשחק העונה ועד למשחק האחרון ולא לקבוע את התארים לפני סיום העונה. אני מצפה לעונה מעניינת ומקווה שגם הקהל יוכל ליהנות ממשחקי הליגה, הגביע וכמובן ממשחקי הנבחרת שיתקיימו במהלך השנה".

 

שחר הבר (מימין) ואולג בוטנקו לפני חצי גמר גביע המדינה אליו רחובות הגיעה בעונה שעברה
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn