איגוד הכדוריד
טומא ראיון
הייתי בפולין, ובשוויץ. שיחקתי בקבוצה אחת באראו. "לגבי אדיר, הספורט דירקטור הוא סרבי. אני מכיר אותו. אני מכיר שהם מביאים טאלנט שחקנים. עבורי מבחינתי אדיר הוא מאוד מוכשר ובחור נהדר, והוא כמו אח קטן. הוא תמיד היה איתי, דאג לי, עזרתי לו. הוא עזר. לשחק בחוץ. אני חושב שהוא יתפתח יותר. אני עוקב אחריו, כמעט כל יום אנחנו מדברים. אני מדבר איתו יותר מאשר עם המשפחה. הוא מתפתח טוב. עכשיו אחרי העונה הראשונה הוא צריך להמשיך. זה עצר הוא יתפתח בוודאות.
 
ישראל מאוד מיוחדת עבורי.
כמה שנים בארץ?
 
היית MVP של סדרת הגמר, מצטיין עונתי. לקח גביע עם הפועל ראשל"צ, הבאת תואר אליפות היסטורי.
"אני לא יודע מה לומר, אני מאוד נהנה באשדוד, זה שייך לאשדוד, אני מאוד גאה. אני מסתכל לעתיד כל הזמן. אנחנו צריכים לייצר תוצאות חדשות, תמיד מתסכלים על המחר ולא אתמול. התקופה שלי באשדוד אני ממש נהנה, מרגיש טוב, אנשים מדהימים, קבוצה נהדרת. אני מרוצה עם המשפחה שלי. אפשר לומר שזו התקופה הטובה ביותר בקריירה שלי".
 
 
פעם ראשונה שקבוצה ישראלית תשחק בעונה הקרובה עם שני זרים כשוערים. מה אתה אומר על הרעיון? מצד אחד אין ספק שבניתם צמד איכותי, מצד שני, מניח שבזווית ישראלית רבים היו רוצים שוער ישראלי שיתפתח לצידך, כמו בשנים האחרונות.
"זו הפעם הראשונה, אני יכול לומר שרג' הוא בחור מדהים, מקצוען, ואני שמח מאוד. אורן מדהים נהניתי איתו. אני מסתכל על זה כפרופיושנל. זה מאוד חשוב שתהיה לנו איכות גבוהה של שוערים בכל קבוצת ספורט. אני מאמין שיחד אנחנו עמדה נהדרת, ההנהלה חושבת ככה. אנחנו רוצים אליפות. בגלל זה הבאינו את שנינו. השוערים שהיו לא היו מספיק מוכנים. צריכים זמן להתנסות. שון הלך לבאר שבע.
 
זו תהיה העונה הרביעית שלך באשדוד, והחמישית בסה"כ בישראל. מה אפשר לצפות מאשדוד של העונה הקרובה?
"למען האמת, זה תקופה מוזרה, ללא כדוריד, 4-5 חודשים. עבור כולם, לא רק עבורי.
יש לי מוטיבציה עצמית, אבל זה ממש קשה. אנחנו צריכים עוד הרבה זמן לחזור. זה נהיה שונה, שאתה לא נוגע בכדור. אני עם מוטיבציה ושמחה שאנחנו חזרנו לאימונים. למען האמת, לגבי אשדוד – יש לנו שחקנים חדשים, אני מאוד מרוצה. מהשחקנים שהגיעו, גם מהרמה האישית. תהיה לנו קבוצה טובה ללא ספק. הציפיות הן תמיד להיות בטופ, כמו שעשינו בשנים האחרונות, ומשם נרראה.
תהיה לנו קבוצה טוןבה
 
איך הליגה לדעתך תראה אחרי כל כך הרבה זמן שלא שוחקו משחקים? עם שחקנים ישראלים רבים שיצאו לאירופה, וחלק שגם פרש. זו הזדמנות עבור הדור הצעיר לעשות פריצה.
"אני חושב שהליגה תהיה שונה, אחרי הקורונה, נצטרף להיות זהירים לגבי הבריאות של כולם.זה הדבר החשוב ביותר עכשיו, כדי שיהיו בכלל משחקים. הרבה שחקנים יצאו החוצה, זה מאוד חשוב לכדוריד הישראלי. הם יפתחתו שם, בצורה טובה מאוד. הם יהיו שחקנים טובים יותר לנבחרת הלאומית. לגבי הליגה, אני לא יודע איך הקבוצות נערכות. הליגה הרמה לא תיפול , אני מאמין שדברים יחזרו לאט לאט לנורמל. אני חושב ששחקנים פרשו, לדור הצעיר יש הזדמנות, יש פה המון שחקנים מוכשרים, זו הזדמנות ענקית עבורם לקחת את ההזדמנות שנוצרה להתפתחץ עש להם צ'אנס. זו הסיטואציה שהם מרוויחים.
 
איך העברת את תקופת הקורונה, ועד כמה היה חסר לך הכדוריד?
"חזרתי לסרביה, למען האמת, זה היה שונה. לא יודע מה עוד לחשוב. כולם אומרים ככה וככה. הממשלה ככה. המה שצריכים לכבד את ההוראות. בסרביה הקרונוה התחברה עם הפוליטיקה יותר מדי. סרביה יש לנו הרבה אנשים שמתו יותר מאשר בישראל. למען האמת, לא חשבתי יותר מדי על זה. זה אותו הדבר עבורי. בישראל המצב לדעתי יותר טוב, מכבדים פה יותר את חבישת המסכות.
 
 
הליגה נעצרה בעיתוי מתסכל מבחינתכם, לפני גמר גביע מדינה היסטורי ועם סיכוי טוב להיאבק שוב על האליפות.
"התחושות היו חיכינו מאוד לגביע. ציפינו מאוד. ההכנות היו גם לפליאוף. הייתה לנו אומנם נפילה בליגה, אבל היינו בפוקוס על הגביע והיינו חוזרים. אני זוכר את הכל, הקרוונה הרסה הכל. זה החיים.
 
"אני מקווה ומאחל שבכדוריד, בישראל, כל העולם, שרק נעבור את הקורונה הזאת. נלמד לחיות עם זה, אבל אני מקווה שהבלאגן יסתיים לנורמל לייף בלי לחץ עבורנו ועבור המשחפחות, ושהליגה תחל ושנזכה לחזור לשחק מול קהל. ככה התחושה תחזור, ללא פחד".
35.
התחלתי בפרטיזן, באתי לראשון לציון, הלכתי לפולן צצין 2 שניים, הייתי גם בשוייץ שנה אחת, ואחרי זה חזרתי לפולין. הפרק האחרון אשדוד.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn