איגוד הכדוריד
"מביא איתי סגנון משחק מעט שונה מפורטוגל"
רולו במדי בואבישטה. תמונה באדיבות השחקן - צילום: Porfírio Ferreira

לכדוריד הישראלי מגיעים לרוב שחקנים זרים מאיזור הבלקן, אבל זו הזדמנות להכיר את השחקן הפורטוגלי הראשון שישחק בכדוריד הישראלי – רוי רולו, המקשר שהצטרף לא.כ נס ציונה, ואולי יפתח דלת עבור שחקנים נוספים מארצו בעתיד.

רולו, מקשר ימין, בן 24 (1.83 מ'), החל את הקריירה בבראגה, והתחנה האחרונה ממנה הוא מגיע לישראל היא בואבישטה – שם נחשב לסקורר איכותי. "מאוד רציתי לחוות התנסות חדשה בקריירה, להכיר ליגה ומדינה אחרת, ואני שמח על ההזדמנות להגיע ולשחק בישראל", מספר רולו. "שוחחתי עם רולאנדו פרייטאס, המנהל המקצועי של הנבחרות באיגוד הכדוריד, ומאמן מאוד מוערך בפורטוגל, והוא בהחלט חשב שזו הזדמנות טובה עבורי. אני מוכן לאתגר החדש, וארצה להראות כאן את היכולות שלי ולעזור לקבוצה להצליח".

 

סרטון הביצועים של רולו בפורטוגל

רולו כאמור משחק כמקשר, "מה מאפיין אותי מבחינת סגנון משחק? אני אוהב את התנועה, את המשחק המהיר, יש לי יכולות לייצר זריקות גם מקו ה-9 מטר, אבל אני אוהב לחדור, אוהב את האחד על אחד. מהבחינה הזו אני חושב שאני אביא לקבוצה משהו מעט שונה מבחינת הסגנון משחק בפורטוגל. הוא בוודאי מעט שונה מאשר הסגנון שהזרים מאיזור הבלקן מביאים, ואולי גם מישראל, ואני מקווה שהשילוב יועיל לקבוצה".

רולו עבר מספר תחנות בקריירה הקצרה שלו בפורטוגל. מבראגה הוא עבר לקבוצת ארסנל דה דבשה, משם לפרמנטוש, וכאמור התחנה האחרונה הייתה בבואבישטה. "מבחינה סטטיסטית תרמתי 93 שערים ב-27 משחקים בעונה האחרונה, ומאוד אהבתי לשחק בבואבישטה. זה מועדון ענק, שמוכר בעיקר מהכדורגל. הוא מנוהל טוב ע"י אנשים נפלאים, והקבוצה עצמה היא קבוצת מרכז-תחתית בפורטוגל".

רולו, וצמד הזרים הנוסף של נס ציונה – הפיבוט הסרבי וליקו דוידוביץ' והמקשר/מרכז הבוסני נמניה סקורוביץ', מתגוררים בינתיים יחד ושומרים על תנאי הבידוד. הם יוצאים רק לאימונים באולם, בזמנים אחרים ובנפרד מיתר שחקני הקבוצה, שהחלה אמש באימונים תחת הדרכתו של עומרי מימון. זו הסיבה שגם האימונים הרשמיים של נס ציונה יחלו ביום רביעי הבא, כשהשלושה יסיימו את הבידוד. "זה לא קל להיות בבידוד, אבל זה בסדר ולגמרי לא כזה נורא", מבהיר רולו. "יש לנו מספיק זמן להכיר את השחקנים, להכיר את המקומות בעיר ובכלל בישראל. אנחנו מתאמנים בינתיים בנפרד".

מה מצב הקורונה בפורטוגל?
"הסיטואציה בפורטוגל הולכת ומשתפרת, יש ירידה בכמות הנדבקים, ובגדול המצב הרבה יותר טוב".

לסיכום.
"הרצון והשאיפות שלי הם להתאקלם, לעשות את המיטב כדי שהקבוצה תצליח, ולחוות התנסות חדשה ולהמשיך בקו ההתקדמות בקריירה. אני מקווה שמצב הקורונה יאפשר לעונה להיפתח ולהסתיים, ונעשה הכל כדי לגרום לכל מי שאוהב את הקבוצה להיות גאים בנו".

המאמן עומרי מימון מספר על ההתרשמות וההחלטה שלו לצרף את רולו: "רוי הוא לא השחקן הזר הקלאסי. ברוב המקרים הנטיה היא להביא שחקנים זרים עם נתונים פיזיים שונים מהישראלים ותמיד השאלה הראשונה היא מה הגובה או כמה הוא שוקל. החלטתי לשנות קצת גישה ולהביא מישהו במידות ישראליות. הכדוריד פה שונה מאוד מהכדוריד האירופאי הקלאסי, ואנו רואים הרבה מקרים של זרים עם רזומה עשיר ומידות גדולות שלא מסתדרים בכדוריד שלנו. ראיתי בו משהו איכותי וערמומי ומשהו באופי מאוד ישראלי, בחזון ראיתי את ירמי סידי אבל ימים יגידו".

 

הזרים החדשים של הטייגרים - רולו (משמאל) יחד עם סקורוביץ' ודוידוביץ'. צילום: א.כ נס ציונה
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn