איגוד הכדוריד
מכבי דימונה מציגה כוח נשי צעיר ומבטיח

על אף גילן הצעיר המרכזת ושחקנית הפינה ירדן ביטון (16.5) והשוערת נועם בן חמו (15.5) ממכבי דימונה יודעת היטב שהכדוריד הוא המקום בו הן רוצות להתפתח כספורטאיות. שעות של אימונים ונסיעות ארוכות כדי להשתתף באימוני נבחרת ישראל בשיתוף פרויקט "אתנה", מתגמדים לעומת ההנאה שהן מפיקות מהכדוריד אשר מעניק להן תחושות של ביטחון, הישגיות וביתיות.
 

ירדן ביטון, מרכזת ושחקנית פינה, מצאה את מקומה בכדוריד כבר באימון הראשון: "משחקי כדור ותחרותיות תמיד זרמו אצלי בדם וכשהגעתי לכדוריד בכיתה ו' הרגשתי כבר באימון הראשון שהתאהבתי בענף ופה אני הולכת להשקיע ולהביא לידי ביטוי את מימוש הפוטנציאל והיכולות שלי. כדוריד עבורי הוא בית שני, המקום שמקנה לי ביטחון ועושה אותי מאושרת גם אחרי יום לא הכי מוצלח ומאפשר לי לממש את היכולות שלי בין אם זה על המגרש או מחוצה לו".

ירדן ביטון בלתי ניתנת לעצירה ( צילום באדיבות ירדן ביטון)

על החיבור לכדוריד: "את החיבור הרגשתי כבר מהרגע הראשון שעליתי על המגרש והחזקתי כדור, אני אוהבת את הפיזיות והאגרסיביות שהמשחק מביא אתו. בנוסף, אני מתחברת לקבוצתיות ולעבודה המשותפת, אחת בשביל השנייה בכל רגע נתון על המגרש. דרך הכדוריד והמאמן שהיה לי בתחילת הדרך, למדתי להאמין בעצמי ובעבודה קשה, לפתח משמעת עצמית והתמדה שלא הכרתי קודם לכן".

כמה מילים על הנבחרת: "לנבחרת ישראל הגעתי בכיתה ז', השתתפתי פעמיים בטורנירים בחו"ל וצברתי חוויות רבות. עבורי הנבחרת זה מקום נוסף בו ניתנת לי האפשרות להוכיח את עצמי ואת היכולות שלי ומסגרת בה אני יכולה לדחוף את עצמי עוד קצת למעלה ולהשתפר. בנוסף, הנבחרת מהווה עבורי מקור לגאווה וכבוד: כבוד לעיר שלי, למדינה שלי ולהורים שלי. בזכות הנבחרת הכרתי והתחברתי לבנות מכל הארץ שמשחקות מולי בליגה השוטפת. אחד מהרגעים הכי מרגשים עבורי במדי הנבחרת היה כששחקתי בטורניר בספרד עם הרבה תחושת ביטחון והרגשתי שנתתי 100% בכל משחק ואפילו הצלחתי לכבוש שערים עבור הנבחרת".

נועם בן חמו מיד ידעה שמקומה בין הקורות: "כשהתחלתי לשחק כדוריד בכיתה ו' התחברתי אל עמדת השוערת יותר מאשר לכל עמדה אחרת דווקא בגלל שהשוערת אינה שחקנית שדה רגילה ובנוסף, אח שלי שוער ורציתי להתאמן אתו ביחד. הכדוריד מאפשר לי לגלות על עצמי דברים חדשים וככל שהזמן עובר, אני מצליחה לבנות את עצמי כשחקנית יותר ויותר. עבורי הכדוריד שונה מכל ענפי הספורט האחרים וכל חיי וסדר היום שלי בנויים סביב הכדוריד, גם חברתית".

על החיבור לכדוריד: "האחים שלי שיחקו כדוריד ודרכם בעצם הגעתי לענף. לאחר אימון הניסיון הראשון שלי, הרגשתי את החיבור וידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בשנים הקרובות. היום אני יודעת שזו הייתה החלטה נכונה שהוכיחה את עצמה כבחירה הכי טובה עבורי כי מאז ועד היום לא החסרתי אימון אחד והכל בהנאה גדולה."
 

נועם בן חמו על מדי נבחרת ישראל בטורניר בספרד (צילום הדר ואן קולא)

כמה מילים על הנבחרת: "עבורי להיות חלק מנבחרת ישראל זה מקור גדול לגאווה ואני רואה בנבחרת הזדמנות להוכיח מה אנחנו שוות כשחקניות שמייצגות מדינה קטנה. מעבר לזה, החיבור לנבחרת הוא קצת אחר מהחיבור לקבוצת הבית הרגילה, בעיקר משום שאני מתאמנת או משחקת בנבחרת ישראל אני מרגישה שאני מייצגת את המדינה שלי ואין הרגשה טובה מזאת. השתתפתי עד כה בשני טורנירים (הונגריה וספרד) ובמהלכם ניתנה לי הזכות ללבוש את מדי הנבחרת, עבורי הרגעים בהם אני עלה על המגרש במדי נבחרת ישראל הם רגעים מרגשים".

בהצלחה!

 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב