איגוד הכדוריד
שילבו ידיים: כשניקיטה פגש את יורטה
צילומים באדיבות: ניקיטה דנילוב, והמועדונים הרנברג והאוזן

אם בעונה שעברה גילינו את סיפור הזוגיות של רם טורקניץ וטלי בראל שנולד במכבי ראשל"צ, ונמשך לקריירת משחק מושתפת בשבדיה (הוא בורברג מהליגה הבכירה, והיא בדרוט הלמסטד מליגת המשנה), אז קבלו עוד 'לאב סטורי' שנולד דרך הכדוריד, בהרצליה, ונדד לו מעבר לים. השחקנים הראשיים הפעם הם ניקיטה דנילוב ויורטה זילנסקייט.

השניים נשואים למעלה משנה, "והכרנו כשהיא שיחקה בבנות הרצליה, וגם אני שיחקתי בבני הרצליה, לפני כחמש שנים. היינו לאורך התקופה זוג, והתחתנו בקיץ שעבר בליטא", משתף דנילוב. "בעונה שעברה הזוגיות שלנו נדדה לגרמניה, כאשר היא קיבלה הצעה לשחק בהרנברג מהליגה השנייה, ובעקבותיה אני יצאתי לשחק בגרמניה, בטי.טי האוזן, מהליגה הרביעית – שתי קבוצות מאיזור דרום גרמניה, באיזור שטוטגרט".

 

בעוד חודש הם יתראו אחרי חצי שנה. יורטה וניקיטה

נחזור קצת להתחלה. הקריירה של דנילוב, מרכז בן 27, החלה במכבי פ"ת. הוא בחר לעשות שירות צבאי קרבי, במג"ב, ולאחריו שב לענף ושיחק במכבי ת"א, בקרית אונו, בהרצליה ובמכבי פ"ת שבשורותיה ישחק בעונה הקרובה.

זילנסקייט, בת ה-31, שחקנית נבחרת ליטא, שיחקה בליגה הראשונה בגרמניה, המשיכה משם לליגה הנורבגית, נדדה לליגה היוונית, ונחתה בארץ – והייתה שותפה בכירה לזכייה בתארי אליפות וגביע המדינה עם בנות הרצליה ועם מכבי הארזים ר"ג. בקרוב, היא גם תשוב לארץ ותשחק בעונה הקרובה בארזים ר"ג, וזה לא יקרה על תקן של זרה אלא כמתאזרחת.

רק שהסיפור שלהם, קיבל תפנית בגלל הקורונה. היא נאלצה לחזור מגרמניה לליטא, בשל עניין משפחתי. הוא חזר בפברואר האחרון לארץ (והספיק לשחק כמה משחקים במדי מכבי פ"ת), ולמעשה הם לא התראו ב-5 החודשים האחרונים. "זה ממש לא קל. כמובן שיש געגועים. היא נמצאת שם בגלל בעיה משפחתית, אבל בקרוב היא תגיע לישראל", משתף דנילוב.

אז איך נראית זוגיות שסובבת את הכדוריד, ושעוד נודדת לה יחד מעבר לים, ובעיקר אחרי הקריירה של האישה?

"זו הייתה חוויה גדולה להיות לצידה בגרמניה ולשחק שם. אנחנו נוגעים בכדוריד בתוך הזוגיות יותר בקטע המנטלי, שלא תמיכה אחד בשני, ופחות בקטע של הטקטי של כדוריד. זו הייתה חוויה, כי היינו שם בלי המשפחות, לא שלה ולא שלי, וזה חיבר את הקשר להיות נפרד מכולם. היא יודעת לדבר גרמנית, כך שזה עזר גם לי. גרנו בהרנברג, שממוקמת כעשרים דקות נסיעה משטוטגרט ובאיזור היער השחור. האמת שהיה לנו פחות זמן לטייל, כי הייינו עסוקים בכדוריד, אבל היה הרבה זמן איכות יחד. מבחינת כדוריד, 
הרמה של הליגה הרביעית בגרמניה לפי דעתי היא כמו ליגת העל בארץ, רק בלי הזרים, והיא ליגה פיזית יחסית. משחקים המון צעירים טובים, וגם כמה שחקנים ותיקים ששיחקו בליגות הבכירות, ובשביל הכיף. ליגת הנשים שם ברמה גבוהה. בתקופה שהיינו שם יצא לי לפגוש את יונתן דיין, ולצפות בו משחק - וזו הייתה חוויה".

 

יורטה בקדנציה הקודמת בארזים. תשוב לישראל לשחק תחת ניב ויינטרוב בקבוצה מר"ג. צילום: הדר ואן קולא

עכשיו היא חוזרת לארץ, לארזים ר"ג, זה יהיה גם בסיס הקבע שלכם בישראל.

"השאיפה הגדולה היא להישאר בארץ ולהקים כאן משפחה. בגדול, זה תלוי בה, אם היא תקבל הצעה שאי אפשר לסרב מקבוצה בחו"ל, אני מאמין שאצטרף אליה. בשנה הקרובה אנחנו נהיה בישראל – היא תגיע בעוד כחודש ותצטרף לארזים, ואני אשחק במכבי פ"ת".

אגב, זילנסקייט נחשבת לשחקנית מובילה בנבחרת ליטא, שם היא משחקת גם כפיבוט, והסיכוי שהיא תייצג בעתיד את נבחרת ישראל, קלוש. הסיבה לכך היא תקופת צינון של לפחות שנתיים, אבל נכון לעכשיו "ממה שאני יודע, היא לא מתכננת לפרוש מנבחרת ליטא", משלים דנילוב את התמונה הכללית. בהצלחה בזוגיות, וכמובן על המגרש!

טלי בראל ורם טורקניץ. סיפור אהבה שנולד במכבי ראשל"צ, ונמשך בעונה שעברה בשבדיה. צילום: חן קלדרון
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב