איגוד הכדוריד
"דימונה תאפשר להשקיע ולדחוף את עצמי לאן שאני יכול"
צילום: לאה סטפנוב, הפועל קרית אונו

אמיר זייפרט, מרכז נבחרת ארה"ב, מצטרף למכבי דימונה. המרכז המוכשר, שהצטיין במדי הנבחרת האמריקאית באליפות העולם עד גיל 21 בספרד לפני שנה, הוא בוגר פרויקט נבחרת הנוער של ישראל בגרמניה, והספיק לשחק עד כה באס"א ת"א, במכבי ת"א ובהפועל קרית אונו.

 
זייפרט, שישתף בדימונה פעולה עם צמד הזרים ששיחקו עימו בקרית אונו (מרקו פנדיץ' ומרקו קאמפר), מסביר על ההחלטה להצטרף לקבוצה מהנגב: "בגדול, רציתי לצאת השנה לגרמניה, וכבר היה לי סיכום עם קבוצה מהליגה השלישית, אבל לא הצלחתי לקצר את השירות הצבאי, ואח"כ נכנס עניין הקורונה - וזה לא יצא לפועל. חשבתי מה הצעד שהכי יהיה קרוב לאורח חיים מקצועני עבורי, וההחלטה שקיבלתי היא לבחור בדימונה ולנסות להתמקד בכדוריד. דימונה כמקום רחוק, שם גם אתגורר במרבית הזמן - תאפשר לי להשקיע ולדחוף את עצמי לאן שאני יכול. כמובן ההחלטה נבעה גם מהרצון להיות שחקן מרכזי ומוביל, בסיטואציה שאני חושב שהכי תפתח אותי גם כבנאדם וגם כשחקן.

"נכון שהעונה הראשונה של דימונה לא הייתה מוצלחת, אבל יש שם חבר'ה מאוד מוכשרים, פייטרים רציניים ואני חושב שעם הכוונה מתאימה אפשר לעשות דברים יפים. נבנית בדימונה קבוצה שלאף אחת לא יהיה כיף לשחק נגדה. כמובן שעם מאמן כמו קספר ביליץ', שהוא גם היווה שיקול חשוב, אפשר לעשות את זה. יש שני זרים ששיחקו איתי בקרית אונו, ואני מאוד אוהב אותם כשחקנים וכאנשים. זו כאמור סיטואציה שמאפשרת לי לעבוד קשה ולדחוף את עצמי בלי יותר מדי הסחות דעת. פשוט להתמסר לכדוריד".
 
מה שלום החלום האמריקאי?
 
"בגדול במהלך השנה האחרונה היו לנבחרת הבוגרת כמה טורנירים, בגרמניה ובאירלנד, ובסה"כ השתלבתי טוב גם בנבחרת הבוגרת וגם בנבחרת הצעירה. אחרי שאשתחרר בסוף אוקטובר מהצבא, וכמובן בתקווה שימי הקורונה יחלפו בהמשך, אני אחזור לעניינים שם. היעד הראשי הוא כמובן המשחקים האולימפיים ב-2028. אני לא יודע לאן החיים יובילו אותי עד אז, אבל אני רואה את עצמי חלק ומשתלב בנבחרת. דבר אחד כבר עשיתי, הייתי איתם באליפות העולם עד גיל 21 בספרד לפני שנה. הייתי שחקן משמעותי, יחד עם אסף בן גוזי. זו הייתה החוויה הכי טובה בחיים שלי להתמודד מול שחקנים איכותיים, כאלו שכבר עכשיו משחקים במועדונים גדולים וכאלו שיהיו הבולטים בתחום בשנים הבאות. להתמודד איתם באותה רמה זה חוויה לא רגילה".

עומר סימון יחליף את אלדר שיקלושי בבאר שבע


השוער עומר סימון, אקס נבחרת העתודה ומי ששיחק במכבי קרית מוצקין בעונה שעברה, יהיה השוער הבכיר של מ.כ באר שבע בעונה הקרובה. בבאר שבע מחפשים שוער נוסף, לאחר עזיבתם של אלדר שיקלושי ועומר גלוזמן.

פיבוט סרבי חתם בנס ציונה

 
 
א.כ נס ציונה החתימה זר שלישי, והשלימה את מכסת הזרים שלה: מדובר בפיבוט וליקו דוידוביץ' (27, 1.83 מ', 1.03 ק"ג), ששיחק בעונה האחרונה בליגה הראשונה בסרביה, בנובי פאזר. בעברו גם פרקי משחק בספרד ובמקדוניה, ובסאה-ליג.
 

בעקבות משבר הקורונה, רק קבוצת כדוריד אחת נרשמה לעונה הבאה בגביע אירופה - והיא מ.כ חולון שתשחק במפעל החדש, גביע אירופה, שמחליף את גביע האתגר. א.ס רמה"ש החליטה ברגע האחרון שלא להירשם, לאחר שבניגוד לשנים הקודמות שדירוגה היה מובטח והיא שובצה בסיבוב השלישי - הפעם הזכות הזאת עברה למ.כ חולון שסיימה במקום השני (רמה"ש רביעית) והקבוצה מהשרון הייתה יכולה להתחיל רק משלב ומועד מוקדם.
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב