איגוד הכדוריד
דרישה לרשת ביטחון ותמיכה בכדוריד
איגוד הכדוריד בהתייחסות להחלטת משרדי הספורט והאוצר לתמוך ולהעניק רשת ביטחון ופיצוי לענפי הכדורגל והסל, ובדרישה להתייחסות ותמיכה שתאפשר את פתיחת העונה.
 
מ"מ יו"ר איגוד הכדוריד, אבי כחלון: "נדהמנו לקרוא בידיעות בתקשורת, ששוב דילגו מעל הכדוריד. הפעם הקודמת נגעה בתמיכה של 15 מיליון שקל לכדורגל ולכדורסל לצורך "קידום השחקן הישראלי", ועכשיו זה נמשך בהחלטה להעניק רשת ביטחון שוב רק לענפי הכדורגל והכדורסל. שיהיה ברור, אנחנו מברכים על היוזמה של המשרדים הממשלתיים לתמוך, וכולנו תקווה שבפגישה הקרובה שלנו עם משרד הספורט יעשה צעד זהה גם עם הכדוריד.
 
"כרגע, קיים חוסר בהירות בנוגע לאפשרות לפתוח את העונה, במקביל לכך שקבוצות לקחו על עצמן התחייבויות והתארגנו על אף התמיכות שקוצצו מכל עבר. ענף הכדוריד מייצג בכבוד רב את ישראל, ומדובר בעונה חשובה מאוד - שבה הליגה מהווה הכנה קריטית למוכנות של נבחרות ישראל - שחקני העתודה והנוער ישחקו באליפויות אירופה שיתקיימו בחודש ינואר, הנבחרות הלאומיות - גברים ונשים - יתמודדו במוקדמות אליפות אירופה והעולם בחודשים הבאים. ענף הכדוריד מביא גאווה רבה לישראל - שלח 11 ליגיונרים לשחק בליגות הבכירות באירופה, הנבחרות הצעירות משחקות באופן קבוע בעשור האחרון באליפויות אירופה, והוא נמצא בפרויקט לאומי.
 

אבי כחלון. צילום: א.ס רמה"ש

 
"כמו כן, פרויקט החשוב של נבחרת הנוער, שהתקיים ב-4 השנים האחרונות בגרמניה, עלול להיפגע בתנאים שלו, כתוצאה ממשבר הקורונה וחוסר היכולת לקיים אותו בגרמניה, ללא תמיכת הספונסר הראשי שלנו שהיווה פקטור משמעותי. האלטרנטיבה היא לקיימו בישראל, בדרום או בצפון, אך העלויות הן גבוהות בהרבה ואין לנו את המשאבים הנדרשים.
 
"ענף הכדוריד, כמו ענפים אחרים, לא צריכים להיות נבדלים מהכדורגל והכדורסל. אנחנו פונים לשר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר, ולשר האוצר ח"כ ישראל כץ, להעניק גם לכדוריד רשת ביטחון על מנת שנוכל לפתוח את העונה, ולא פחות מכך - הבהרות לפני שקבוצות פותחות אימונים, מנחיתות שחקנים זרים - כמו גם עבור השחקנים והשחקניות הישראלים שנמצאים בחוסר ודאות".
 
אגב, בעקבות המצב הכלכלי, ומשבר הקורונה, אף קבוצה ישראלית לא נרשמה עד כה לגביעי אירופה בכדוריד, והיחידה ששוקלת לעשות זאת היא א.ס רמה"ש. בנוסף, באיגוד הכדוריד ממתינים לפגישה עם נציגות משרד הספורט כדי לקבל הבהרות באילו תנאים ניתן יהיה לקיים את האימונים והמשחקים.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn