איגוד הכדוריד
מקשרות או לא להיות

נעים להכיר - רומי טל ונועה דרורי, מקשרות בקבוצת הנערות של א.ס רמה"ש ובנבחרת חטיבת הביניים ע"ש יוסף קלמן, בנות ה-15 בלבד אשר בנוסף לפעילות הכדוריד בעירן, משחקות גם בנבחרת הנערות של ישראל בשיתוף פרויקט "אתנה."

אתר איגוד הכדוריד ערך איתן היכרות ולמד מהן על משמעות הכדוריד בחייהן, על האהבה לענף והמחויבות לצבור ידע ומקצועיות אבל גם על הרצון לנפץ סטראוטיפים ולהביא לידי ביטוי כוח נשי צעיר ולא מתנצל.  

רומי טל: "התחלתי לשחק כדוריד לפני כשלוש שנים כשהתקבלתי לכיתת הכדוריד בחטיבת הביניים ע״ש יוסף קלמן. אל ענף הכדוריד הגעתי לאחר שהתאמנתי והתחרתי בהתעמלות מכשירים ברמה הארצית כשבע שנים. כל חיי הייתי מחוברת לספורט הישגי ולכן אתגר אותי להצטרף לקבוצה תחרותית."

לגבי החיבור לכדוריד: "התחברתי לרמת המקצועית של האגודה ולדאגה לכלל ולפרט תוך שימת דגש על המקצועיות לצד האנושיות. השוני בין תחרות אישית (בהתעמלות מכשירים) לבין התחרותיות במסגרת קבוצתית הוא סיבה משמעותית להבנה כי יכולת קבוצתית גדולה בהרבה מיכולת אישית. מחלקת הכדוריד היא הבית השני שלי בו אני מצליחה למצות את הפוטנציאל והכישורים הגופניים והאישיים שלי, מקום בו אני מצליחה לפרוח והכי חשוב להנות."

 

כמה מילים על הנבחרת: "אני נרגשת להיות חלק מנבחרת שמייצגת את מדינת ישראל, זו זכות גדולה. כל אימון וכל מפגש מהווה עבורי נקודת ציון של שמחה וגאווה על כך שאני חלק מקבוצה איכותית ברמה גבוה. כולי תקווה שאמשיך להשתייך לקבוצה הזאת לאורך השנים. כל מפגש מלמד ומעשיר את הידע והמקצועיות שלי"

נועה דרורי: "התחלתי לשחק כדוריד בגיל 10 במסגרת בית הספר לכדוריד של א.ס רמת השרון ולאחר כשנה הצטרפתי לקבוצת הנערות ח'- ט' של האגודה. ב-3 השנים האחרונות הייתי בכיתת ספורט המתמקדת בכדוריד אשר במסגרתה בנות (ובני) הכיתה משחקים בליגת בתי הספר ובנוסף, המשכתי לשחק גם בקבוצת הנערות."

לגבי החיבור לכדוריד: "אני באה ממשפחה שאוהבת ספורט, אבא שלי היה שוער כדוריד והכרתי את הענף אך מעולם לא התעניינתי בו, מה גם שעד גיל 10 שיחקתי בכלל כדורסל. כשנפתח חוג כדוריד לבנות בעיר שלי, החלטתי לנסות ואני לא כל כך יודעת להסביר למה אבל המשחק תפס אותי והחיבור היה מידי, לעומת הכדורסל שלא גרם לי לאותו החיבור. לאחר שפרשתי מהכדורסל והתחלתי את דרכי בכדוריד מצאתי מקום בטוח שהפך להיות חלק גדול מהחיים שלי. אני משחקת כדוריד כשליש מחיי ומרגישה שאני אוהבת את מה שאני עושה ומצליחה למצות את היכולות שלי. אחד הדברים שאני אוהבת בכדוריד הוא שזה משחק קבוצתי אך גם בתוך קבוצה כל שחקן/שחקנית יכולים להביא את עצמם ואת הייחודיות שלהם על המגרש."

כמה מילים על הנבחרת: "אני גאה מאוד לקחת חלק בנבחרת ישראל ולייצג את המדינה שלי. אני שומעת לא מעט שכדוריד הוא ספורט גברי ולא מבינים למה אני נמצאת בו. אחת הסיבות שחשוב לי שהנבחרת תצליח היא כדי להראות שבנות יכולות לעסוק בספורט שהן אוהבות ולהצליח בו, לייצג את המדינה בכבוד ולשבור את הסטריאוטיפים הקיימים."

בהצלחה!
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב