איגוד הכדוריד
"אחרי 6 שנים זה הזמן לחזור הביתה"
צילום: עמית שיסל, איגוד הכדוריד

ניקולה מקסימוביץ', המאמן הסרבי המוערך שהדריך במכבי ת"א וברמה"ש, מסכם 6 שנים בישראל, רגע לפני ששב עם משפחתו לסרביה. ללא ספק, מקסימוביץ' היה מהמאמנים היותר איכותיים שהגיעו לכאן, והוא גם התחבר נהדר. הוא נתן לאורך הדרך תחושה של אחד משלנו, בטח שלמד ונהג להתראיין בעברית כמעט שוטפת.

אחרי 6 שנים בישראל אתה ומשפחתך חוזרים לסרביה. איך זה מרגיש?

"כן, אחרי 6 שנים זה הזמן לחזור הביתה. מצד אחד, אני שמח מאוד, נרגש לפגוש את החברים והמשפחה שלי. מצד שני אנחנו עצובים כי בילינו תקופה מדהימה בישראל. הילדים שלנו גדלו כאן, למדו כאן, ובכנות, נהנינו מכל יום ויום כאן בישראל".

איך אתה מסכם את התקופה הזו מבחינת העשייה בכדוריד הישראלי?

"אני מרגיש שאני חייב להיות שבע רצון. אני תמיד רוצה יותר ויותר, אבל כשאני מסתכל לאחור היו לי המון הצלחות ב-6 השנים האחרונות. 5 שנים ראשונות הייתי במכבי ת"א. אני יכול לומר שכל עונה הייתה משהו מיוחד. כבר בהתחלה, תפקידי היה לבנות את בית הספר לכדוריד וגם לעבוד עם נוער. במקביל 3 שנים הייתי עוזר המאמן בקבוצה הבוגרת, ובהמשך מאמן ראשי בכיר במשך שתי עונות. העונה שעברה הייתה קשה מאוד ומאתגרת ברמת השרון. צברתי ניסיון רב בעבודה עם צוות ברמה גבוהה ועם הקבוצה הצעירה".


 

ניקולה ומשפחתו. התאקלמו נהדר בישראל. מאחלים לכם בהצלחה

מהן התוכניות שלך לעונה הקרובה?

"אני אעבוד בסרביה. יש לי מועדון משלי, עם שחקנים מוכשרים. אני אעזור להם בעבודה פרטנית. כמו כן, אני מתכנן להסתובב ברחבי אירופה כדי לבקר במועדוני כדוריד מפורסמים, לראות איך הם עובדים, לדבר עם מאמנים, להשתתף בימי עיון. אני אשתמש בזה כדי להתקדם כמאמן ולהעשיר את עצמי".

בשנה הבאה חלק מהמאמנים הסרבים שעבדו כאן לא יחזרו לישראל. מה הייתה לדעתך השפעתם על התקדמות השחקנים?

"כן, זה חבל. אני בטוח שלכולנו מסרביה ובכלל מהבלקן הייתה השפעה גדולה בשנים קודמות. לדעתי את היתרונות האמיתיים אנחנו נראה בשנים הקרובות מכיוון שרוב המאמנים הסרבים עבדו כאן עם הדורות הצעירים וזמנם קרב".

איפה אתה רואה כדוריד ישראל בשנים הבאות?

"אני באמת חושב שהכדוריד הישראלי משתפר כל שנה. ב-12 החודשים האחרונים עברו שחקנים למועדונים אירופיים ולליגות טובות, וזה ישדרג את תוצאות הנבחרת בשנים הקרובות. בעונה הבאה הליגה תהיה מעט חלשה יותר, אבל הדבר הטוב שהרבה צעירים יקבלו הזדמנות לשחק בליגה הראשונה".

 

בימי מכבי ת"א לצד דראגן ג'וקיץ' כעוזר מאמן, שהיה שותף לרגעים והישגים יפים בארץ ובגביע אירופה, ובפתיחת העונה החולפת ברמה"ש, יחד עם דור רוסו, בזכייה בגביע ווינר.
צילומים: מכבי ת"א, רמה"ש
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב