איגוד הכדוריד
ברגע האחרון: מכבי ת"א נרשמה לליגת העל
הדרבי התל אביבי, צילום: אלון נגל, אס"א ת"א

מכבי ת"א הייתה לקבוצה האחרונה שנרשמה אמש, והיא עשתה זאת כשעתיים לפני מועד הרישום האחרון לעונה הבאה בליגת ווינר. בכך - הצהובים חוזרים רשמית לליגה הבכירה אחרי שנתיים בליגה הלאומית, ויחד עם רישום יתר 12 הקבוצות - ליגת ווינר תמנה 13 קבוצות בעונה הבאה, שאמורה להיפתח באוקטובר (ישיבת הנהלת איגוד הכדוריד תיערך הערב, ושם גם ייקבעו המועדים ופורמט המשחקים, העולות והיורדות).
 
בזווית של מכבי ת"א, היא שבה כאמור אחרי שתי עונות בליגה הלאומית, בראשונה בה פספסה את העלייה (במאבק מול מכבי דימונה) ובעונת הקורונה היא דורגה ראשונה עם הפסקתה, וזאת לאחר שוויתרה לפני שנתיים על מקומה בליגה הבכירה עקב קשיי תקציב.
 
גם עכשיו, עם תקציב נמוך, היא תנסה להעמיד קבוצה ראויה לליגת העל. המאמן רועי סאסי ימשיך בה. ככל הידוע גם המקשר הניגרי אני אובינה. ייתכן שבמכבי ת"א יצרפו זר נוסף בעמדת הפיבוט, והסגל ברובו יתבסס על צעירים מוכשרים, חלקם שחקני הנבחרות הצעירות של ישראל. 
 

יהיה איחוד, הדרבי התל אביבי בעונה החולפת באולמה של אס"א ת"א. צילום: אלון נגל
 
היו"ר אייל פרוילינגר: "מכבי ת"א נמצאת בתהליך של בניית מחלקת כדוריד שתתבסס על שחקנים שגדלו במועדון. מזה שנים, שמנו את הדגש על מחלקת הנוער, ובניית דור העתיד. לפני שנתיים כחלק מהתהליך הורדנו את הקבוצה לליגה השנייה, לאחר שהיינו סגנית אלופה. הסיבה לכך הייתה שלא היינו לנו משאבים, והחלטנו להשקיע בדור ההמשך ולא בהבאת זרים, מתוך ראייה לטווח ארוך. התקציב המצומצם שקיים לנו הושקע בבנייה, במאמנים איכותיים ואחרי שנתיים אנחנו בשלים והחלטנו לרשום קבוצה לליגה הראשונה. הקבוצה תתבסס על צעירים שיתנו את הלב והנשמה על המגרש, כולל 4-5 שחקנים שאנחנו מעלים מתוך הנוער שלנו. הראייה היא לחזק את התשתית לקבוצה ראויה כמו שמכבי ת"א צריכה להראות בשנים הבאות ולהעניק להם הזדמנות להתמודד בחלון הראווה של הכדוריד הישראלי. ליגת העל זה המקום הראוי למכבי ת"א".
 
למה נרשמתם רק ברגע האחרון?
 
"לפני שבועיים-שלושה לא ידענו בכלל איפה אנחנו נהיה, ולכן לא ידענו איך להיערך. עכשיו בזמן המצומצם שיש לנו צריך להרים קבוצה ראויה. היות שהזמן קצר אנחנו נמצאים בדיבורים עם הרבה שחקנים ונגבש סגל ראוי. ניתן עדיפות לשחקנים ולצוות שהעלו את הקבוצה. לתת כסף אין לנו, אבל אנחנו הולכים לתת במה לשחקנים צעירים להוכיח את עצמם בליגת העל. אנחנו רוצים צעירים רעבים ומוכשרים".
 
 
התנהלו לאחרונה שיחות על איחוד עם אס"א ת"א. היכן זה עומד?
 
"אני חושב שנכון שיהיה איחוד עם אס"א - מועדון ראוי שמנוהל עם מחלקת נוער מצוינת. יחד עם מחלקת הנוער המצויינת שלנו, אפשר להרים מועדון אחד מיוחד בעיר תל אביב. יש אנשים מצוינים באס"א, יש לאס"א מתקנים ויחד איתנו אפשר לעשות פרויקט מדהים. מי שתרוויח זו העיר תל אביב ודור ההמשך של שחקנים מתל אביב. זה עומד על דיבורים, בדיקות, וזה עדיין על הפרק. אני מקווה שזה יבשיל, ויפה שעה אחת קודם. כמובן שהעירייה גם מוערבת בהליך".
 
המאמן רועי סאסי שימשיך: "אנחנו מתמקדים בבניית קבוצה צעירה, עם אנרגיות, שתכלול שחקנים עם פוטנציאל גבוה שיקבלו אצלנו במה. זה בגדול הכיוון שלי. לצערי, ההיצע מבחינת שחקנים מועט, גם בעקבות היציאה של שחקנים לאירופה ובמקביל החלטה של כמה לפרוש".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב