איגוד הכדוריד
אלופה
צילום: מני אלגריסי, הפועל אשדוד

פותחים עונה
: במקיף ט' מול הפועל קרית אונו, והמפגש הזה אגב מתרחש במחזור פתיחה כבר שנה שלישית ברציפות, מלבד העובדה שבמשחק הראשון של העונה הנוכחית, בגביע ווינר-שופטים, היא פגשה וניצחה את אונו. במחזור השני - אשדוד מתארחת לאחד המפגשים המסקרנים שלה - ברמת השרון. אשדוד תסגור 3 משחקי בית ב-4 המחזורים הראשונים כשתארח את חולון ואת באר שבע במחזורים 4-3. אח"כ יגיעו המפגשים מול הראשוניות במחזורים 6-5, ומשחק היסטורי בגביע האיגוד האירופי בסיבוב השני באוקטובר – כך שמדובר בפתיחת עונה אטרקטיבית.


 

מסוגלת לשחזר את ההישג הענק מהעונה שעברה וליצור שושלת? צילום: הדר ואן קולא

עונה שעברה – מדהימה! מרגשת! היסטורית! אשדוד זכתה באליפות המדינה הראשונה בתולדותיה, עם פינאלה אדיר וניצחונות בחצי גמר על האלופה היוצאת הפועל ראשל"צ ובגמר על מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ. אשדוד גם הגיעה לחצי גמר הגביע, וזאת בעונה מלאת עליות וירידות. אשדוד הייתה לקבוצה הראשונה מחוץ לגבולות ראשל"צ ות"א שזוכה בתואר אליפות, מאז אמצע שנות השמונים (הזכייה האחרונה של הפועל רחובות).


מה נשתנה? לא מעט. אולג בוטנקו ממשיך כמאמן, אבל ללא עוזרו עודד נאמן שעבר להדריך את קבוצת הנשים של בנות הרצליה. אדיר כהן יצא לאירופה והצטרף לסגנית אלופת שוייץ וינטרטור, דור קלדרון ושרון שלם שבו מהשאלה למכבי ראשל"צ, ויותם טל חזר להפועל ראשל"צ - כך שהשביעייה של האדומים תיראה אחרת, אבל לחלוטין לא פחות מעניינת ומבטיחה.


אשדוד כאמור שמרה על שחקני משמעותיים, בהם שחקני הבית, עומרי קושמרו, יוסי וישראל ביטרמן (שמונה לקפטן החדש במקום נתנאל מלול שפרש) - ממשיכים. שחקני שביעייה מרכזיים - טל הרשקוביץ ושי הרשקוביץ, וכמובן השוער המצטיין בסדרת גמר הפליאוף ומי שנבחר לשחקן העונה בליגת ווינר - טומיסלב סטויקוביץ' (מי שיגבה אותו ויחליף את תום שם טוב שעבר להפועל ראשל"צ הוא אורון ברגיל שהגיע מחולון).
 
תוסיפו לכך את גאבור לנגהאנס, המקשר הגרמני, שהיה תוספת כוח משמעותית בעונה שעברה. בהחלט הישג נאה להנהלה ולמאמן בוטנקו.
 
המהלכים שעשויים לעשות את ההבדלי – ולהוביל את אשדוד למסע הגנה מוצלח על התואר: המקשר ניבו לוי, שחקנה של נבחרת ישראל וא.כ נס ציונה בעונה שעברה – היה הרכש הישראלי הבולט, יחד עם יובל כץ שהגיע מחולון ויאייש את עמדת הקיצוני.
 
בנוסף אליהם, הצירוף של המרכז הסלובני הבינלאומי הוותיק, דויד ספילר, שחקן מעוטר ומנוסה בעל 193 הופעות בנבחרת הסלובנית (ו-293 שערים). לא פחות מכך, שחקן שאומנם נמצא מעבר לשיאו בגיל 36, אבל בעל רזומה מרשים ביותר בליגת האלופות (במדי ברשט מבלארוס), בגביע האיגוד האירופי (שיחק בעבר בגמר המפעל), ובליגות בגרמניה, קרואטיה, מקדוניה ואף ערב הסעודית. בעניין הזה אנו מוסיפים סימן שאלה, עקב כישרותו של ספילר שהחמיץ כמעט את כל תקופה ההכנה בעקבות פציעה.
 
כמו כן, לאשדוד יש את הצעירים מבית - אסף בן גוזי המוכשר, שרשם הופעות בכורה לאחרונה בנבחרת ארה"ב בטורניר פיתוח של האיגוד העולמי. מתן כהן, עמית ישראל, שון ריבקין השוער - כולם בוגרי הפרויקט של נבחרת הנוער בגרמני. איתי סויסה יצא לפרויקט גרמניה, יחד עם לו אקסברוד, והם ישובו לחלק השני של העונה. צעיר כישרוני נוסף - אור פרקש - הושאל למכבי דימונה כדי לקבל דקות משחק.

אז אשדוד כאמור חסרה לאורך ההכנה את ספילר וגם את לנגהאנס בגלל פציעות, והיא נוצחה בחצי גמר גביע ווינר-שופטים מול רמה"ש, אבל עבור מאמן העונה בליגת ווינר, אולג בוטנקו, ברור שלצד חיבור הקבוצה יש עוד כמה חודשים כדי לבנות ולהגיע לשיא - ממש כמו בעונה שעברה.
 
המאמן אולג בוטנקו: "העונה שעברה הייתה מרגשת, מוצלחת, הישגית, וכמו שעשינו בה היסטוריה מתוקה ופרצנו את תקרת הזכוכית של המועדון – היא גם עונה שנכנסת להיסטוריה ואנחנו מתחילים בדרך חדשה, ומתכוננים לאתגרים שצפויים לנו בעונה הקרובה. הם בוודאי לא יהיו פשוטים, אבל אנחנו נעבוד קשה כדי לחבר את הסגל שבנינו, נשמור על צניעות וננסה להתקדם שלב אחר שלב כדי להגיע למעמדי השיא גם העונה. באופן אישי, אני רוצה להודות לכל המאמנים שבחרו בי לתואר מאמן העונה - זה משמח מאוד אחרי הזכייה הראשונה שלי כמאמן בתואר אליפות". 

 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn