איגוד הכדוריד
עתודה
אז לאחר החלטת האיגוד האירופי ביום שישי, על אירוח משחקי אליפות אירופה עד גיל 20 בקרואטיה, בין ה-7 ל-17 בינואר (בחלקה היא תיערך במקביל למשחקי אליפות אירופה עד גיל 18 בסלובניה, שייערכו בין ה-14 ל-24 בינואר), נותר לחדד כמה דברים בזווית של נבחרת העתודה שלנו.
ראשית, מי יהיה המאמן שיחליף את אלכסנדר ברקוביץ' הסרבי, שלא ממשיך בתפקידו.
כמובן ההכנה שתתבצע במגבלות משבר הקורונה והטיסות, וכמובן השילוב של 3 הליגיונרים והשחקנים הראשיים בתוכה – יואב למברוזו שישחק בלימוז' הצרפתית, דניאל מוסינדי שישחק בארלנגן מהבונדסליגה הגרמנית ויונתן דיין שישחק ברימפאר מליגת המשנה בגרמניה.
דבר אחד ברור, לבית יותר קשה באליפות לא היה ניתן ליפול, והאתגר להגיע לאליפות העולם עד גיל 21  (תיערך ביוני 21' בהונגריה) הוא בכלל לא פשוט, למרות שבאיגוד האירופי הבהירו כי 13 מקומות יוקצו באליפות לנבחרות אירופיות.
מה שכן ברור, שנבחרת העתודה שובצה לסוג של "בית מוות" – מול 3 נבחרות שסיימו בטופ-5 את אליפות העולם עד 19 שנערכה במקדוניה – גרמניה סיימה שנייה לאחר הפסד בגמר למצרים, דנמרק סיימה שלישית והונגריה חמישית. כל השלוש עשו קפיצת מדרגה, מאליפות אירופה עד גיל 18 שהתקיימה ב-2018 (אז דנמרק סיימה שלישית, גרמניה שישית והונגריה במקום ה-10).
עוד מוקדם להיכנס לכל השמות, אבל הנתונים מאליפות העולם עד גיל 19 מראה שבנבחרות הללו משחקים שחקני על. שוערים נהדרים כמו בנדק נאג'י וקריסטוף גיורי הונגרים שדורגו בצמרת השוערים באליפות מבחינת עצירות (נאג'י דורג אגב ראשון). לוקאס דיידריך הגרמני שסיים שני.
ג'וליאן קוסטר הגרמני למשל שנבחר למגן הטוב ביותר באליפות בשביעייה נכללו שני גרמנים - אלכסנדר ריימאן וטום ברגנר הפיבוט. דניאל קאצקש הקיצוני ההונגרי.
בצמרת המבקיעים באליפות סקוררים כמו יספה סייסלק הדני (45 שערים ב-76 אחוזי הצלחה), או הורניאק בנסה ההונגרי (40 שערים).
זו רק רשימה חלקית, ויהיה מסקרן לראות אם אחד הכוכבים הגדולים של ההונגרים, באלינט בנסה, המקשר השמאלי של טאטאבאניה - שהבקיע 40 שערים באליפות אירופה עד גיל 18, כולל מנותת של 8 שערים מול ספרד וסלובניה, ו-7 מול פורטוגל, יהיה כשיר לאליפות אחרי שעבר בשנה האחרונה פציעה קשה הוא משחק בטאטאבאניה ההונגרית.
בנבחרת הדנית יש שחקנים סופר מוכשרים שמשחקים בגוג המקומית, שמופיעה בליגת האלופות. בגרמניה יש שחקנים מבטיחים משתי הליגות הבכירות.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn