איגוד הכדוריד
"הלוואי שנצליח להביא את היורו לישראל"
באיגוד הכדוריד מנסים לקחת צעד קדימה את האפשרות לארח את אליפות אירופה לנבחרות עתודה בחודש ינואר, בעקבות ההודעה של איטליה ואוסטריה שביטלו את אירוח המשחקים. באיגוד כבר הכינו תוכנית ראשונית, בהתאם לדרישות האיגוד האירופי, הכוללת את המודל הארגוני, עלויות והכנסות משוערות, והמטרה כעת היא לרתום גופים מובילים - בהם משרד התרבות והספורט, מינהל הספורט, המועצה להסדר ההימורים ומשרד התיירות כדי לאפשר קיום של אירוע בסדר גודל המצריך השקעה ותמיכה כלכלית.
 
האיגוד האירופי הבהיר כי תוכנית לאירוח האליפות חייבת להיות מוגשת עד יום חמישי הקרוב, שכן למחרת תתקיים ישיבת דירקטוריון שבה אמורים לדון ולקבוע את המארחת. ב-EHF הבהירו בנוסף, שאיגוד אשר יזכה באירוח ויחזור בו - ייקנס ב-150 אלף יורו.
 
מלבד היתכנות כלכלית, באיגוד האירופי דורשים סטנדרטים שונים, בהם להעמיד תקן של אולמות בני 1000 מקומות לפחות, עם שני יציעים מרכזיים, והיכל למשחקי הגמר של לפחות 2000 מקומות, כולל כמות של חדרי ספח ו-4 חדרי הלבשה - מה שמקטין את האפשרויות באולמות הקיימים לכדוריד בארץ. למרות זאת ייתכן שבאיגוד האירופי יהיו מוכנים להתגמש בתנאי זה, ובאיגוד הכדוריד בישראל בודקים מספר אופציות (אפשרויות למשל כמו קיום משחקים באילת ובאיילות ירדו מהפרק בשלב זה - למשל ההיכל באילת לא עומד בדרישות לקיום משחקי כדוריד בינלאומיים).
 
באיגוד כבר פנו למינהל הספורט לבקשת האירוח של האליפות. בתחילת השבוע צפויה להיערך גם פגישה עם מנכ"ל משרד הספורט הנכנס רז פרוייליך. פנייה נוספת הועברה לשר התיירות ח"כ אסף זמיר.
 
כאמור, אליפות אירופה עד גיל 20 הייתה אמורה להתקיים למעשה כבר בחודש הבא באיטליה ובאוסטריה. היא נדחתה כמובן בשל משבר הקורונה, אבל ביום רביעי הודיעו המארגנים כי אין ביכולתם לעמוד באירוח המשחקים, וקיים גם קושי בשל משבר הקורונה על מעבר בין המדינות. באליפות אירופה ישתתפו 16 נבחרות, כולל נבחרת העתודה של ישראל. בשלב זה מדובר, ש-13 הראשונות באליפות יעפילו גם לאליפות העולם עד גיל 21.
 
בהגרלת המשחקים נקבע כי נבחרת ישראל תשחק בבית ד' יחד עם נבחרות דנמרק, גרמניה והונגריה - ללא ספק בית אטרקטיבי אבל קשה מאוד. בבית א' - ישתתפו איסלנד, סרביה, נורבגיה ואוסטריה. בבית ב' - שבדיה, צרפת, פורטוגל ורוסיה. ובבית ג' - קרואטיה, ספרד, סלובניה ואיטליה. צריכים לקחת בחשבון שאיטליה ואוסטריה זכו מבחינתן לשיבוץ נוח יותר, שכן כמארחות הן יכלו לבחור את הבית אליו הן ישובצו - דבר שמעניין לעקוב האם ישתנה בעקבות המצב החדש של אירוח האליפות והוויתור שלהן.

"הלוואי שנצליח להביא את אליפות אירופה לנבחרות צעירות לישראל. הבענו את רצוננו כבר בעבר לאירוח של טורניר גדול לצעירים בישראל, שיכול להיות חוויה גדולה לכדוריד. אנו בודקים את האפשרויות, ומקווים שנזכה למענה הולם ולתמיכה מכלל הגופים", אמרו באיגוד.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn