איגוד הכדוריד
הפנים קדימה
צילום: הדר ואן קולא


פותחים עונה: מכבי דימונה, העולה החדשה, מגיעה לנחלת יהודה במחזור הראשון. במחזור השני - הפועל יוצאת לרחובות. מפגש מסקרנים ראשונים - במחזורים 5-4 - ברמת השרון ומול האלופה הפועל אשדוד. הדרבי הראשוני - במחזור השמיני, בנחלת יהודה.


בעונה שעברה – האדומים ירצו לעשות 'דליט', ולשכוח. היא איכשהו הסתיימה במקום השני בליגה הסדירה, בזכות פינאלה הירואי, אחרי הטרגדיה ומותו של נובאק בוסקוביץ', ועל כך עידן מימון והחניכים שלו ראויים להערכה. למרות זאת, זו לא הייתה העונה של הפועל ראשל"צ, שהודחה ברבע גמר גביע המדינה ובחצי גמר הפליאוף מול הפועל אשדוד – ונושלה מהתואר הכפול שלה.

 
 
מכוונת גבוה. הפועל ראשל"צ במפגש הדרבי מול מכבי ראשל"צ. צילום גבי אלאלוף
 

מה נשתנה: המאמן עידן מימון ממשיך, אבל הפועל ראשל"צ ביצעה חריש עמוק בסגל. במצבת הזרים - פדז'ה דיאנוביץ' ממשיך בשער. עמדת הפיבוט למשל עברה שינוי גדול - עומר גרא המנוסה הצטרף ממכבי ראשל"צ, יחד עם הפיבוט הצעיר והמוכשר אופק שטיינר מנס ציונה, כאשר שי נתן ממשיך. זאת לאחר עזיבתו של דניאל שקלים שהיה שותף לרגעים יפים והישגיים עם האדומים ושב לאחר 3 עונות לרמה"ש.

הפועל החזירה את יותם טל לקדנציה נוספת לאחר שהיה שותף לאליפות באשדוד. עומר אליאס חזר מהשאלה בהפועל ר"ג לפינה. יובל גררה ועוז חממי ממשיכים. ערן צרפתי, גיא כהן, ושקלים עזבו. ראשל"צ צירפה לפינה גם את סהר שחק המוכשר ששיחק בהרצליה ושיחק בקבוצת הנוער של פוקסה ברלין.

כשוער משנה - צורף תום שם טוב שמחליף את מושיקו אלימלך שעבר לעירוני רחובות. במצבת הזרים - הבוסני דושקו צ'ליצה בעל רקורד מרשים שחקן נבחרת בוסניה יחד עם דיאנוביץ' שהיה אמור לשחק בקבוצה כבר לפני שנה - הצטרף. הפועל החתימה את המקשר הסרבי ליובימיר יוסיץ' ששיחק ברמה"ש, וגם כן הגיע לכדוריד הישראלי עם רקורד מכובד מאוד בליגות של ספרד והונגריה.

עומר גרא - הפיבוט ששיחק במכבי ראשל"צ ילבש העונה אדום. צילום: גבי אלאלוף
 

שווה מעקב - עידו פלח, המרכז הצעיר והמוכשר, שיקבל הזדמנויות רבות בטח בפתיחת העונה כאשר יובל גררה הפצוע צפוי להחמיץ את המשחקים הקרובים.

בסיכומו של הכנה, שכללה השתתפות בשני טורנירים באוקראינה מול קבוצות איכותיות - הפועל נראתה טוב, מלבד מעידה ויכולת לא טובה שהפגינה בחצי גמר ווינר שופטים בהפסד למכבי ראשל"צ.

 

עידן מימון: "הציפיות הן תמיד לשאוף להתמודד על התארים ובתור האגודה המעוטרת ביותר בישראל יש בכל עונה ציפיות גבוהות - והמטרה לעשות את הכל כדי להחזיר את התארים שאיבדנו בעונה שעברה. כשמסתכלים בהשוואה לעונה שעברה אז ברור שהסגל שלנו השנה רחב יותר ועדיין אנחנו עושים הכל כדי לקדם ולבנות שחקנים צעירים מבית ולשמור על צביון הקבוצה. יש לנו בסגל 10 שחקני בית מתוכם שניים מקבוצת הנוער שמתאמנים איתנו באופן קבוע. הזרים שהבאנו מגיעים עם ניסיון באירופה והם אמורים לשדרג אותנו.

"לגבי העונה שעברה, אני חושב שהטראומה שחווינו בתור קבוצה עם מותו הטראגי של נובאק בוסקוביץ' ז"ל השפיעה עלינו מאוד וכמה שניסינו להתגבר על האירוע הקשה. החיסרון של נובאק היה מאוד משמעותי וקריטי וזו גם הסיבה, לדעתי, שהיה לנו קשה להתמודד על תואר האליפות".


מימון סיכם: "אנחנו פותחים את העונה בלי יובל גררה (בעקבות פציעה) ואני מקווה מאוד שבעוד כחודש הוא יוכל לחזור לסגל ולהוסיף לקבוצה את היכולות שלו שכולנו מכירים. מראשית ימי כמאמן, הדבר הראשון והחשוב ביותר שאני דורש מהשחקנים שלי זאת המחויבות. מעבר לזה שאני חושב שיש הרבה כשרון בקבוצה ולוקח זמן לחבר שחקנים חדשים לשיטה מסוימת. אני מאוד מאמין בשחקנים שלי וחושב שברגע שנתחבר נהיה קבוצה חזקה. שתהיה לנו עונה בריאה ושנגרום לקהל שלנו להיות גאים בקבוצה, תמיד ניתן הכל על המגרש עד טיפת הזיעה האחרונה. שנה טובה לכולם!".

 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn