איגוד הכדוריד
הפנים החדשות של מ.כ חולון
מ.כ יובלים חולון, שסיימה במקום השני בליגת ווינר בעונת הקורונה, והייתה לא רק הפתעה נעימה אלא גם קבוצה שהציגה יכולת אטרקטיבית, נערכת לעונה הבאה – תוך ביצוע שינויים גדולים בסגל, שמרביתם נכפו עליה.

בחולון מתאוששים מהאכזבה, והעיתוי שהליגה נאלצה להיות מופסקת - שעות בודדות לפני משחק העונה מול מכבי ראשל"צ, כשהיא במינוס שתי נקודות בלבד מהפסגה ועם הזדמנות טובה להעפיל אליה. אבל זה כבר שייך להיסטוריה. הפנים קדימה.

מצד אחד, לא פחות מ-5 שחקנים מרכזיים לא ימשיכו בקבוצה, עדן ג'ינג'י (שעבר לרמה"ש), ליאור גורמן (שהצטרף לשראבור הצרפתית), נדב ניזרי שהיה מלך שעריה, חן ליבגוט שככל הנראה יפרוש כנפיים גם כן לצרפת, ואחרי שנים רבות – חולון מפרידה את הצמד הניגרי – פיליפ קאלו ופטריק אובינה – צמד הזרים הכי ותיקים בספורט הישראלי, ולבטח שקריירה שנמשכה כעשור התבצעה בקבוצה אחת בחולון. אחד מהם נשאר...., השני ייתכן שישחק בקבוצת המשנה של חולון בליגה השנייה.

מנגד, חולון כמו חולון, חממת צעירים משובחת, תמשיך להתבסס על מאמן עולה מבית, ניסים פלח, וצוות שחקנים מוכשר ומלא תשוקה - בראל לנציאנו, אביעד בן זימן, ריף ורוי כהן, אבירן יוסף, עמית ריינסברג, והשוערים אור כנעני וזיו קדן (במהלך העונה יצטרפו גם שחקני נבחרת הנוער המוכשרים,
אור לוי, אור ממן ואלון שולמן, שישתתפו בפרויקט נבחרת הנוער ובהמשך באליפות אירופה עד גיל 18).

החיזוק בחבורה הזו כולל את המשך ההתקשרות עם השוער המצטיין, מירזה חסליץ', שחוזהו הוארך. צירופו של הפיבוט רן יוניש, שחוזר לקדנציה שנייה בחולון, לאחר ששיחק ברחובות. בחולון מצרפים גם מקשר סרבי - מילוש סאביץ', בן ה-24, 1.94 מ', מקשר ימני (שמאלי ביד), שומר 3 בהגנה, ששיחק בין היתר בכוכב האדום בסרביה, רומגנה (איטליה) ז'לנצ'יאר ובעונה האחרונה בדינמו פנצ'בו.

 

"נאלצנו לעבור מספר שינויים, אבל עדיין אנחנו נהיה קבוצה אטרקטיבית כמו בשנתיים האחרונות", מדגיש ניסים פלח, שעשה התקדמות גדולה מאז החל לעמוד על הקווים לפני שנתיים. "אנחנו נהיה קבוצה חזקה, שתרוץ, שתילחם, ותשמור על הבסיס שלה – שחקני הבית המוכשרים. בשנה הקרובה נראה צעירים נוספים שיקבלו את ההזדמנות להוביל".

ועדיין, עזבו אתכם שחקני מפתח, שהיו משמעותיים מאוד בהצלחה שלכם, בכל מדד שניקח בחשבון. בטח אם לוקחים בחשבון, שלפני פחות משנה גם דניאל מוסינדי עזב לגרמניה.

"ללא ספק, עדן היה המנוע שהוביל אותנו, והיה מצוין. הוא הקריב את עצמו עבור המועדון. ליאור גורמן שנוסע לצרפת, יחסר לנו מאוד, גם בהגנה וגם בהתקפה, ואנחנו מחזיקים לשניהם אצבעות. חן ליבגוט הגיע אלינו מהפועל ראשל"צ, והכניס לב גדול, חיוביות ועבודה קשה. הוא תרם רבות לקבוצה. הכל נכון, אבל יש לנו מלמטה שחקנים מוכשרים לא פחות שיקבלו את הבמה והמפתחות להתפתח ולהוביל. בנוסף, אני מאוד שמח שהחזרנו את רן יוניש".

עשיתם שינוי מעניין אחרי שנים רבות. בעונה שעברה צירפתם את מירזה לשער, במהלך שהתברר כמוצלח. עכשיו, אתם מצרפים מקשר סרבי, אחרי שנים שהתרגלנו לאובינה את קאלו. מה אתה יכול לספר עליו?

"שחודש אני רודף אחריו, שלא היה קל לשכנע אותו להגיע, שהוא שחקן סופר מוכשר, ושאחרי מו"מ קשה אני שמח מאוד שהוא חתם. הוא לטעמי, ולדעת עוד אנשי כדוריד – אחד השחקנים הכי מוכשרים כיום בסרביה. הוא שחקן אינטנסיבי, סקורר, שומר 3 בהגנה. הוא שיחק באלופת סרביה. אני מאוד מקווה שהוא ישתלב ויתרום לנו את מה שאנחנו מצפים".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn