איגוד הכדוריד
מקשר פורטוגלי ראשון בכדוריד הישראלי
עד היום הכדוריד הישראלי נקשר בכדוריד בפורטוגל בכמה צמתים. משחקי נבחרות. מפגשים היסטוריים של הפועל ראשל"צ באמצע שנות התשעים בליגת האלופות. מאמן נבחרת פורטוגל רולאנדו פרייטאס, שניצח בת"א את נבחרת ישראל והפך לאחר מכן למנהל המקצועי של איגוד הכדוריד. עכשיו, יש גם זר פורטוגלי ראשון בכדוריד הישראלי.

בעידן שרוב הזרים מגיעים מאיזור הבלקן לכדוריד הישראלי, ההודעה שהוציאה א.כ נס ציונה על החתמתו של רוי רולו, מקשר פורטוגלי (24, 1.83 מ'), שמגיע מבואבישטה מהליגה הבכירה בארצו (כבש 93 בעונה האחרונה), היא בהחלט מעניינת. בתקווה שגם השחקן, שזכה לתיאור בדיווח של הטייגרים - "בולט בזריזותו, בסיבולת משחק גבוהה, ובזריקה טובה והבנת משחק".

 

מוזמנים לצפות בביצועים של רוי רולו

אגב, הזר השני שנס ציונה החתימה הוא נמניה סקרוביץ' (28, 1.93 מ'), מקשר בוסני שממלא גם תפקיד של מרכז. הוא אחיו התאום של ניקולה, ששיחק בארץ בעירוני רחובות. נמניה עבר לא מעט בקריירה, שיחק בגרמניה, טורקיה, צ'כיה, מרוקו וקטאר.
 

לקט ביצועים של נמניה סקרוביץ'

השניים מחליפים את איד סלימוביץ' ואת איגור צ'סליוב. כעת מסקרן לראות איך נס ציונה תשלים את הסגל. נראה ששחר לוין לא ימשיך, שעתידו של השוער אורן מאירוביץ' לא ברור, והצעדים הראשונים שכאמור ביצעו הטייגרים היה את השארתם של שלומי ואראל צייטלר, כמו גם של עומרי גדות ועידן פינקר, החזרתו של אופק שטיינר, וצירופו של אביב לייפר.

מנכ"ל נס ציונה, עמית כהן, התייחס להחתמת צמד הזרים: "אומנם שניהם לא שיחקו בארץ, אבל מהשיחות שלי איתם הרושם הוא שהם מגיעים רעבים ורוצים לקדם את המועדון. הם הדגישו כמה הם רוצים לתרום גם לבני המועדון במועדון, ולעזור להם להיות שחקני כדוריד טובים יותר. השנה החלטנו ללכת על זרים קבוצתיים ושונים ממה שהיו פה בשנים האחרונות. יש הרגשה של משהו אחר וטוב. עומרי מימון המאמן מאוד רצה אותם, ועשינו את כל המאמצים להיענות לבקשתו. מאחל להם הצלחה ענקית".

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn