איגוד הכדוריד
איטליה ואוסטריה הודיעו כי לא יוכלו לארח את יורו-20
משבר הקורונה – השלכות הגל הראשון, והחשש מגל שני – כבר נותן את אותותיו, ואחרי שאליפות אירופה עד גיל 20 שהייתה אמורה להתקיים בחודש הבא נדחתה לחודש ינואר 21' – מארחות הטורניר, איטליה ואוסטריה, הודיעו לאיגוד האירופי שאין ביכולתן לארח את המשחקים שבהם תשתתף גם נבחרת העתודה של ישראל.

"בגלל בעיות בלתי צפויות, במיוחד סביב מצב הכניסה בין אוסטריה לאיטליה, המארחים נאלצו לפנות לאחור מרצונם לארח את האליפות. אנו יוזמים נוהל בקשה/הצעות מחיר עבור מארגנים פוטנציאלים לאירוח האליפות בין התאריכים 7 עד ה-17 בינואר 21'", נאמר בהודעת האיגוד האירופי, שממתין לפניות מהתאחדויות עד ל-25 ביוני. "אנו יודעים שמדובר במסגרת זמן קצרה מאוד".

עוד בהודעה, באיגוד האירופי הבהירו כי אליפות העולם עד גיל 21 שתתקיים בהונגריה ביולי 21', תכלול 32 נבחרות מהעולם, ולאירופה יהיו 13 מקומות פנויים שיוגדרו על פי הדירוג באליפות אירופה עד גיל 20.


 

שר התרבות והספורט הנכנס, ח"כ חילי טרופר, יחד עם מנכ"ל משרדו רז פרויליך, ביקרו היום
באימון נבחרת העתודה של ישראל. שוחחו עם השחקנים, זכו לסקירה על פעילות
נבחרות ישראל הצעירות שנמצאות במסגרת פרויקט לאומי וישתתפו באליפויות אירופה לנוער ולעתודה,
והשתעשעו בזריקות. משפחת הכדוריד מברכת אתכם בעשייה פורה ומוצלחת למען קידום הספורט הישראלי

 

עם קבלת ההודעה, עודכנו חברי הוועדה המקצועית באיגוד הכדוריד בישראל, וכעת נבדקת האפשרות מול משרד הספורט באשר לאפשרויות להציע לאיגוד האירופי לארח את הטורניר בישראל, כולל כל הדרישות והאופציה המימונית לכך.

איגוד הכדוריד כבר הציע בעבר ליו"ר האיגוד האירופי מיכאל וידרר, שהתארח בישראל, לארח טורניר גמר אירופי בגילאים הצעירים.

נבחרת העתודה של ישראל כאמור הוגרלה לבית קשה מאוד בטורניר, עם נבחרות דנמרק, גרמניה והונגריה, בטורניר שבו משתתפות איסלנד, סרביה, נורבגיה ואוסטריה (בבית א'), שבדיה, צרפת, פורטוגל ורוסיה (בבית ב'), קרואטיה, ספרד, סלובניה ואיטליה (בבית ג'). אגב, לאיטליה ולאוסטריה ניתנה בזמן ההגרלה את האפשרות לבחור באיזה בית הן ישובצו, דבר שהעניק להן יתרון - ובהחלט מעניין לראות אם האיגוד האירופי יתייחס לכך כעת.

מלבד נבחרת העתודה, נבחרת הנוער של ישראל תשתתף בינואר באליפות אירופה עד גיל 18, שמתוכננת להיערך בינואר בסלובניה. נבחרת הנוער שובצה בבית ב', עם נבחרות שבדיה, ספרד והונגריה. הטורניר עצמו נדחה מחודש אוגוסט לינואר. המועדים הסופיים למשחקים טרם נקבעו, ואולם סלובניה אישרה בשלב זה שהיא ערוכה לארח את הטורניר היוקרתי.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn