איגוד הכדוריד
דימונה, לאן
צילום: הדר ואן קולא

ההחלטה להשאיר בליגת העל את מכבי דימונה, שסיימה במקום האחרון וכבר נשרה לליגת המשנה, הייתה תפיסתית שנויה במחלוקת, אבל לאחר שהוחלט להקפיא ירידות בעונת הקורונה - הפנים קדימה, ונראה שבדימונה גם מנסים להפיק לקחים מעונת הבכורה ההיסטורית (והלא מוצלחת) בליגת העל אותה סיימה ללא נקודות.

דימונה כיוונה בשבועות האחרונים למאמנים ישראלים בכירים, ופנתה לסער פרנקל ולפני כן לגלעד מאור, אבל נראה שהפור יפול עד סוף השבוע על מאמן זר. תחילה המועמדים היו נלה מאטיץ' המנוסה, שהדריך והוביל את מכבי ת"א לאליפות והדריך את מכבי קרית מוצקין, ומילאן סטאניץ' שהדריך בארץ את מכבי קרית מוצקין ואת מכבי פ"ת ונחשב למאמן מבטיח. לבסוף מסתמן כי הפור נפל על המאמן הוותיק קספר ביליץ' הקרואטי, שיחליף את בן ארצו דאמיר אקליץ'.

ביליץ' הדריך עד לפני כעשור בארץ, במספר קבוצות - מ.כ חולון, הפועל ראשל"צ, מכבי קרית מוצקין וברמת השרון, ואף את נבחרת הנוער של ישראל.

בינתיים, דימונה בהובלתו של היו"ר אלי סגרון, ובתמיכה גדולה שמגיעה מצד הרשות המקומית והעומד בראשה בני ביטון, מבצעת מהלכים ראשונים ומעניינים: היא החליטה לצרף שני זרים שכבר שיחקו בליגת העל, ועשו זאת בעונה החולפת בשורות הפועל קרית אונו. מדובר במקשר מרקו פנדיץ', שהיה הכובש המוביל של אונו עד שנפצע והוחלף, ובפיבוט מרקו קאמפר שהיה מהשחקנים המשמעותיים ביותר באונו, ואגב היה מועמד בתקופה האחרונה להצטרף להפועל ראשל"צ.

דימונה מכוונת להשלמת הסגל, והיא צפויה לצרף שוער זר, "הכיוון הוא שוער זר, אבל עדיין יש התלבטות ואולי זה יהיה זר בעמדת מקשר ימין עם יד שמאל. בכל אופן, 
הדגש יהיה להביא שחקן איכותי. יש לנו מחלקת סקאוטינג בראשות שלומי טובול ואחי תומר סגרון שהיה שוער, שרואים וידיאו בלי הפסקה על המועמדים".

 

פנדיץ' מימין וקאמפר משמאל בעונה שעברה במדי קרית אונו. צילום: לאה סטפנוב


בתוך כך, דימונה צירפה את טל פאר, שחקן רבגוני שיכול לשחק בעמדות המקשר וגם הפיבוט. פאר גדל בהפועל ערד, יצא לפרויקט נבחרת הנוער בגרמניה והציג יכולת טובה בעונות האחרונות במ.כ באר שבע - עימה היה שותף לעלייה לליגת העל, ולשנה וחצי טובות שלה בחלק העליון של הטבלה.

דימונה תמשיך להעניק קרדיט לצעירים המקומיים, לתאומים שון ורואי סולומון, שחקני נבחרת העתודה, לאיתמר בן סימון ולשוער ניר אדרי. במועדון יעניקו צ'אנסים גם לצעירים שגדלו בדימונה והשתחררו מהשירות הצבאי. ועדיין, היא מכוונת לצירוף של עוד שחקנים מבחוץ, בהם לפחות שחקן ישראלי מנוסה. אחד המועמדים הוא גיא כהן, אקס הפועל ראשל"צ ובני הרצליה ששיחק בעונה החולפת בבאר שבע. שם נוסף שהיא הייתה שמחה להחזיר הביתה הוא של המרכז צח מלול, ששיחק בעונה האחרונה במכבי ראשל"צ.

סגרון מסכם: "זו הייתה עונה התנסות, שבה למדנו על בשרנו, אבל אני בטוח שהפקנו לקחים ובעונה הבאה תהיה לדימונה קבוצה ראויה ומכובדת בליגת העל. אני רוצה להודות לראש העיר בני ביטון, על התמיכה והעזרה הכספית. יש לי ההערכה גדולה להדס אדרי גזבר האגודה וצחי בן שושן מנהל קבוצת הבוגרים על העזרה האדירה. אני אופטימי מאוד לגבי העתיד של דימונה".במקביל, סגרון מוביל מגמה חשובה, לפתח את מחלקת הנערות/נשים במועדון. בדימונה הבהירו "כי שמו למטרה עליונה לקדם את הכדוריד בנות", והם פנו לנערות מוכשרות בכיתות י'-יב' להצטרף לפרויקט החדש שנבנה, "ולשם כך השחקניות ישחקו בחינם". דימונה תקיים הערב מפגש שחקניות באולם "נועם חיים", וסגרון הגדיר את הצעד "זה הדבר הכי גדול שעשיתי במועדון ובענף כולו. זו מלחמה על הנשים בענף הכדוריד. נכון שאין הענות גבוהות, אבל חייבים להציל את תחום הנשים לפני פשיטת רגל".
 

סגרון (משמאל) יחד עם טל פאר שחתם השבוע וצחי בן שושן

צעירי דימונה. שון סולומון, ניר אדרי, רואי סולומון ואיתמר בן סימון

ירדן ביטון המוכשרת מדימונה. בעיר רוצים לבסס מחלקת נשים בכדוריד

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn