איגוד הכדוריד
נמצא פתרון: באר שבע תירשם לליגת העל
מימין: אבנר דרורי ורוני טסלר. צילום באדיבות: הרצל יוסף, מיינט באר שבע

עדכון לידיעה שאנו מפרסמים ביומיים האחרונים: תפנית בסאגה עם מ.כ באר שבע. ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', וגורמים בכירים בספורט הבאר שבעי נפגשו אחה"צ עם יו"ר מ.כ באר שבע רוני טסלר, והתחייבו על הגדלה משמעותית בתקציב הקבוצה ביחס לקיצוצים שנכפו עליה לפני מספר שבועות. בכך, יו"ר המועדון רוני טסלר הבהיר כי ירשום את הקבוצה לעונה הקרובה בליגת העל.

בבאר שבע כבר מוציאים את תוכנית העבודה לדרך הערב - כאשר המאמן אבנר דרורי הודיע מיידית על נכונותו להמשיך לעונה שישית. כעת, בבאר שבע יצטרכו להתחיל מבניית הסגל כמעט מהתחלה אחרי גל העזיבתו (טל פאר עבר לדימונה, אביב לייפר לנס ציונה, אלדר שיקלושי שב למכבי ראשל"צ). המהלך הראשון יהיה להשאיר את צמד הזרים המצטיינים, מילוש בואישיץ' וסטפן צ'יריץ'. 

טסלר: "אחרי ימים קשים, אני שמח שראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' היה קשוב והרים את הכפפה, ואני מודה לו מאוד על כך. הוא הבין עוד קודם לכן את החשיבות של מועדון הכדוריד, ומכאן אנחנו מתקדמים - נרשום בימים הקרובים את הקבוצה לליגת העל, ואנחנו מתחילים בהכנות ראשוניות לבניית הסגל. זו תחושת הקלה ואני מאמין שלמרות הקשיים שעדיין צפויים - נדע לבנות קבוצה ראויה לליגת העל ונתמודד מול כל האתגרים, כפי שעשינו בשנים האחרונות, וכפי שאנחנו מצפים להמשיך לעשות בשנים הבאות". 
 

השתלשלות הדברים:

במועדון כדוריד באר שבע פרסמו אתמול את הדברים הבאים – "אנו רוצים לשים קץ לשמועות ולדיבורים סביב התנהלות המועדון לעונת המשחקים הבאה: התקבלה החלטה של היו"ר רוני טסלר להפסיק את פעילות המועדון, זאת בעקבות קיצוץ של 50% בתקציב הקבוצה על ידי העירייה. ניסינו להבהיר בכל דרך אפשרית שבשביל להעמיד קבוצה תחרותית (כפי שהייתה בשנתיים האחרונות) אנו זקוקים לסיוע הכלכלי באופן אנוש. משלא נענו לפנייתנו בעירייה, התקבלה ההחלטה להפסיק את פעילות המועדון ולכן מ.כ באר שבע לא תהיה יותר חלק מהכדוריד הישראלי במתכונת הנוכחית. אנו רוצים להודות למאמן אבנר דרורי, לסגל השחקנים, לאנשי המשק ומאחלים המון בהצלחה לכולם בהמשך הדרך".


עד כאן, ומה הלאה? האם זה סוף פסוק, או שיש עוד תקווה להמשכיות במ.כ באר שבע, שרק לפני שנה רשמה הישג היסטורי כעולה חדשה, שבעונתה הראשונה בליגה הבכירה העפילה לפליאוף העליון, וגם בעונה שנפסקה הפכה לקבוצה לגיטימית בצמרת, שמנצחת בחוץ את שתי הראשוניות.
ראשית, חשוב להדגיש את החשיבות של באר שבע כמועדון מפתח, שמייצג את בירת הנגב ונקלט כאמור נהדר בליגת העל – והיווה תקווה גדולה לעתיד גם בפיתוח מחלקת הנוער, ובשנה של מעבר לאולם חדש ששימש כביתו בשכונת רמות.

זו אכן הודעה לא פשוטה, שכן רק לפני מספר חודשים ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הדגיש באירוע פתיחת העונה שנערך בבירת הנגב, את החשיבות של הספורט והכדוריד עבורו. כמובן, עבור כל חובב כדוריד וספורט.

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע (במרכז - לצד טומיסלאב סטויקוביץ' ובני ביטון ראש עיריית דימונה) באירוע פתיחת העונה שנערך בבירת הנגב. במועדון הכדוריד מייחלים לבשורה ולפתרון המצב. צילום: הדר ואן קולא

ומה התחדש ממנה? "כרגע אין שום התפתחות. דיברנו עם גזבר העירייה אתמול. דיברנו עם מנכ"ל חברת כיוונים. אין תשובות. לצערי אני לא איש של בשורות טובות. כואב לי שכל ההישגים שעשינו במשך 5 שנים האחרונות, והם היו מדהימים – יילכו לאיבוד", מדגיש רוני טסלר.

לבאר שבע אין עוד הרבה זמן להתארגן. המועד האחרון לרישום קבוצות בליגת העל נקבע ל-20 בחודש, והגם שיש ארכה עד ה-30 (אחרת הקבוצה תורד שתי ליגות), וטסלר מבהיר: "אני לא מתכוון לרשום את הקבוצה, אלא אם תהיה התפתחות ונזכה לתמיכה הולמת. אין לי שום הבטחה מהעירייה, ואי אפשר לנהל ככה תקציב. עוד ל החתמתי מאמן ואפילו לא שחקן אחד, וגם ככה אנחנו בפיגור ביחס לשאר הקבוצות".

טסלר ממשיך: "אני עובד מהרציונל, ולא מהרגש. פעם שהייתי צעיר זה היה הפוך. מאז הפרסום אתמול אני שומע אנשים שאומרים, איך אתה עוזב מפעל חיים? אז אני אסביר – אני יודע שאני רוצה וצריך ליהנות. אני לא מתפרנס מהקבוצה, ואני לא אספק למישהו את הרצון שלו כדי שיגידו שיש קבוצה, אבל הכל באוויר ומלא באוויר. באר שבע הגיעה עד ליגת העל, ואם זה לא אכפת לרשות העירונית – אני לא מוכן להיות שותף יותר. כואב לי על הילדים. מקווה שמישהו ייקח ממני את המושכות".

>>> נשמח לפרסם את התייחסות עיריית באר שבע ברגע שתתקבל תגובה לפנייתנו.


 

ויש כזה? שלפחות יציל את המחלקה הצעירה שנבנתה?

"כרגע אף אחד לא עומד לקחת את הקבוצה. אני מוכן להעביר את הניהול. לגבי מחלקת הנוער, אני מתכוון להעביר את זה לעירייה. שימצאו מאמן. זה תלוי בהם. בהשקפה שלי, אם אין לי קבוצת בוגרים בליגת העל, אין לי מה לעשות. כל הדרייב שהיה לי יורד, כי זה לקחת את העסק אחורה".

ולא ניתן להחזיק את הקבוצה, אפילו בתקציב המקוצץ?

"הלו, אני בפריפריה, ובלי תקציב אני לא יכול. גם אם יהיה לי יותר כסף, כבר אין לי שחקנים. אני רודף אחרי העירייה כבר חודשיים. אותו דבר בכדורגל, וגם בכדורסל. לי אין תשובות. אני גם לא כועס, ומבין את מצוקות העירייה. אני אוהב ומכבד את רוביק דנילוביץ' על העשייה המדהימה שלו לעיר, אבל עם תקציב כזה אני לא יכול להחזיק קבוצת בוגרים בליגת על. אומרים אולי יגיע יותר מאוחר, אבל אין לי אפילו הבטחה, וככה כל הקבוצות תקועות. תראה את דימונה למשל, יש להם תמיכה מהעירייה והם בונים קבוצה ראויה. אני לא יכול לעשות את זה, ולא רוצה להתבזות. זה נראה הגיוני שאנחנו מתקרבים ליולי, ואין לי תקציב? זה נראה הגיוני שאומרים לי תתחיל עכשיו ונראה מה יהיה. מה זה שוק? זה לא עובד ככה".

 

טסלר כאמור מפעיל את עמותת הכדוריד ב-16 השנים האחרונות במסירות רבה. בשנים האחרונות הוא קידם את באר שבע, בכל הרבדים, יחד עם המאמן אבנר דרורי, שגם עסק בטיפוח הצעירים, ועכשיו הוא מסכם בדברים שכתב לראש העיר: "אני ממש מצטער בשביל העיר ובשבילך, כי אני יודע כמה אתה אוהב את הספורט ומאמן ב"משוגעים" שמובילים אותו. יחד עם עם זאת ללא תקציב ראוי זה בלתי אפשרי. אני מודה לך על האפשרות לשרת ציבור גדול של ספורטאים בעיר, ותמיד אהיה לשירותך".

אבנר דרורי כבר שלח הודעה לחברת כיוונים, החברה העירונית לתרבות וספורט, והבהיר – "קיבלתי הודעה מרוני שהדברים לא הסתדרו, ואני משוחרר לחפש קבוצה. שמחתי לעבוד אתכם בבאר שבע, ואני אוהב אתכם".

 

באר שבע - הבטיחה את מקומה בפליאוף העליון בעונה שנעצרה, אחרי שני ניצחונות מרשימים על שתי הראשוניות בחוץ. צילום: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn