איגוד הכדוריד
מכבי ראשל"צ: שיקלושי חזר, סגל ואוברמן בדרך
צילום של שיקלושי ורותם סגל: יועד כהן, ההתאחדות הליטאית

מכבי ראשון לציון החלה בבניית הסגל לעונה הבאה, והמהלכים הראשונים התבססו על המשך ההתקשרות עם צוות המאמנים ג'ו מתתיה ועוזרו הקרואטי הרוויה פאזין (שהעלה את קבוצת המשנה לליגה הלאומית, והדריך במקביל את קבוצת הנוער).

ה-מהלך הראשון והמעניין שהובילו היו"ר אריק אלקלעי והמנכ"ל עמיר אהרון, יחד עם המאמן מתתיה, היה החזרתו של השוער אלדר שיקלושי ששב לקדנציה שלישית בקבוצה. שיקלושי חתם על חוזה לשנתיים. שיקלושי היה מחוזר במהלך הקיץ במספר קבוצות, אבל הדברים לא הבשילו בין היתר בגלל הדרישות של מכבי ראשל"צ לדמי השאלה גבוהים. שיקלושי אף שקל בשלב מסוים להיכנס להסגר, אבל לבסוף הצדדים קיבלו החלטה שהוא ישוב ל'בית מכבי', אחרי עונה נהדרת שהציג במדי מ.כ באר שבע.

בכך, מכבי ראשל"צ משלימה עמדת שוער ישראלית, בדומה ליריבתה העירונית הפועל ראשל"צ. ניב פישלוביץ, שגם הוא הציג יכולת נהדרת בעונה החולפת, האריך את חוזהו בשנתיים נוספות, ומי יהיה השוער הנוסף, כפי שבמכבי ראשל"צ התרגלו לטריו?

ולאדן אברמוביץ' המונטנגרי שוחרר כבר במהלך מרץ. טל אליוכין הצעיר והמוכשר עשוי להיות בסיטואציה מסוימת השלישי, אבל ייתכן שהוא יושאל או ישחק במדי קבוצת המשנה של מכבי ראשל"צ שתופיע בעונה הבאה בליגה הלאומית. יוליאן סטראט, אגדת הכדוריד, ככל הנראה יודיע בקרוב על פרישה באופן רשמי, ואולי הוא עוד יפתיע.

 

שרון שלם. חוזהו הוארך ב-3 עונות. צילום: הדר ואן קולא

בנוסף, שרון שלם האריך את חוזהו בקבוצה בשלוש שנים נוספות, ובקבוצה מצפים לסגור את הפינה השמאלית עם החזרתו הביתה של הצעיר אלון אוברמן (שהיה מושאל לרמת השרון). מנגד, מעניין יהיה לראות בימים הקרובים האם עמית סטלמן יישאר בקבוצה, או שיעבור לרמה"ש שמחזרת אחריו.

המקשר השמאלי רותם סגל, שהיה מושאל לעירוני רחובות, עשוי לסכם. סגל, שחקן סגל נבחרת ישראל, סבל במהלך העונה האחרונה מפציעה, אבל הוא כשיר ואם ישוב אמור להיות שחקן מרכזי בסגל שנבנה ברובו על שחקני בית. שחקן נוסף שממשיך וצפוי לקבל דקות רבות בעמדת המקשר הוא קסם עמיאל, שעשה את הפריצה המשמעותית בעונה החולפת בה שיחק כקיצוני.

 

שאלת המפתח לסיום היא לגבי עמדת הפיבוט. מכבי ראשל"צ איבדה את שניר נציה, פיבוט נבחרת ישראל, שחתם בגרוסוולשטאדט הגרמנית. בשלב זה, תומר בודנהיימר צפוי להמשיך, אלא אם יגשים את החלום לצאת ולשחק באירופה (כיוון לשוייץ). "הקבוצה עושה מאמץ למצוא פתרון לעמדה זו, כאשר יש מספר מועמדים מעניינים על הפרק", הבהירו במכבי ראשל"צ. תחילה, במועדון טענו כי ישקלו צירוף של זר לעמדה זו במהלך העונה, אבל לא מן הנמנע שזה יקרה עוד קודם לכן.

למכבי ראשל"צ כעת זר אחד - איבן קראצ'יץ' המרכז הנהדר, כשגם ירמי סידי ודור קלדרון האריכו במהלך העונה החולפת חוזים במועדון.

היו"ר אריק אלקלעי: "כשנכנסתי לתפקיד היו לא מעט שחקנים מושאלים - חלקם על מנת לצבור נסיון. התחייבתי בפני האוהדים להחזיר אותם הביתה. התחלנו את התהליך בעונה שעברה (עם דור קלדרון ושרון שלם -א.ס), והעמקנו אותו הקיץ. אני שמח שאנחנו מחזירים 3 שחקני בית הביתה, ואני משוכנע שתהיה לנו קבוצה טובה ומעניינת גם העונה".

מה לגבי קבוצת הנשים?

"אנחנו מתחילים לסגור את הקצוות, ונעלה מהלך בשבוע הקרוב. הראינו בעונה שעברה שקבוצת הנשים יקרה למועדון, השקענו והיא תיגמלה אותנו באליפות. ככל שהתקציב יאפשר נמשיך במגמה הזו גם העונה".


 

ג'ו מתתיה ממשיך. האתגר הבא של מכבי ראשל"צ הוא לצרף פיבוט משמעותי כמחליף לשניר נציה
צילום: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn