איגוד הכדוריד
אונו משלימה את הסגל עם צירוף זרים חדשים

הפועל קרית אונו עושה צעד משמעותי לעבר השלמת הסגל שלה. אחרי צירופם של שחקני נבחרת ישראל עמית גל והשוער מושיקו אלימלך, היא מחתימה שני זרים חדשים ועם רזומה עשיר: מדובר במקשר הבוסני טאריק קאסומוביץ' ובמרכז-מקשר הקרואטי יוסיפ קזיץ'.


קאסומוביץ' במדי סינפין בספרד

קאסומוביץ', הוא מקשר שמאלי (ימני ביד), בן 28 שמתנשא לגובה של 2.02 מ', שהחל את דרכו בבוסנה סרייבו הבוסנית (כולל בליגת האלופות). הוא שיחק לאורך השנים בליגות המשנה בגרמניה (גרוס אומשטאדט) ובספרד (רשם עלייה לליגה הראשונה עם סינפין והיה בצמרת המבקיעים בליגה השנייה), ובהמשך בטורקיה (גוזטפה, כולל במסגרת גביע האתגר) ובאיסלנד (KA).

בתחילת דרכו הוא שיחק גם עם הנבחרת הצעירה של בוסניה באליפות העולם. קאסומוביץ' היה אמור להגיע לקרית אונו כבר בינואר האחרון, אבל הוא העדיף הצעה מדוברובניק הקרואטית (ולקרית אונו צצה במקביל האפשרות לצרף את מרקו מאטיץ'). בדוברובניק הוא הספיק לרשום מספר משחקים עד למשבר הקורונה, וכבש 7 שערים בממוצע. "הוא בומבר די רציני, ושחקן ברמה מאוד גבוהה. הוא היה העדיפות הראשונה שלי במהלך העונה החולפת, ואני כל כך שמח על האפשרות להביא אותו לעונה הבאה. הוא שחקן שאמור להוביל את הקבוצה ולהיות אטרקטיבי מאוד עבורנו והליגה כולה".

 

ההייליט של קאזיץ'

קזיץ' בן 29, 1.93 מ', גדל ושיחק במטקוביץ' הקרואטית, ונחשב בצעירותו לאחד הטאלנטים הגדולים בקרואטיה. בהמשך הוא שיחק באוחריד המקדונית (כולל בגביע האיגוד האירופי), בפאוק סלוניקי עימה זכה בגביע היווני, וב-2018-19 נתן עונה מצוינת בוסלי מצמרת הליגה הצ'כית הבכירה. בחלק הראשון של העונה הוא שיחק בליגת משנה בגרמניה. אגב, אחד המועמדים של אונו לתפקיד היה סטפן צ'יריץ' הסרבי, ששיחק בבאר שבע. "הוא שחקן שמאוד מתאים לשיטה שאני מנסה לבנות. מרכז נהדר, שומר 3 בהגנה, ושחקן עם אישיות טובה שיודע לעבוד עם הצעירים ומאוד מקובל", מוסיף מאור.

בכך, אונו משלימה את השלישייה האחורית שלה, בה אמורים לשחק שני הזרים יחד עם עמית גל בעמדת המקשר, כאשר מי שצפוי להשתלב הוא נבו מדינה הצעיר והמוכשר. באונו עדיין בודקים את האפשרות שדוד פנחסי ימשיך, הגם שהוא שוקל פרישה.

מאור: "הבחירות בהם, ובעמית גל ובמושיקו אלימלך היו מאוד משמעותיות, כי החלטנו להביא כמות יחסית קטנה של שחקנים מבחוץ אבל מאוד איכותית. זה מתאפשר כי יש לנו 7 שחקנים מוכשרים מקבוצת הנוער, שלדעתי מועמדת לזכייה בדאבל בעונה הבאה. אנחנו לא עם תקציב גדול, אז בשלב זה אנחנו לא מצרפים פיבוט (מיועדים לשחק בתפקיד הקפטן גיל חרפק ואוראל מחלוף המוכשר מקבוצת הנוער). ייתכן שנביא עוד קיצוני יד שמאל, אבל בגדול הסגל שלנו כמעט מושלם".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn