איגוד הכדוריד
קרית אונו: עמית גל חוזר, מושיקו אלימלך מצטרף
הפועל אשדוד וא.ס רמה"ש היו החלוצות בהערכות לקראת העונה הבאה בהחתמת שחקנים מובילים, והערב גם הפועל קרית אונו מעלה מהלך: שחקני נבחרת ישראל, הקיצוני עמית גל והשוער מושיקו אלימלך ישחקו בשורות קרית אונו בעונה הבאה, כאשר המאמן גלעד מאור האריך גם כן את חוזהו בקבוצה.

המהלך הראשון מסקרן, שכן גל שב לקבוצת נעוריו אחרי 7 עונות בשורות א.ס רמה"ש, בהן שימש גם כקפטן. השני לא פחות מסקרן, שכן אלימלך שהיה מהמצטיינים בשורות עירוני רחובות בעונה הנוכחית, מגיע כדי להיות השוער הבכיר, ולא פחות מעניין מכך – אביו טולי ליבגוט, שהיה ממצטייני קרית אונו בעונה החולפת, ישמש כשוער המשנה שלו. השניים חתמו על החוזה הערב עם המנהל המקצועי אמיר דרוקר והמנכ"ל יהורם אשכנזי.

אגב, בקרית אונו בחנו בימים האחרונים את האפשרות לצרף את הקיצוני חן ליבגוט, שהיה מהבולטים בשנתיים האחרונות במדי מ.כ חולון. אם זה יקרה (ליבגוט בוחן הצעה מחו"ל) – ייווצר טריו לצד אביו טולי והאח מושיקו.


עמית גל: "כבוד גדול עבורי לחזור למועדון שבו גדלתי ועשיתי את צעדיי הראשונים. קרית אונו זה הבית שלי מכל בחינה, ואני מתרגש מהמעבר ומוכן לאתגרים בקוצר רוח". אלימלך הוסיף: "אני מאוד נרגש להגיע לקרית אונו, מהפגישה הראשונה הרגשתי מאוד רצוי והיה חיבור מיוחד, והאופציה לשחק ביחד עם טולי ליבגוט זו הגשמת חלום ילדות - יחד עם השאיפות של המועדון להתפתח ולגדול".  
 

מושיקו אלימלך וטולי ליבגוט. אב ובנו בשער קבוצה אחת. צילום: גבי אלאלוף

מאור ממתין גם לגבי ההחלטה למכסת הזרים, ובקבוצה שתשלב צעירים מוכשרים מבית - רוצים לכוון לצמרת."אני מאוד שמח על המהלך - לגבי עמית, היה לי הכבוד להיות חלק מהמהלך להבאתו לרמה"ש, ואימנתי אותו בשנתו הראשונה שם. זו סגירת מעגל שלו, של קרית אונו וגם עבורי, ואני שמח מאוד על ההזדמנות לאמן שחקן איכותי, שחקן נשמה, מנהיג. הוא יוכל למלא שני תפקידים – מקשר וקיצוני, והוא יהווה מרכיב מאוד חשוב בחיבור ובהובלת הקבוצה למקום שעוד לא היינו בו עדיין", מדגיש גלעד מאור.

"לגבי מושיקו, הכישרון תמיד היה שם. בשנה האחרונה הוא מיתג את עצמו בתור שוער מוביל בארץ, ולא רק בשל היותו שוער נבחרת. אני מאוד אוהב את הסגנון שלו, את ההתלהבות והוא היה הבחירה הראשונה שלי. אין שמח ממני שהוא חתם, והוא ועמית שחקנים בגיל טוב שיבואו לשדרג אותנו, ומאוד מתאימים לשיטה שלנו. בנוסף, טולי רצה לפרוש בעונה הזו, אבל שיכנענו אותו להיות מחליף למושיקו. זה פרט פיקנטי שאבא ובן שוערים, אבל זה יתרום מאוד לחיבור - בטח שיש לנו 9 שחקני נוער איכותיים בסגל".

 
טולי ליבגוט, שדחה את הפרישה וממשיך: "אני מאוד שמח ונרגש, יש פה חלום שהתגשם לשחק עם הילד שמגיל קטן דחפתי לספורט. מושיקו מגיע לאונו כאחד השוערים הטובים בארץ ויהיה לי הכבוד לעזור לו בשער הקבוצה. אני בטוח שהוא עשה החלטה נכונה כי זה מועדון משפחתי ששואף להתקדם. בהצלחה".
 
 
 
אמיר דרוקר המנהל המקצועי: "שמח להחזיר שחקן שגידלנו אותו במועדון ושב היום הביתה. עמית אנחנו מצפים ממך שתוביל ותהיה מנהיג ודוגמא לכלל המועדון. זו התרגשות גדולה לצרף גם את שוער נבחרת ישראל מושיקו אלימלך, וביחד עם טולי ליבגוט הם ישמרו על השער. המון בהצלחה, לשניהם".

מאור. מכוון גבוה . צילום ארכיון: עמית שיסל, איגוד הכדוריד


אז מה היה לנו עד עכשיו?

ברמה"ש – המאמן אסף לוי ממשיך, המרכז עדן ג'ינג'י חתם לשנתיים והצטרף מחולון. צמד הקפטנים – דניאל שקלים ומילאן פאבלוביץ' האריכו חוזים. מנגד, המקשר והמרכז הסרבים – פרדראג ויין וג'ורג'ה ג'קיץ' נפרדו מהקבוצה בדרכם החדשה לויסלה פלוק מפולין וקוקס מפינלנד ששיחקו בליגת האלופות. על הכוונת – צירוף של שוער אשדוד, טומיסלאב סטויקוביץ', ובחינת האפשרות לצרף את הקיצונים טל הרשקוביץ ועמית סטלמן. כאמור, עמית גל עזב.

באשדוד – המאמן אולג בוטנקו ממשיך, והמהלכים הראשונים כללו את צירופם של המרכז ולדי קופמן, הפיבוט עומר גרא, הקיצוני גיא קורדובה, והחזרתו לקדנציה שלישית במועדון של המקשר יותם טל. מנגד, זרקו פאיוביץ' המונטנגרי הגיע לסיכום על עזיבתו. אשדוד מעוניינת להאריך את חוזהו של השוער סטויקוביץ', ומנהלת מו"מ להשארתו של גאבור לנגהאנס. מי שעוזב את הקבוצה הוא הפיבוט שי הרשקוביץ שהודיע על פרישה. מועמדים להגיע - אלדר שיקלושי ורותם סגל.

במבט לקבוצות הצמרת – במכבי ראשל"צ ובמ.כ חולון נרשמו בינתיים מגמת עזיבות – שניר נציה (גרוסוולשטאדט בגרמניה), ולדי קופמן (אשדוד), השוער המונטגרי ולאדן אברמוביץ' ששוחרר ויואב נאמן שפרש (וככל הנראה גם יוליאן סטראט יודיע על פרישה). בראשל"צ מתכוונים להחזיר מהשאלה את אלון אוברמן, ולהסיט בעונה הקרובה את קסם עמיאל לעמדת המקשר. ייתכן שגם רותם סגל ישוב מהשאלה ברחובות. במועדון מחפשים להתחזק בפיבוט.

בחולון המצב לגמרי לא פשוט – ליאור גורמן (שארבור, צרפת) ועדן ג'ינג'י (רמה"ש) כבר עזבו. חן ליבגוט עלול לעזוב, כמו גם מלך שערי הקבוצה, הקיצוני נדב ניזרי, שמסיים השאלה ועשוי לשוב להפועל ראשל"צ. חולון תתבסס בעיקר על שחקנים צעירים מוכשרים.

בהפועל ראשל"צ טרם הודיעו על החתמות. בימים האחרונים הוזכר השם של שיקלושי כמועמד לעמדת השוער, אבל הוא בוחן כעת את עתידו – כולל האם להמשיך לשחק, ואולי כאמור לעבור לאשדוד. עומר גרא כאמור עזב, וגם בהפועל יצטרכו למצוא פתרון לעמדת הפיבוט ולתור אחרי זרים חדשים. עידן מימון אמור להמשיך על הקווים.

קבוצות נוספות שבשלב זה מאבדות שחקני מפתח הן כאמור רחובות (עם עזיבתו של מושיקו אלימלך וככל הנראה של המקשר רותם סגל), וכמובן באר שבע כאשר אלדר שיקלושי לא צפוי להאריך את חוזהו בבירת הנגב.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn