איגוד הכדוריד
אין מקום אחר, אין אחר

פותחים עונה: א.ס SGS רמה"ש, שזכתה בגביע ווינר-שופטים שנה שנייה ברציפות, תארח בשני המחזורים הראשונים ב'אורנים' - תחילה את מ.כ חולון ובמחזור השני את האלופה הפועל אשדוד. כאמור, פתיחת עונה אטרקטיבית לשרונים, שיארחו במחזור ה-4 את הפועל ראשל"צ, ובמחזור החמישי יתארחו ב'בית מכבי' אצל מכבי ראשל"צ, מחזיקת גביע המדינה (שאותה כאמור ניצחה בגמר ווינר-שופטים). במחזור ה-7 רמה"ש תתארח בהרצליה לדרבי השרון, שיהיה מלא במפגשים אישיים מעניינים בין שחקנים שעברו בין הקבוצות הקיץ.

 


 רמת השרון זוכה בגביע ווינר-שופטים, עונה שנייה ברציפות. צילום: הדר ואן קולא

 

עונה שעברה: רמה"ש סימנה תארים (ואומנם זכתה בגביע ווינר-שופטים), אבל מה שהכריע אותה היה סיבוב ראשון כושל. היא תיקנה אומנם בסיבוב השני, עם מאזן 1:10 ניצחונות תחת הדרכתו של אסף לוי, והצליחה לסיים במקום הרביעי (אחרי שכבר דורגה שביעית). היא הייתה קרובה להדיח את מכבי ראשל"צ בסדרת חצי גמר פליאוף שנגררה למשחק חמישי. בגביע המדינה, רמה"ש נחלה אכזבה שהודחה ברבע הגמר מול חולון.

 

מה נשתנה: המון! רמה"ש היא אולי הקבוצה הכי מסקרנת בההעברות הקיץ. אומנם ההחלטה שלא להמשיך עם אסף לוי שנויה במחלוקת, אבל ברמה"ש קיבלו החלטה מעניינת ללכת על ניקולה מקסימוביץ' הסרבי שהדריך את מכבי ת"א בשנתיים האחרונות. מי שישמש כועזרו יהיה דור רוסו.

 

כמעט בכל קיץ בשנים האחרונות רמה"ש מבצעת מהלכים מעניינים, אבל נראה כי הקיץ הזה משדר משהוא מבטיח יותר – אם כמובן העסק יתחבר.

 

הצירוף המסקרן ביותר הוא של המקשר הסרבי פרדראג ויין (27, 1.95 מ'). ויין, שחקן מנוסה ואיכותי, שיחק בליגות בספרד, צרפת, מקדוניה ובוסניה, ובנבחרת סרביה, והיה מבקיע מוביל בליגות בספרד ובעונה שעברה בסאה-ליג, ובאחוזים גבוהים.

 

לצידו, ימשיך מילאן פאבלוביץ' שעשה התקדמות בעונה שעברה, וישמש כאחד משני הקפטנים (יחד עם דניאל שקלים, ששב למועדון). ולדיצה סטויאנוביץ' שצורף הודיע במהלך ההכנות על פרישה, וברמה"ש מצאו לו מחליף בדמות דיורדה ג'קיץ' הסרבי בן ה-26, ששיחק בשנתיים האחרונות בליגה הנורבגית.

 

הסגל הישראלי שנבנה ע"י מקסימוביץ' והיו"ר אבי כחלון איכותי וכולל את השוערים גיל יעקב ויהב שמיר. בעמדת הפיבוט אפשר למצוא את צמד שחקני הציר של נבחרת ישראל - דניאל שקלים ויוסי אפו. שקלים כאמור חזר אחר מספר עונות בהפועל ראשל"צ, ואפו הגיע יחד עם גיל יעקב מהרצליה.

 

בפינות, שחקנים מנוסים ואיכותיים - עמית גל וגיל פומרנץ, ואופיר כהן שהגיע מרחובות לעמדת המרכז. אלעד קפון יספק תשוקה וכוח במרכז ההגנה, זאת לצד הזרים שהזכרנו ושחקנים צעירים מוכשרים - אלון אוברמן, עמית מוטולה, נדב חביב ואיתי טורקניץ.

 

אז האם רמה"ש מוכנה לעשות את קפיצת המדרגה בדרך לזכייה היסטורית באליפות?המאמן מקסימוביץ' מדגיש: "הצלחנו לבנות קבוצה איכותית, עם שחקנים שרצינו, עם סייז וגובה מתאים, ועל כך מגיעה מילה טובה להנהלה שעשתה עבודה נהדרת. כמובן שהיו שינויים שנכפו עלינו – כמו הודעת הפרישה של ולדיצה סטויאנוביץ', אבל זה רק לטובה – כי הבאנו את דיורדה ג'קיץ' ובעיני הוא אפילו אופציה טובה יותר, מהמובן שהוא שחקן יותר רענן ועם רעב להתקדם.

 

הסרבי הוסיף: "המטרות שלנו הן ללכת על התארים, גביע, אליפות, ואם יתאפשר כמובן לזכות בדאבל. זה מסע ארוך, אבל אחרי חודש וחצי של עבודה – אני בהחלט מאושר מהאופן שהקבוצה עובדת. יש אווירה טובה. נבנית כאן כימיה טובה כאילו אנחנו יחד שנים, כך שאני מאוד מאושר. כפי שציינתי, אנחנו מכוונים גבוה, ועם הגרלה טובה בגביע האתגר האירופי – ננסה גם לעבור כמה סיבובים".

 

מקסימוביץ' שהחל את דרכו בישראל במכבי ת"א, והגיע איתה לגמר הפליאוף בעונה שבה היא לא הייתה מועמדת לכך – גם מדגיש את ההבדלים: "זה בהחלט שונה. הציפיות שיש מרמת השרון גבוהות יותר מאשר אז, אבל אני אוהב את הלחץ ומרגיש שאני יודע להתנהל איתו נכון. מרמה"ש יש ציפיות כבר כמה עונות. היו שם קבוצות נחמדות בשנים האחרונות, אבל כאלו שהחמיצו. העונה יש לנו הכל, ולכולם ברורה המטרה – כך שאנחנו מגיעים באמביציה גבוהה. אנחנו נעבוד קשה, נתמודד מול כל אתגר, בתקווה שנוכל לחגוג בסוף העונה".

 


 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn