איגוד הכדוריד
קוד מורס: יאיר ניקולייב מצטרף לאקדמיה דנית מובילה
צילומים: הדר ואן קולא, אלכסנדרה דנילובה

השוער יאיר ניקולייב, בן ה-16 (1.84 מ'), יצטרף במהלך הקיץ לאקדמיית כדוריד מובילה בדנמרק, המשתייכת למועדון מורס מהליגה הבכירה בדנמרק. ניקולייב הוא שוער קבוצת הנוער של מ.כ חולון, שנמנה על סגל נבחרת הנוער של ישראל שתשחק בקיץ באליפות אירופה עד גיל 18. הוא היה גם ממצטייני הזכייה של "קציר" חולון באליפות התיכונים.
 
לכדוריד הוא הצטרף לפני 4 שנים בלבד, ואחרי עונה בקבוצת הילדים בחולון תחת הדרכתו של ניסים פלח – הוא עבר לשחק במשך שנתיים במחלקת הנוער של מכבי ראשל"צ, בקבוצות הנערים והנוער, והודרך על ידי יוליאן סטראט. העונה הוא שב לחולון, והיה שותף להצלחת הקבוצה שהוליכה את ליגת הנוער עילית עד שהופסקה.
 
במהלך העונה הוא יצא למבחנים במחלקות הנוער של פוקסה ברלין וגומרסבאך בגרמניה, ובשנתיים האחרונות השתתף בשני מחנות אימונים נחשבים לשוערים צעירים מוכשרים שנערכים בקרואטיה.
 
בפוקסה (בה כבר שיחק בעבר בקבוצת הנוער דן טפר, שזכה גם בשתי אליפויות) הבהירו כי התרשמו מהטכניקה והכריזמה, אבל ההחלטה לא לצרפו נפלה בגלל גובהו. בדנמרק לעומת זאת התרשמו בתום אימונים שנערכו תחת עיניו של מאמן שוערים שעובד באלבורג הדנית - מועדון ליגת האלופות .

 
 
 
 
כעת, כשיצטרף ניקולייב יתאמן וישחק בקבוצות עד גיל 17 ועד גיל 19 של המועדון הדני, לו כאמור קבוצה בליגה הבכירה. התוכנית היא לשלבו בשנה השנייה גם בקבוצת המשנה של הבוגרים שמשחקת בליגה השנייה.
 
על פי המידע שנמסר למשפחה, באקדמיה לומדים, מתאמנים ומשחקים מספר שחקנים מהנבחרות הצעירות של דנמרק. אגב, המיקום עצמו גם מעניין, שכן מורס הוא אי קטן בתוך דנמרק. במהלך תקופה זו יאיר צפוי ללמוד באופן מקוון דרך הרשת.
 
התוכנית כרגע היא שניקולייב יצטרף במהלך חודש יולי, אבל היציאה כמובן תלויה בהתפתחויות לגבי משבר הקורונה, ובהחלטה האם יכלל בסגל נבחרת הנוער לאליפות אירופה עד גיל 18 שתיערך באוגוסט בסלובניה.
 
"המטרה שלי היא להתפתח, וזו דרך מצוינת להתקדם בכדוריד ולהשתפר. אני מכוון הכי גבוה שאפשר כדי להשתלב בעוד כמה שנים ברמות הגבוהות של הכדוריד, ועובד קשה מאוד למען המטרה", אמר ניקולייב.
 
המאמן גיל סגל, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ומי שמדריך את ניקולייב בקבוצת הנערים בחולון, הוסיף: "הרצון להצליח ולכבוש את העולם, וההשקעה האדירה שלו באימונים ובשיפור הטכניקה – היא יוצאת דופן. הנער הזה פשוט חי סביב החלום להיות שוער כדוריד מצטיין. הוא משתתף במחנות אימונים של שוערים בקרואטיה. נמנה על סגלי הנבחרות הצעירות. בעיני, הוא פשוט חיית עבודה שלא נראה הרבה במחוזותינו".
 
ומבחינת הכישרון והאיכויות?

"הוא שוער טוב לגילו, שכל הזמן נמצא במגמת התקדמות וזה כאמור פונקציה של הרבה מאוד שעות עבודה, למידה והשקעה. ההכוונה של יוליאן סטראט הייתה משמעותית, כמו העבודה שלו העונה עם שוער הבוגרים של חולון, מירזה הסליץ'. הוא היה ממצטייני הזכייה של קציר חולון באליפות התיכונים. אני מאחל לו הצלחה גדולה, כי הוא ראוי לכך עם הגישה המצוינת שלו".

המאמן ניסים פלח: "הוא ילד מדהים, שהגיע אלי בכיתה ז', עם קצת עודף משקל והמלצתי לו להיות שוער. מאז, הוא עובד מאוד קשה כדי להצליח, וראינו בשנים האחרונות התקדמות מדהימה. הוא יהיה שוער מעולה ולטעמי יש לו פוטנציאל להגיע מאוד רחוק בזכות המקצוענות שלו. זה לא רק מתבטא בעבודה קשה באימונים, אלא שהוא מתכונן ולומד כל יריבה. הוא עובד על עצמו מנטלית, ואין בו פחד. כשעלינו לגמר התיכונים, היה חשש מסוים שהוא לא יעמוד בלחץ, בכל זאת מהמעמד והשידור הישיר שהיה בטלוויזיה, אבל הוא התעלה על עצמו והיה נהדר. אני מדריך אותו למעשה בכמה מסגרות, כולל בנבחרת, ומאוד גאה בגישה שלו ומאחל לו הצלחה רבה. אני מקווה שלפחות הוא יספיק לשחק איתנו באליפות העולם לתיכונים שכולנו מקווים שתיערך במהלך יוני".

 

ניקולייב עם ניסים פלח וגביע אליפות התיכונים

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב