איגוד הכדוריד
אפשרות: המשחקים מול לטביה ייערכו בחודש יוני
האיגוד האירופי הודיע כצפוי בשבוע שעבר, שמשחקי השלב השני במוקדמות אליפות העולם שתוכננו להיערך בחודש אפריל - נדחים ( משחקי נבחרת ישראל מול לטביה תוכננו להתקיים ב-16 וב-19 בחודש הבא).


אמש, האיגוד האירופי פירסם לוח זמנים אופציונלי לחידוש התחרויות, בהנחה שמשבר הקורונה יידעך עד אז ויאפשר קיום של משחקים/אליפויות. בלוח הזמנים הזה, משחקי מוקדמות אליפות העולם צפויים להיערך ב-17/18 ביוני (המשחק הראשון בת"א) והגומלין ב-20/21 ביוני (בלטביה). אם הנבחרת תעפיל לשלב השלישי האפשרות המוצעת שהמשחקים מול פורטוגל יתקיימו בסוף יוני ובתחילת יולי.


מועד נוסף שנוגע לכדוריד הישראלי ולנבחרת העתודה הוא אליפות אירופה עד גיל 20 שתוכננה להיערך בתחילת חודש יולי באוסטריה ובאיטליה, אבל על פי לוח הזמנים החדש היא תידחה כאשר התאריכים המיועדים הם בין ה-13 ל-23 באוגוסט. משחקי היורו עד גיל 18, שבהם תשתתף נבחרת הנוער, צפויים להיערך כמתוכנן בחודש אוגוסט בסלובניה.

בנוסף לכך, יש שינוי מועדים, בהם של הפיינל פור של ליגת האלופות שמתוכנן להיערך בקלן שבגרמניה. התאריכים המקוריים שנקבעו היו ה-30-31 במאי, והם כבר הוזזו ל-22-23 באוגוסט. כמובן שכל המועדים הם תיאורטיים בשלב זה והתפשטות המגפה העולמית.


"המצב הנוכחי לא מאפשר לשחק כדוריד בשבועות הבאים. זה מעבר לכל תחום מחשבה", אמר נשיא ה-EHF מיכאל וידרר. "אנחנו מודעים לכך שיישום תרחיש זה תלוי בהתפתחות המצב הקשור בהתפשטות הנגיף, וההחלטות הממשלתיות הקשורות אליו. האיגוד האירופי יהיה גמיש ביותר ומוכן להסתגל במידה שיהיה צורך בכך. אנחנו לא רוצים ליצור רושם שדוחפים את לוח התחרויות. להיפך, עלינו לוודא שאחרי המשבר המצב הספורטיבי יהיה ברור ובמקביל תתאפשר תוכנית ריאלית שתוצג במקרה של שיפור במצב".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב