איגוד הכדוריד
צעדים מדודים לעבר הפלייאוף בתום המחזור ה-16 בנשים
שחקניות בנות הרצליה מור שאול ובר אורינגר מול הגנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

המאבק על המקום הרביעי בטבלה, שיהיה המפתח להשתתפות בסדרת הפלייאוף, מספק תמונה מעניינית: מ.כ יובלים חולון המדורגת חמישית סיימה את המחזור ה-16 עם 14 נק' לאחר שגברה על הפועל קריית אונו (15:34) והיא מתקרבת למדרגת רביעית בנות הרצליה (עם 16 נק'), שנוצחה בפתיחת המחזור ע"י מוליכת הטבלה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (24:32).

האלופה מכבי הארזים ר"ג גברה על הפועל פ"ת (19:30) והיא שומרת מקומה השלישי בטבלה עם 22 נק' כשמעליה, מדורגת שנייה, מכבי ICL ראשל"צ.

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – בנות הרצליה 24:32 (10:16): המשחק המרכזי של המחזור ה-16 בליגת הנשים נפתח באופן שקול וצמוד. למרות הצלות בשער של שוערת בנות הרצליה דניאל בורונובסקי, צמד שערים של לנה אומנץ ואולחה ניקולינקו העלו את הראשונית ליתרון. המארחת ניצלה איבודי כדור של בנות הרצליה במעברים ועלתה בדקה ה-18 ליתרון של 5 שערים (5:10). בנות הרצליה לא ויתרה וצמד שערים של יעל שוהם צימקו את הפער בדקה ה-27 ל-4 שערים אך את המחצית חתמה אנה סטורזו'ק עם שער אדום שקבע 10:16. פתיחת המחצית השנייה הייתה של בנות הרצליה: מור שאול כבשה מה-7 מ' ודנה אפלבוים הוסיפה וביחד הן צמצמו שוב לפער של 4 שערים (12:16). יכולת טובה של שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ חגית אברמוביץ אפשרה לקבוצתה לברוח לאורחות מהרצליה ובדקה ה-37 פתחה הראשונית ביתרון יציב של 7 שערים עליו שמרה לאורך המחצית השנייה ולבסוף חתמה את המשחק כשהיא מובילה ב-8 שערים.

מבקיעות בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: לנה אומנץ 8, אנה לזינסקי, אולחה ניקולינקו, דיאנה צ'רויקובה 5 כ״א, ג׳ולי בונצ׳יק 2, טל כהן ונועה סמנטוב 1 כ״א. חגית אברמוביץ׳ עם יכולת טובה בשער.

מבקיעות בבנות הרצליה: מור שאול ויעל שוהם 8 כ"א, לי בן יצחק 3, דנה אפלבוים ובר אורינגר 2 כ"א, מאיה רז 1. דניאל בורונובסקי עם יכולת טובה בשער.

 
לנה אומנץ בלטה במשחק מול בנות הרצליה (צילום הדר ואן קולא)


יעל שוהם בלתי ניתנת לעצירה (צילום הדר ואן קולא)
 
מכבי הארזים ר"ג – הפועל פ"ת 19:30 (10:18): המשחק נפתח בגישושים של שתי הקבוצות אך עם התקדמות המשחק הכריעה יכולתן הגופנית של של שחקניות מכבי הארזים ר"ג שעלתה על זו של היריבות והפער בין הקבוצות הלך וגדל. מכבי הארזים ר"ג, שחסרה את השוערת קרסטינה פלוגינה שנעדרה עקב פציעה, חיפתה על כך בעבודת צוות בהגנה. חסימות ייצרו לחץ על המשחק והובילו את הרמת גנית להתקפות מתפרצות מרובות שהלכו והעמיקו את הפער. המחצית השנייה הייתה המשך ישיר של המחצית הראשונה והפועל פ"ת, עם סגל שחקניות מצומצם, התקשתה לעמוד בקצב שהכתיבה המארחת על המגרש.

מבקיעות במכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 10
 דיאנה אהץ' 6, דניאלה דראגוביץ' 5, אושרי כהן 3, דור סונגו ועדי בן יעקב 2 כ"א, הדר דורנבוסט ורותם סגל 1 כ"א.

מ.כ יובלים חולון – הפועל קריית אונו 15:34 (8:18): המארחת החולונית פתחה את המשחק כשהיא מכתיבה קצב מהיר וכבר בפתיחתו עלתה ליתרון עליו שמרה לאורך כל המשחק. מ.כ יובלים חולון במשחק נחוש והתקפי ברחה להפועל קריית אונו ולא אפשרה לה לצמק את הפער ובכך הבטיחה לעצמה 2 נק' נוספות והיא מאיימת על המדורגת רביעית בנות הרצליה במאבק על המקום הרביעי בטבלה ועל מקום בסדרת הפלייאוף. 

מבקיעות במ.כ יובלים חולון: ליהיא אמר 10, לירן זגורי 7, נועם קריאף 6, חן מלכאן, גאיה כהן וניקול צביון 3 כ"א, אופיר דהרי ושיר מחמלי 1 כ"א.

 
 מ.כ יובלים חולון מול הפועל קריית אונו (צילום רמי שריד)
 
המחזור ה-17 בליגת הנשים יביא עימו מפגשים מסקרנים: במשחק המרכזי תארח מכבי ICL ראשל"צ את יריבתה העירונית הפועל דלתות פנדור ראשל"צ למשחק שיתן הצצה לצפוי בגמר גביע המדינה שייערך ב-24 במרץ. מ.כ יובלים חולון תארח את בנות הרצליה, שתי הקבצות נאבקות על המקום הרביעי שיהיה הכרטיס לסדרת הפלייאוף. הפועל קריית אונו תארח את מכבי פ"ת ומכבי הארזים ר"ג את א.כ נ"צ. 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב