איגוד הכדוריד
הגרלות וכן להיות
נבחרת הנוער של ישראל הוגרלה היום לקראת משחקי אליפות אירופה עד גיל 18 שייערכו באוגוסט בסלובניה, לבית ב' - יחד עם נבחרות שבדיה, ספרד והונגריה.

בבתים המקבילים - בבית א' איסלנד, סלובניה, סרביה ואיטליה. בבית ג' – דנמרק, גרמניה, נורבגיה ורוסיה. בבית ד' קרואטיה, צרפת, פורטוגל, ואוסטריה.

 
המאמן דביר גולדשטיין התייחס להגרלה: "היא כמובן קשה מאוד, אבל אנחנו נתכונן ונעשה את המיטב כדי להגיע למטרות שלנו. שבדיה סיימה באליפות אירופה הפתוחה עד גיל 17 במקום השני. את ספרד פגשנו והיא ניצחה אותנו, והונגריה היא נבחרת חזקה מאוד. מצד שני, כל הנבחרות באליפות אירופה חזקות מאוד".

בשלב זה הפורמט המוצע שצריך לקבל אישור סופי של הנהלת האיגוד האירופי הוא, ש-11 הנבחרות שידורגו ראשונות באליפות יעפילו לאליפות העולם עד גיל 19 וימשיכו לאליפות אירופה ב-2022. 5 הנבחרות שיסיימו במקומות 12-16 יתמודדו בהמשך במעין פליאוף הישרדות יחד עם 3 נבחרות שיסיימו ב-3 הבתים באליפות אירופה דרג ב' במקום השני – כאשר שתי הראשונות (מתוך 8 נבחרות) ישארו/יעפילו לאליפות אירופה הבאה. להישארות נבחרת הנוער בדרג הבכיר תהיה השפעה גם על המשך דרכה של נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20 ב-2022.


בשלב זה, לנבחרת הנוער מתכוננת הכנה מול נבחרות צ'כיה, מחנה אימונים ומשחקים בפורטוגל וטורניר מסכם בסלובקיה.

 

המאמן גולדשטיין, שמדריך את נבחרת הנוער יחד עם ניסים פלח. צילום: אלון מור

 
נבחרת העתודה כבר הוגרלה לאליפות אירופה עד גיל 20, אשר תיערך באיטליה ובאוסטריה. למרות השיבוץ הקשה - בבית ד' יחד עם נבחרות גרמניה, דנמרק והונגריה (שנבע גם מבחירות הנבחרות המארחות איטליה ואוסטריה להשתבץ בבתים קלים יותר על הנייר), התקווה היא להתמודד על השגת הכרטיס לאליפות העולם עד גיל 21. משימה בהחלט לא פשוטה.

בשני: הגרלת הסיבוב השלישי במוקדמות אליפות העולם

ביום שני, תיערך בוינה הגרלת הסיבוב השלישי במוקדמות אליפות העולם מצרים 2021. אם נבחרת ישראל תצלח את משימת לטביה בחודש הבא ותעפיל לשלב השלישי, היא תורגל מול אחת הנבחרות הבאות: סלובניה, גרמניה, פורטוגל, שבדיה, אוסטריה, הונגריה, בלארוס, צ'כיה, איסלנד וצרפת. המשחקים ייערכו בתחילת חודש יוני (5-7 ו-9-11).
 

נבחרת ישראל, שסיימה את השלב הראשון במקום הראשון והקדימה את נבחרות יוון, פינלנד וקפריסין, תתמודד מול לטביה ב-16 באפריל בת"א, כאשר משחק הגומלין ייערך ב-19 בחודש בואלמיירה שבלטביה.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב