איגוד הכדוריד
טוענת לעוד כתר: אשדוד העפילה לגמר הגביע

היסטוריה בגביע המדינה. הפועל אשדוד העפילה לראשונה בתולדותיה לגמר אחרי שניצחה הערב (שבת) 20:25 את עירוני רחובות בחצי השני שנערך גם כן באולם גן נחום. האלופה המכהנת הראתה שהיא בשלה לנסות לזכות בתואר נוסף עם מחצית שנייה מצוינת ומהפך מפיגור של שלושה שערי הפרש לניצחון נגד אחת היריבות העיקשות שיש בענף בישראל. סטטיסטיקה 
 

סיכום המפגש, התגובות והחגיגות בערוץ הספורט

אשדוד תפגוש בגמר שייערך ב-17 במרץ את מכבי ראשל"צ, שניצחה מוקדם יותר את הפועל בדרבי החם בקרב הראשון באולם הנוסטלגי אליו הגיעו כ-700 אוהדים רועשים ונלהבים.


הרשקוביץ זורק פנדל. צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד


ההתמודדות התחילה באופן יחסית חלש מבחינה התקפית, כאשר שני השוערים, טומיסלב סטויקוביץ' ומושיקו אלימלך, סיפקו שלוש הצלות בכל צד בדקות הראשונות. אשדוד אלתה ליתרון 1:3 עד הדקה ה-9, ואז הרמה עלתה מעט יותר ודושאן שיפקה כבש את שערו השני והשלישי על מנת להחזיר את רחובות לעניינים. צמד של נדב כהן לצד עוד הצלה של אלימלך הובילו ל-6:6 בדקה ה-17.

הרחובותיים כבשו עוד שני שערים מהירים אחרי עצירות בין הקורות, כולל פנדל אחד שעוז יצחק הצליח למנוע, וזה כבר 6:8. ניבו לוי ענה מהר עם צמד הפגזות והשווה ל-8:8, אך ריצת 0:3 בזכות שיפקה (שער רביעי), רן יוניש וסאבו מסטר הכריחו את אולג בוטנקו להזעיק פסק זמן שני בשלב מאד מוקדם, בפיגור 11:8. שער של טל הרשקוביץ ועוד אחד של ניבו לוי עזרו לצמק, ופנדל על הבאזר של שי הרשקוביץ הוריד את שתי הקבוצות להפסקה ב-11:13 לטובת רחובות.

הדרומיים חזרו לעניינים בתחילת המחצית השנייה בזכות התעוררות של גאבור לנגהאנס, שלא כבש אף לא שער אחד במחצית הראשונה. שני שערים רצופים של הגרמני עזרו לאשדוד להשוות, ובהמשך הפצצה של ניבו לוי הפכה את התוצאה ל-16:17, ושחר הבר הזעיק פסק זמן.

לנגהאנס ולוי לא עצרו כאן, והגדילו את הפער ל-17:20. החבורה של הבר ניסתה כמה שיותר להישאר בחיים, כאשר נדב כהן הצעיר שמר עליה עם עוד שני שערים מהפינה. אולם, ניבו לוי המשיך בשלו ועזר להגדיל ליתרון 20:24 כשנותרו 4 דקות לסיום.


ניבו לוי, משחק ענק. צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד


כבשו לאשדוד: ניבו לוי 9, גאבור לנגהאנס 6, שי הרשקוביץ 4, טל הרשקוביץ ויובל כץ 2 כ"א, זארקו פאיוביץ' ואסף בן גוזי 1 כ"א. טומיסלב סטויקוביץ' הצטיין עם 16 עצירות מ-34 זריקות (47%).

כבשו לרחובות: נדב כהן 5, דושאן שיפקה 4, דיאן פרליצה, מתן גולץ ורן יוניש 3 כ"א, סאבו מסטר ודין פרלוב 1 כ"א. מושיקו אלימלך סיפק 14 עצירות מ-34 זריקות (41%).מלמעלה: לנגהאנס עולה לשער במחצית שנייה מצוינת, האדומים חוגגים גמר ראשון וסטויקוביץ' יודע למי הוא צריך להודות. צילומים: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב