איגוד הכדוריד
מחזור 14 בנשים: הפועל קריית אונו עם ניצחונה השני!

הפועל פ"ת מול בנות הרצליה (צילום שרון רז)

המחזור ה-14 בליגת הנשים יצא ביום רביעי לדרך עם ניצחון של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ על מכבי פ"ת (27:45) ועם 19 נק' היא מטפסת למקום השני בטבלה על חשבון מחזיקת הגביע מכבי ICL ראשל"צ שלה 18 נק', ונמצאת במרחק נקודה אחת בלבד ממוליכת הטבלה האלופה מכבי הארזים ר"ג.  

ביתר המשחקים: בנות הרצליה גברה על המארחת הפועל פ"ת (34:24) ועם 14 נק' היא מתרחקת מהמדורגת חמישית מ.כ יובלים חולון שלא שיחקה השבוע ונותרה עם 10 נק'. הפועל קריית אונו גברה על המארחת א.כ נ"צ (29:20) והותירה אותה ללא ניצחונות בזמן שבעצמה לקחה הביתה 2 נק' מניצחונה השני העונה המייצב אותה כעת עם 4 נק'. 

הפועל דלתות פנדור ראשל״צ - מכבי פ״ת 27:54 (10:25): הראשוניות עלו ליתרון של 5 שערים כבר בדקה ה-10 למשחק, בדקה ה-18 הראה הלוח 5:16 לטובתן והמחצית נחתמה בתוצאה 10:25. המחצית השנייה המשיכה בקצב מהיר שהכתיבו המארחות והן המשיכו לכבוש שערים קלים מהתקפות מתפרצות. 

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אנה סטורז׳וק 13, דיאנה צרויקובה 9, אנה לזינסקי 7, אלנה אומנץ 6, ג׳ולי בונציק 5, אולחה ניקולינקו 4, אושר כהן וקורל אראמי 3 כ״א, נועה סמנטוב 2 וטל כהן 1. 

שחקנית הפועל דלתות פנדור אנה סטורז'וק שבלטה עם 13 שערים (צילום ארכיון הדר ואן קולא)

הפועל פ"ת – בנות הרצליה 34:24 (16:12): בנות הרצליה שלטה במשחק כבר מפתיחתו אולם לקראת סוף המחצית הראשונה צמקה הפועל פתח תקווה את הפער ולצד עצירות מצוינות של שוערת בנות הרצליה שירי בן יוסף נחתמה המחצית ביתרון של 4 שערים לטובת האורחת. למחצית השנייה עלתה בנות הרצליה ממוקדת וחזקה והגדילה את הפער והמשחק נחתם בהפרש של 10 שערים לטובת ההרצליינית. 

התקפת הפועל פ"ת מול הגנת בנות הרצליה (צילום שרון רז)

כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 10, לי בן יצחק ומאיה רז 5 כ"א, יעל שוהם 4, דנה אפלבוים 3, בר אורינגר, טל ורול והייגן בנדיקט 2 כ"א וטל שריר 1. 

א.כ נ"צ – הפועל קריית אונו 29:20 (9:12): מפגש מסקרן בין סוגרת הטבלה א.כ נ"צ למדורגת לפני אחרונה, הפועל קריית אונו. השתיים נפגשו במהלך המחזור ה-5 בליגה וסיימו בתוצאה דומה (20:28) כשגם אז היתה ידה של הפועל קריית אונו על העליונה. המשחק נפתח צמוד כששער רדף שער ואף קבוצה לא הצליחה לברוח לשנייה. אסתר בלום, שוערת א.כ נ"צ, הפגינה יכולת טובה בשער אך שחקנית הפועל קריית אונו נוסה איסקון הצליחה להכניע את השער ממצבים נייחים והגנה טובה של נופר משה לא הצליחה לעצור אותה. בחלקה השני של המחצית הראשונה ניצלה הפועל קריית אונו יתרון מספרי ועלתה ליתרון של 3 שערים. במחצית השנייה הגדילה הפועל קריית אונו את הפער עליו שמרה עד לסיום המשחק. 

המשחק המרכזי במחזור ה-14 בין אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג למחזיקת גביע המדינה מכבי ICL ראשל"צ נדחה עקב השתתפותן של שחקניות מכבי ICL ראשל"צ בגמר אליפות התיכונים והוא יערך ב-3 במרץ.

בשבוע הבא יערך המחזור ה-15 בליגת הנשים והוא יפגיש את מכבי פ"ת עם מ.כ יובלים חולון, הפועל קריית אונו עם הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, בנות הרצליה עם א.כ נ"צ ומכבי ICL ראשל"צ עם הפועל פ"ת. 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב