איגוד הכדוריד
"מאוד מרגש לחזור לגן נחום"
צילום: גבי אלאלוף

חצאי גמר גביע המדינה ייערכו בשבת ב"גן נחום" – אחד הדברים המשותפים למאמני 4 הקבוצות, שכשחקנים הם זכו בתארים באולם המיתולוגי בראשל"צ והיו שותפים לרגעים מרגשים (אולג בוטנקו גם זכה בו בגביע כמאמן), וכמאמנים הם ירצו לעשות בשבת את הצעד לעבר משחק הגמר בחודש הבא.

המשחק הראשון (18:00) כאמור מפגיש את הפועל ומכבי ראשל"צ – שתי הקבוצות המעוטרות ביותר בתולדותה המפעל, ושתיים שכבר נפגשו העונה פעמיים - בחצי גמר גביע ווינר ובמסגרת הליגה. ידה של מכבי ראשל"צ הייתה פעמיים על העליונה, ועוד כשהתארחה בנחלת יהודה.

"אז נתחיל דווקא מזה, להשוות את זה הנתון הזה למשחק חצי הגמר בשבת זה בערך ההבדל שבין שמיים לארץ. כן, ניצחנו פעמיים – משחק ראשון היה סוג של משחק אימון עבור שתי הקבוצות, ומשחק שני היה בסיבוב הראשון בליגה. אלו בסך הכל שני ניסויים לקראת הדבר האמיתי, ובשבת זה ה-משחק – עם סיפור אחר בגביע, שחקנים שמגיעים אחרת מבחינת אגרסיביות ואינטנסיביות. למה שהיה אין שום השפעה", מדגיש בנחרצות ג'ו מתתיה, מאמן מחזיקת הגביע המכהנת מכבי ראשל"צ.

 
צילום: הדר ואן קולא, עמית שיסל
 
"אם יש משחק אחד שאני יכול לקחת כמדד עד עכשיו בעונה שלנו, זה רבע גמר הגביע מול רמה"ש. זה היה משחק של נוק-אאוט, מול קבוצה ברמה מאוד גבוהה וצלחנו אותו. מאוד מרגש אותי לחזור לגן נחום, וזה משחק שאני חושב עליו כבר חודש שלם. ברי מזל אולי חווים 10 משחקים כאלו בקריירה, ואני מאוד מתרגש להופיע עם הקבוצה שלי לדרבי במגרש שבאמת מרגש. האווירה תהיה נהדרת, זה מגרש מצוין לשחק בו כדוריד ודרבי".

ובכל זאת, יחסי הכוחות? פתחתם מצוין את הסיבוב השני ועליתם למקום הראשון. הפועל לעומת זאת נדחקו למקום הרביעי.

"זה מסוג המשחקים שלא משנה איך אתה מגיע אליו מבחינת מומנטום. לא חשוב כמה טוב או לא טוב היית בתקופה האחרונה. אלו 60 דקות שמי שיהיה בהן אגרסיבי ומצד שני יותר רגוע – ינצח. חוץ מזה, שלא קל להתכונן להפועל. במשחק האחרון באשדוד אני חושב שזו פעם ראשונה שהם שיחקו גם עם יובל גררה וגם עם עומר גרא יחד. הפועל חסרה לאורך כל העונה שחקנים מרכזיים, ואין ספק שאיתם הם יהיו יותר טובים עם הזמן. זהו, זה מסוג המשחקים ששחקנים שמים הכל בצד, כולל פציעות, ונראה לי שאנחנו מגיעים בסדר. אישתי שאלה אותי למה אני בוהה בבית, והסברתי לה שאני חושב על החצי גמר – ושאנחנו מחכים למשחקים האלו".
 
מאמן הפועל ראשל"צ, עידן מימון, חווה את אותן התחושות: "כבר התאמנו בגן נחום, וזה מרגש מאוד לחזור לאולם הזה, עם כל הזיכרונות המתוקים והתקופות הכי יפות של הפועל ראשל"צ, כולל אירופה ובסוף השבוע הזה אנחנו מציינים 20 שנה לניצחון על קיל הגרמנית, במשחק הראשון ברבע גמר ליגת האלופות שנערך בגן נחום. רוב השחקנים של היום היו אז עוד ילדים, שקבוצות גדולות הגיעו לשחק באולם הזה ואת רובן ניצחנו, אבל מצפה להם חוויה גדולה בשבת – זה דרבי, עם הצבע והייחוד שלו, בראשל"צ, עם כל הפיקנטריה. עבורי זה מיוחד, שתי הקבוצות המפוארות ורוויות הישגים נפגשות כאן בראשל"צ במעמד הזה. מצד שני, עם כל הכבוד למסורת ולימי העבר – הקבוצה שתתעלה בשבת תמשיך הלאה".

ההפסד ביום שישי באשדוד לא היה פשוט עבורכם, אתה מרגיש שאתם מגיעים מוכנים?

"התחושות אחרי המשחק באשדוד לא היו טובות. אנחנו לא יכולים להראות בצורה הזו. יש גם ימים כאלו, ובדקנו את עצמנו בתקווה שניראה אחרת. חשוב לנו מאוד לתקן את הרושם מהמשחק האחרון, אבל המפגש בשבת הוא סיפור לגמרי אחר. בגביע אי אפשר לתקן, זה משחק שאין ממנו דרך חזרה. אנחנו עושים את ההכנה הרגילה, עם אימונים והתאמות ליריבה. אין צורך לתת נאומי מוטיבציה בדרבי כזה, בטח אחרי שלא ניצחנו שני משחקים מול מכבי השנה, ושזה משחק שיכול לקרב אותנו לתואר. אנחנו נעשה הכל כדי להיות שם. אנחנו מגיעים בסגל מלא, וגם הפצועים ישימו את כל הכאבים בצד. באשדוד היינו לדעתי בפעם הראשונה העונה בסגל מלא, עם עומר גרא שחזר, יותם טל שמתגבר על פציעה ויובל גררה שחוזר לעצמו. אני מאמין שלצד ההערכות שלנו, היוקרה והחשיבות של המעמד יגרמו לכולם להתעלות".

 

הדרבי הראשוני. מכבי ראשון ניצחה בשני המפגשים. צילום ארכיון: גבי אלאלוף
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב