איגוד הכדוריד
רמה"ש מחזיקת גביע ווינר-שופטים
א.ס SGS רמה"ש היא מחזיקת גביע ווינר-שופטים, והיא עושה זאת שנה שנייה ברציפות – אחרי ניצחון הערב על מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ 28:34 (12:21). רמה"ש, מהקבוצות המסקרנות שנבנו הקיץ, משלימה הכנה טובה, שבה היא גברה בחצי הגמר על האלופה הפועל אשדוד.


התואר הוענק לקפטנים דניאל שקלים ומילאן פאבלוביץ', שצירפו את עמית גל הקפטן הקודם - על ידי בנו של מויזס - אבי רש ובתו מיכל רש ביקרמן, ע"י ליאור בן הרוש יו"ר איגוד השופטים הנכנס וטל לביא יו"ר איגוד הכדוריד.

רמה"ש פתחה טוב את המשחק ועלתה ליתרון 4:7, מה שהוביל את ג'ו מתתיה לקחת פסק זמן ראשון בדקה ה-12. משם, באה ריצה של רמה"ש - פרדראג ויין (בשערו הרביעי), יוסי אפו, מילאן פאבלוביץ' וגיל פומרנץ (בשערם השני כ"א) שהגדילה את היתרון ל-8 שערים – 4:12.


צמד שערים של איבן קראציץ' עצר את הריצה, אבל עצירות של גיל יעקב (9 בסה"כ במחצית הראשונה) והגנת רמה"ש שלחו את פאבלוביץ' ופומרנץ להוסיף צמדים נוספים ולקבוע יתרון 9:17. יואב נאמן וקראצ'יץ' צימקו ל-19:12, וגם ניקולה מקסימוביץ' לקח פסק זמן. ג'ורג'ה ג'קיץ' כבש את ה-20 של רמה"ש בדקה ה-28, וחתם מחצית ראשונה מצוינת שלה.

יוליאן סטראט ו-ולדי קופמן החזיקו את מכבי ראשל"צ בפתיחת המחצית השנייה, אבל שערים יפים של ג'קיץ' קבעו 15:24. אפו וג'קיץ' המשיכו למסור אסיסטים יפים, ודניאל שקלים העלה את רמה"ש ל-18:27. אלון אוברמן העלה ל-20:30 וסגר עניין, והמאמנים שיתפו בדקות הסיום שחקנים צעירים – כשטל אליוכין גם הספיק לעצור פנדל ולמסור אסיסט על מגרש שלם לקסם עמיאל. אפו חתם עבור רמה"ש, דניאל פלד סיפק עצירה ושניר נציה הבקיע את השער האחרון.


בסופו של ערב – רמה"ש הציגה יכולת מרשימה, וגם חלוקת השערים (והאסיסטים) אצלה הייתה נפלאה. פרדראג ויין עם 6 שערים נבחר לשחקן המצטיין. ג'קיץ', שקלים, פאבלוביץ, פומרנץ 5 כ"א, יוסי אפו 4, אלון אוברמן 2, נדב חביב ועמית מוטולה 1 כ"א. עצירות שוערים: גיל יעקב 9 עצירות מ-26 זריקות, יהב שמיר 2 מ-11, דניאל פלד 1 מ-4.

 כבשו למכבי ראשל"צ: קראצ'יץ' 7, עמית סטלמן 4, שניר נציה, דור קלדרון, יואב נאמן 3 כ"א, ולדי קופמן, צח מלול וקסם עמיאל 2 כ"א, תומר בונדהיימר ודניאל פרידמן 1 כ"א. עצירות שוערים: ניב פישלוביץ 3 עצירות מ-18 זריקות, יוליאן סטראט 6 מ-22, טל אליוכין 2 מ-5.

מאמן רמה"ש, ניקולה מקסימוביץ': "פתחנו מאוד טוב. ההגנה שלנו הייתה טובה ועשינו עבודה טובה גם בהתקפה. אני מרוצה מהמחצית הראשונה, אבל הרבה פחות מהמחצית השנייה. הענקתי צ'אנסים לשחקנים, אבל לא כולם לקחו אותם. ג'קיץ' הצטיין, אבל הוא רק חתיכה אחת בפאזל. אנחנו מרגיש שאנחנו מוכנים לליגה, אבל זה ייקח זמן ועוד ניראה יותר טוב בהמשך".

מאמן מכבי ראשל"צ, ג'ו מתתיה: "הפסד מאוד מאוכזב, אבל ברכות – הם היו יותר טובים ונתנו פה הצגה. זה נותן לנו חומר למחשבה. שמח שזה קרה לנו עכשיו, ולא מול נס ציונה. יש לי קבוצה טובה, נהדרת, היום היינו פחות טובים, וזה כולל אותי. רמה"ש היו יותר טובים, ואני עדיין גאה בשחקנים שלי".

 שפטו מתן לינדנבאום ודור לרון.

צילומים: הדר בן קולא
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn