איגוד הכדוריד
מכבי ניצחה את אס"א בדרבי התל אביבי
צילום: אלון נגל, אס"א ת"א

מכבי ת"א בדרך לחזרה לליגת העל, ואמש היא ניצחה בדרבי התל אביבי את אס"א - 20:22. מכבי ת"א מוליכה את הליגה הלאומית עם 17 נקודות, ומקדימה את הפועל חבל איילות (15 נק') והפועל הפועל פ"ת (14 נק') - כשלצהובים משחק חסר.

חבל איילות עוד תארח את מכבי ת"א במסגרת המחזור ה-11 (משחק שתוכן להיערך בשבת אבל עלול להידחות עקב אי זמינות של האולם באילת) - במשחק שיכול לפתוח את המאבק, כאשר הפועל ר"ג, שקיימה משחק אחד פחות ממכבי (8 בסה"כ) ומדורגת רביעית עם 12 נק' לאחר הניצחון על חבל איילות, עוד אורבת מהצד. ר"ג תארח במחזור לאחר מכן את מכבי ת"א.

 

הדרבי התל אביבי אמש. צילום: אלון נגל, אס"א ת"א
 
 

אמש, כאמור, הושלם המחזור ה-10 עם הניצחון של מכבי ת"א. לפני כן, הפועל פ"ת גברה על הפועל קרית אונו/סביון - 26:27,  מכבי פ"ת ניצחה ברעננה - 28:33. ר"ג כאמור גברה באילת על חבל איילות - 23:28, ובדרבי הפנימי - מ.כ ותיקים חולון ניצחה 22:34 את מ.כ צעירים חולון, שטרם השיגה נקודת ליגה ומדורגת אחרונה.

למעשה גם הדרבי התל אביבי השני העונה היה צמוד ומרתק (הראשון, במחזור הראשון הסתיים בשיוויון 23:23, ומאז מכבי ת"א רק מנצחת). החניכים של רועי סאסי מצאו עצמם ביתרון מפתיע - 9:14 בהפסקת המחצית. במחצית השנייה, יכולת נהדרת של מכבי ת"א בהגנה, בראשות עידו בלנגה ואלמוג איבגי, לצד התעלות של יהב שמיר בשער - הובילה למהפך - 18:19 - כעשר דקות לסיום. שני שערים חשובים של ערן רויטר, ועצירה של שמיר ושער ממגרש שלם - סגרו עניין. באס"א בלט אייל זייפרט.

 

לוניה דורשנקו, במרכז, שוער העבר האגדי הגיע לצפות בדרבי ובקבוצה שבה שיחק ותרם לזכייתה בתאריםבמחזור הקרוב - מכבי ת"א תתארח אצל חבל איילות השנייה בטבלה (כאמור, ההערכה שהמשחק יידחה)ית זמנים באולם באילת). בראשון: הפועל ר"ג תארח למפגש צמרת מסקרן את הפועל פ"ת, מכבי פ"ת תפגוש את אס"א ת"א, מ.כ ותיקים חולון מול מכבי רעננה, והפועל קרית אונו/סביון תארח את מ.כ חולון צעירים - במפגשים שישפיעו על ההישרדות/ירידה.
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב