איגוד הכדוריד
נבחרת ישראל מול לטביה
נבחרת שראל תתמודד בשלב השני במוקדמות אליפות העולם מצרים 2021 מול נבחרת לטביה, כך נקבע בהגרלה שנערכה בצהריים בוינה. המשחקים ייערכו ב-15/16 בישראל וב-18/19 באפריל הגומלין בלטביה. בפני הנבחרת ניצבו 4 אפשרויות - לטביה, בוסניה והרצגובינה, רוסיה ופולין, שדורגו ב-4 המקומות האחרונים באליפות אירופה שהסתיימה בתחילת השבוע. ההגרלה האירה פנים בתחילתה כאשר טורקיה ורומניה קיבלו ראשונות את רוסיה ובוסניה, שנחשבות לאיכותיות יותר. בהמשך, פולין הוגרלה מול ליטא, מה שהותיר את הנבחרת שלנו במפגש מול לטביה.
 
 


המפגש האחרון מול לטביה, שנערך לפני שנתיים בליטא (משמאל קרישטופאנס)
 
 
המפגש האחרון של הנבחרת מול לטביה נערך לפני שנתיים במוקדמות אליפות העולם 2019, בטורניר שנערך בליטא, ובמשחק הזה נבחרת ישראל נוצחה 29:28.

לטביה שהעפילה לראשונה בתולדותיה לאליפות אירופה - מתבססת על כוכב על, ענק תרתי משמע - מדובר בדאיניס קרישטופאנס בן ה-30, כוכבה של אלופת אירופה וארדר סקופיה המקדונית. קרישטופאנס מתנשא לגובה של 2.15 מ', ושוקל 135 ק"ג. הוא היה אחד הגורמים העיקריים לזכייה של וארדר שהבקיע 14 שערים בסה"כ מול ברצלונה ו-וושפארם בפיינל פור הצ'מפיונס ליג, וכמובן להעפלתה של לטביה לאליפות אירופה (
הוא הבקיע באליפות אירופה 21 שערים בשלב הבתים  מול ספרד, הולנד וגרמניה). קרישטופאנס הבקיע במשחק האחרון מול ישראל 8 שערים.

פרטים נוספים על נבחרת לטביה - בהמשך...
 

המאמן אולג בוטנקו: "זה לא הכי גרוע שאפשר היה לקבל, ביחס לאופציות שבהגרלה. לטביה זו נבחרת בעלייה, עם כוכב אחד שהוא בולט מעל האחרים - שחקן ברמה מאוד גבוהה. שאר השחקנים גם משחקים בליגות טובות, כך שהם לא פראיירים בכלל. אנחנו נלמד אותם מעכשיו, נצטרך להתכונן טוב, ולהגיע למשחק הזה בשיא. יהיה לנו מאוד קשה כי נהיה לקראת הפליאוף, אבל אנחנו נעשה את הכל כדי להמשיך במסע".
 
אם נבחרת ישראל תצליח לעלות שלב נוסף באפריל, היא תפגוש בשלב השלישי והמכריע בחודש יוני בדרך לאליפות - נבחרת איכותית בדירוג גבוה יותר באליפות אירופה (מבין אלו שדורגות במקומות 4-20, פרט לדנמרק שזכתה בכרטיס חופשי. מדובר ביריבות אפשריות דוגמאת גרמניה, סלובניה, שבדיה, איסלנד, הונגריה, מקדוניה, צ'כיה, פורטוגל וכו').


 

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב