איגוד הכדוריד
הקונספט החדש של חולון
פותחים עונה: ברמת השרון, נגדה שיחקה בשבוע שעבר בגביע ווינר-שופטים. במחזור השני - חולון מארחת את בני הרצליה, בשלישי - היא יוצאת לביתה של האלופה הפועל אשדוד - שם היא תפגוש שניים משחקני מהעונה שעברה - את יובל כץ ואת השוער אורון ברגיל.

עונה שעברה: סוג של חמוץ-מתוק. מצד אחד – הייתה מהנה ומוצלחת בזכות מסע גביע מצוין וההעפלה היסטורית לגמר גביע מדינה – שבו חולון לא הייתה רחוקה להפתיע את מכבי ראשל"צ. בליגה, הדברים לא התחברו, וחולון שספגה יותר מדי הפסדים על חודו של שער, הצליחה לשרוד רק במשחקי המבחן.

מה נשתנה? המאמן ניסים פלח ממשיך, אבל הוא יאלץ להתמודד עם עזיבות מרכזיות של שחקנים דומיננטיים בשביעייה – דניאל מוסינדי שהצטרף לארלנגן הגרמנית, יובל כץ שעזב להפועל אשדוד ורן יוניש שחזר לרחובות.

 

חולון מודל 2019-2020. צילום: אושרי מוסינדי


בחולון ממשיכים עם מרבית שחקני הסגל, כולל עם עדן ג'ינג'י, חן ליבגוט, ליאור גורמן, בראל לנציאנו, אביעד בן זימן ואור כנעני, והזרים הניגרים הוותיקים – פיליפ קאלו ופטריק אובינה שסוגרים את עונתם ה-8 וה-10 בהתאמה בכדוריד שלנו (השניים הצטרפו רק השבוע לאימונים, בתום אליפות אפריקה שבה שיחקו).

החידוש – בחולון הלכו על זר שלישי, והוא שוער זר – מהלך שמסתמן כחשוב. מדובר בצירופו של השוער הבוסני, מירזה חסלזיץ', ששיחק בליגה הסלובנית, וקובע נתון חדש - לחולון יש כעת שלושה זרים.

אם הזכרנו את השוער שמותיר רושם מצוין, מהלך הבאתו הוביל לשיחרור אורון ברגיל שישמש כשוער המשנה לטומיסלב סטויקוביץ' באלופה הפועל אשדוד. אור כנעני יחלוק דקות עם הבוסני בשער, וזיו קדן יצא לפרויקט נבחרת הנוער בגרמניה וישוב במהלך העונה.

חולון חוגגת את ההעפלה ההיסטורית שלה לגמר גביע המדינה בשנה שעברה. צילום: הדר ואן קולא


מגמות – חולון תנסה לקדם במהלך העונה שחקנים צעירים מוכשרים – בהם המרכז אור לוי והפיבוט אור ממן, שחקני נבחרת הנוער, יחד עם אבירן יוסף (ישחק בכרטיס כפול בהפועל פ"ת), ואת התאומים המוכשרים - רוי וריף כהן שחוזרים אחרי פרויקט גרמניה ושהיו שותפים בעלייה ההיסטורית של מכבי דימונה. רוי ישחק גם במסגרת כרטיס כפול בהפועל ר"ג.

בעמדת הפיבוט חולון צירפה את עידו בלנגה המוכשר, ששיחק בעונה שעברה בהפועל קרית אונו וגדל במכבי ת"א. בלנגה אגב ישחק גם העונה במסגרת הכרטיס הכפול (גם במסגרת מכבי ת"א בליגה הלאומית).

שווה יהיה לעקוב איך ייכנס איתמר דהן, ששיחק בהפועל ר"ג ובמכבי ת"א, לעמדת המקשר במקום דניאל מוסינדי. דהן סיפק בעונה שעברה כמה משחקים טובים במדי הפועל ר"ג, וינסה לעשות העונה קפיצת מדרגה (הוא גם ישחק במסגרת כרטיס כפול בר"ג).

נדב ניזרי הוא המחליף של יובל כץ, ובמועדון מאמינים כי זו תהיה עונת הפריצה שלו אחרי שהראה חלק מהכישרון בהפועל ראשל"צ. בעמדת הקיצוני השני ממשיכים בחולון עם חן ליבגוט - מהשחקנים המצטיינים של חולון בעונה שעברה, שאמור לעשות עוד קפיצת מדרגה העונה. המשמעות שחולון תתבסס על קיצונים מהירים ומוכשרים מאוד.

זו ההזדמנות גם של עדן ג'ינג'י, ליאור גורמן, אביעד בן זימן ובראל לנציאנו לעשות את האפגרייד - ונראה שחולון בהחלט צריכה להתמודד העונה לא רק על מקום בפליאוף העליון אלא להתחרות על מקומות 5-6.

המאמן ניסים פלח: "המטרה היא לחזור לפליאוף העליון, ובמקביל להעניק צ'אנס לקידום הצעירים, וכמובן לנסות לעבור סיבוב באירופה. אומנם קיבלנו יריבה חזקה מצ'כיה (קראבינה, בגביע האתגר האירופי - א.ס), אבל הכל אפשרי. אני בטוח שהצירוף של מירזה ישדרג אותנו, גם ברמת היכולת בשער, גם הניסיון ומדובר בשוער עם רזומה טוב. אני מאמין שהוא ייקח אותנו למעלה.

"יובל כץ תרם לנו המון, אבל הבאנו במקומו שחקן מוכשר בטירוף (נדב ניזרי). דניאל מוסינדי עוד יתפתח, אבל אין ספק שהוא תרם לנו המון למרות גילו הצעיר. אני מקווה שאיתמר דהן ימלא את החלל. אני מאמין בעידו בלנגה שימלא את המקום של יוניש, ובכלל מאמין שנראה חולון טובה יותר".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב