איגוד הכדוריד
ניצחון גדול להפועל פ"ת במחזור ה-11 בליגת הנשים

זורנה סבטינוביץ' מהפועל פ"ת בתמונת ארכיון (צילום הדר ואן קולא) 

בפתיחתו של המחזור ה-11 בליגת הנשים הלאומית הפתיעה הפועל פ"ת וגברה על מ.כ יובלים חולון שרק בשבוע שעבר הצליחה לנהל משחק צמוד מול אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג. בפתח תקווה גברה האלופה על המארחת, מכבי פ"ת, במשחק לא שקול בין הקבוצות. 

מחזיקת גביע המדינה מכבי ICL ראשל"צ ממשיכה להוליך את הטבלה עם 18 נק' ומתחתיה, מדורגת שנייה, אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג עם 16 נק'. הפועל דלתות פנדור ראשל"צ מדורגת שלישית עם 15 נק' ושני משחקים חסרים (מול מכבי פ"ת וא.כ נ"צ) ובנות הרצליה עדיין מדורגת רביעית עם 12 נק'.

מ.כ יובלים חולון עם 8 נק' דורכת במקום החמישי ומתרחקת מהמקום הרביעי ומבנות הרצליה ומכבי פ"ת נותרה כשהייתה במקום ה-6 עם 7 נק'. הפועל פ"ת משיגה את ניצחונה השני העונה ועם 4 נק' והישג חשוב עבורה, נמצאת הקבוצה במקום ה-7 כשהפועל קריית אונו עם 2 נק' וא.כ נ"צ ללא נקודות סוגרות את הטבלה. 

מ.כ יובלים חולון – הפועל פ"ת 29:28(13:13): חניכותיו של דורון כזום פתחו היטב את המשחק וכשהן לוקחות את המושכות לידהן, הובילה הקבוצה בפער של 1-2 שערים. למרות איבודי כדור של הפועל פ"ת בחלקה הראשון של המחצית הראשונה, שוערת הקבוצה לואיזה ורונובה סיפקה עצירות משמעותיות שהחזיקו את הפתח תקוואית במשחק. במהלך המחצית השנייה לקחה מ.כ יובלים חולון את ההובלה לידיה בפעם היחידה במהלך המשחק ועלתה ליתרון של שער אחד (16:17). הפועל פ"ת, עם משחק הגנה מצוין ובלתי מתפשר לצד יכולת טובה של השוערת, לא ויתרה ועלתה שוב ליתרון ובדקה ה-52 למשחק כבר פתחה בפער של 4 שערים. בדקות האחרונות למשחק עברה מ.כ יובלים חולון לשמירה אישית על כל המגרש, טקטיקה שהובילה לאיבודי כדור של הפועל פ"ת וסייעה לחולונית לצמק את הפער ולהשיג שוויון 28:28. שניות לסיום המשחק עצרה שחקנית מ.כ יובלים חולון את התקפת הפועל פ"ת והעברה זיכתה את האורחת בזריקה מה-7 מ' אותה לקחה וכבשה זורנה סבטינוביץ' שהכריעה את המשחק לטובת הפועל פ"ת. בלטו בשורות הפועל פ"ת השוערת לואיזה ורונובה והפיבוט זורנה סבטינוביץ'. 

מכבי פ"ת מכבי הארזים ר"ג 45:20 (19:7): מכבי הארזים ר"ג שלטה במשחק והכתיבה קצב משחק מהיר שהתאפיין בהגנה חזקה שהובילה להתקפות מתפרצות רבות. השוערת קריסטינה פלוגינה עם יכולת טובה לא נתנה ליריבה להכניע את השער והמשחק המשיך להתנהל באופן לא שוויוני. בשורות מכבי פ"ת בלטו השחקניות הצעירות שנלחמו והפגינו יכולת משחק טובה. 

כבשו במכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 14, עדי בן יעקב 7, דניאלה דראגוביץ' 6, דור סונגו  5, שיר בן ציון ודיאנה אהץ' 4, רותם סגל 3 ושרון לוינסון 2.

 


פיבוט מכבי הארזים ר"ג דניאלה דראגוביץ' בתמונת ארכיון (צילום הדר ואן קולא)


בשבוע הבא צפוי סוף שבוע גדוש בכדוריד נשים איכותי: המחזור ה-12 בליגת הנשים הלאומית אמנם ישוחק באופן חלקי (ביום חמישי תארח מכבי הארזים ר"ג את הפועל קריית אונו וא.כ נ"צ את מ.כ יובלים חולון) אבל בשישי ושבת תארח מחזיקת גביע המדינה מכבי ICL ראשל"צ את ZRK Bjelovar  הקוראטית במסגרת שמינית גמר גביע האתגר האירופאי. 
 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב