איגוד הכדוריד
"הרצליה חשובה לי מאוד, המטרה להבטיח הישארות"
צילום ארכיון: יועד כהן

אחד המהלכים המשמעותיים שנעשו בפגרה היה צירופו/החזרתו של ולדיצה סטויאנוביץ' לשורות בני הרצליה. שלוש עונות מוצלחות היו למרכז הוותיק, בהן הוא גם היה הסקורר המוביל בליגת ווינר, וגם נבחר לשחקן המצטיין בליגה.

בקיץ האחרון, סטויאנוביץ' עבר לשכנה מרמת השרון אבל ההתקשרות הסתיימה באופן מפתיע כעבור מספר ימים. עכשיו הוא כאן שוב, בגיל 39, והוא מבהיר שהמטרה הראשית שלו – "להבטיח את ההישארות של הרצליה בליגת העל, ולעזור לצעירים להתפתח – כי יש היום בהרצליה גרעין מוכשר של שחקנים שיוכל להוביל אותה חזרה לצמרת הכדוריד הישראלי בשנים הבאות".
 
ולדיצה, ראשית, תסביר מה קרה עם רמה"ש?
 
"נאלצתי לעזוב בגלל עניינים אישיים, בעיה שהייתי צריך לטפל בה בסרביה. אלו החיים, ואני מאחל לרמת השרון הצלחה בהמשך".
 
חזרת להרצליה, באיזה כושר למעשה אחרי שלא שיחקת מספר חודשים?
 
"זה נכון, ולא פשוט לחזור לשחק אחרי 7-8 חודשים, אבל בכל הזמן הזה שמרתי על עצמי. התאמנתי באופן אישי ועם קבוצה, ולפני החזרה התאמנתי כמעט שלושה שבועות עם ויוודינה בסרביה. אפשר לומר שאני מרגיש מוכן, כמובן לא במאה אחוז. האימונים עם הרצליה מחזירים אותי למסלול, עם כמה שהגוף כואב. אני בהחלט מאמין שאוכל לתרום ולהוביל את הרצליה".
 
המטרה של הרצליה ברורה מבחינת ההישארות אחרי סיבוב ראשון לא פשוט מבחינתה. אם הדברים יעבדו בפתיחת הסיבוב השני טוב יותר, אתה רואה אפשרות להיאבק על התברגות בפליאוף העליון?
 
"היו לי שיחות בעניין עם בני אינגל ואדם פלטקביץ, והרצון כמובן הוא שאעזור להרצליה להישאר בליגה. זו המטרה, דברים נזילים, אבל יהיה מאוד קשה להשיג פליאוף בגלל הפער שנוצר. אני יכול להבטיח לכולם, שננסה, אבל קודם כל אנחנו צריכים להבטיח את ההישארות. הרצליה זו קבוצה שחשובה לי מאוד".
 
מה הציפיות שלך מעצמך?
 
"מלבד המטרות שדיברנו, לעזור לשחקנים הצעירים להתפתח. להכווין אותם, לתרום להם מהניסיון שלי. אני כמובן מצפה מהשחקנים הצעירים לשחק טוב יותר. ברור שזו קבוצה מאוד צעירה, שעברה הרבה שינויים מהעונה שעברה. עכשיו נכנס גם פיבוט צעיר שמגיע איתי מסרביה (סטפן ספונצ'יץ', ששיחק בכוכב האדום בלגרד - א.ס), כך שאנסה לעזור לו להיכנס כמה שיותר מהר לעניינים. אני בטוח שהעונה הזו תתרום רבות לצעירים, גם מבחינת הניסיון, והם יוכלו להשתפר ולהתפתח להיות שחקנים טובים יותר. אבל שוב, צריכים להישאר קודם בליגת העל".

מלבד צמד הסרבים, הרצליה צירפה גם ניב שמן, המקשר הצעיר והמוכשר שמשתייך לסגל נבחרת העתודה ומגיע ממכבי ראשל"צ.

 

טומיסלאב סטויקוביץ'. בעיני סטויאנוביץ' הוא האקס פקטור שעשוי להביא לאשדוד אליפות נוספת. צילום: הדר ואן קולא

 
במבט על הליגה, על הסיבוב הראשון, מה התחזית שלך להמשך?
 
"אשדוד עשו דבר גדול בעונה שעברה עם הזכייה באליפות, ובינתיים נראה שהם ממשיכים באותו הקו – שהחוליה הכי משמעותית שלהם היא טומיסלאב סטויקוביץ'. הוא שוער אדיר, והוא עשה בעונה שעברה וגם העונה את ההבדל. אם הוא ישמור על אותה רמת משחק – אשדוד בהחלט יכולה ללכת עד הסוף, אבל אתה יודע – הדברים נזילים. בסופו של דבר, מה שיקבע זה איך הקבוצות יגיעו לפליאוף. אשדוד בעיני היא הפייבוריטית, אבל אני חושב שהפועל ראשל"צ ורמת השרון עדיין לא אמרו את המילה האחרונה. רמת השרון אומנם פתחו לא טוב, אבל התחושה היא שהסיומת שלהם תהיה טובה יותר מהשנים הקודמות. בסופו של דבר, מי שתגיע בכושר הטוב ביותר לפליאוף תיקח את התואר. לגבי כל יתר הקבוצות, אני חושב שאין הבדלים גדולים. אני מבין שלא רק הרצליה עשו שינויים, אלא גם דימונה ונס ציונה – כך שעבורנו זה אתגר אמיתי".

 

סטויאנוביץ' עם יו"ר רמה"ש אבי כחלון. הפרק ברמה"ש הסתיים אחרי מספר ימים
והמרכז נאלץ לחזור לסרביה בגלל בעיה אישית. צילום: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב