איגוד הכדוריד
העתודה מול דנמרק, גרמניה והונגריה באליפות אירופה
צילום: מאריו מוריירה

נבחרת העתודה של ישראל תשחק בשלב הבתים של אליפות אירופה עד גיל 20, מול נבחרות דנמרק, גרמניה והונגריה בבית ד'. מדובר בשיבוץ אולי המאתגר ביותר מבין הבתים, בהגרלת המשחקים שנערכה היום בצהריים בוינה.

המשחקים ייערכו בין ה-2 ל-12 ביולי, באינסברוק שבאוסטריה ובבריקסן שבאיטליה. מדובר בקיץ שבו תשתתף גם נבחרת הנוער של ישראל באליפות אירופה עד גיל 18 שתיערך בסלובניה (ההגרלה תיערך ב-5 במרץ).


הבית בו הוגרלה נבחרת ישראל מפגיש אותה עם שלוש נבחרות חזקות ומיומנות אשר סיימו במקומות הראשונים את אליפות העולם U19 לפני שנה: הנבחרת הגרמנית היא סגנית אלופת העולם לאחר שסיימה במקום השני, נבחרת דנמרק סיימה במקום ה-3 ונבחרת הונגריה סיימה במקום ה-5.
 
מאמן נבחרת העתודה אלכסנדר ברקוביץ' התייחס להגרלה: "הרושם הראשוני הוא שהורגלנו בבית הקשה ביותר ואנחנו נצטרך להיות מוכנים היטב לטורניר. לנבחרות אותן נפגוש סגנון ויתרון פיזי שיקשו עלינו, אבל אנחנו ננתח את הנתונים, נעבוד קשה ונתכונן כראוי כדי להביא דברים חדשים ולהפתיע את היריבות."
 
ברקוביץ' מוסיף: "אנחנו ללא ספק מגיעים כאנדרדוג אבל נלחם להשיג את היעדים שלנו. בל נשכח שאנחנו כבר צעד אחד יותר מהאליפות הקודמת בה סיימנו במקום ה-13 בסלובניה. המטרה שלנו היא לסיים במקום ה-9-12 אבל בראש ובראשונה, נעשה כל שביכולתנו לקחת נקודות בבית בו הוגרלנו. השחקנים צברו ניסיון בקרואטיה (באליפות אירופה עד גיל 18) ובשילוב עם הניסיון שלי, אנחנו נצליח להתמודד מול היריבות כשהדגש הוא על מה היכולת שנראה במהלך הטורניר. אני מאחל בהצלחה רבה לשחקני הנבחרת שיצטרכו לעבוד קשה גם במועדונים שלהם כדי להיות מוכנים אפילו לפני הכנות הנבחרת. נעשה הכל כדי השיג את המטרות שלנו."
 
 


16 נבחרות חולקו ל-4 דרגים בהגרלה, כאשר ישראל שובצה בדרג הרביעי (ולאיטליה ולאוסטריה המארחות - שגם היו מדורגות בדרג הרביעי - ניתנה זכות בחירה לבתים - מה שהקשה עוד יותר). בבית 1 הוגרלו איסלנד, סרביה, נורבגיה ואוסטריה. בבית ' – שבדיה, צרפת, פורטוגל ורוסיה. בבית ג' – קרואטיה, ספרד, סלובניה ואיטליה.

נבחרת העתודה בנתה מסורת יפה, וזו תהיה ההופעה הרביעית של בתוך 10 שנים באליפות אירופה - אחרי השתתפות ב-2010 בסלובקיה (סיימה במקום ה-16), ב-2014 באוסטריה (סיימה במקום ה-15) וב-2018 בסלובניה (סיימה במקום ה-13). התקווה שבהופעה הרביעית הנבחרת תעשה עוד קפיצת מדרגה, ותצליח להתברג במקום שיוביל להשגת כרטיס לאליפות העולם עד גיל 21 (עדיין לא נקבעה כמות הנבחרות שתעפיל מאליפות אירופה אל אליפות העולם עד גיל 21 שתיערך ב-2021).

מנבחרת העתודה, שמודרכת על ידי אלכסנדר ברקוביץ', תולים תקווה להתמודדד על השגת הכרטיס לאליפות עולם - בין היתר בשל הניסיון שצברו השחקנים המובילים - דניאל מוסינדי, יואב למברוזו ויונתן דיין, שמשחקים כבר בנבחרת ישראל הבוגרת (שני הראשונים כבר הפכו לשחקנים מובילים), יחד עם ההשתלבות שלהם במועדני הכדוריד של ארלנגן, אייזנאך וגומרסבאך בגרמניה וניסיונם באליפות אירופה הקודמת לנוער.


 

למברוזו ודיין במשחקי הכנה של נבחרת העתודה בשנה האחרונה. צילום באדיבות מריו מוריירה
 
 
 
 

אמש, פרויקט נבחרת הנוער יצא לחלק השלישי שלו והפעם לסרביה ל-18 יום של אימונים ומשחקים שיהוו הכנה לקראת שחקני הפרויקט לקבוצות האם שלהם וכמובן אליפות אירופה בקיץ הקרוב. הפרויקט השלים את שני חלקיו הראשונים שנערכו בגומרסבאך שבגרמניה - בתמיכת רשת המלונות בראון ומר מני ויצמן.

סגל השחקנים כולל את זיו קדן , עמית רייניסברג ותומר סביצקי (מ.כ. חולון) , איתי סוויסה ולו אקסברוד (הפועל אשדוד), שליו אהרוני ועמרי נדלר (עירוני רחובות ), נאור שפושניקוב ואורן כהן (מכבי קריית מוצקין), אראל צייטלר (א.כ. נס ציונה) , פיליפ אירוביץ (הפועל קריית אונו) , עידו בדור (אס"א ת"א), גיא גרא (מכבי ראשון לציון), אושר דוכנה (בני הרצליה)

צוות מקצועי: מאמן - אלכסנדר ברקוביץ', מאמן כושר- מילוש מיטרוביץ. מנהל הנבחרת - רפי קוט. מנהל הפרויקט - גילעד נתן. מנהל מקצועי- רולנדו פרייטאס.

תודה למסעדת Biga על האוכל והכיבוד לשחקני הפרויקט לפני המראתם אמש לבלגרד.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב