איגוד הכדוריד
"בשביל רגעים כאלו אתה משקיע כל כך הרבה מהחיים שלך"
צילומים: הדר ואן קולא

היום שאחרי. רגע אחרי הניצחון אמש על יוון 22:24, וההעפלה לסיבוב השני במוקדמות אליפות העולם (הגרלה מתוכננת להתקיים ב-25/26 בחודש זה בשטוקהולם - הנבחרת תפגוש את אחת הנבחרות שתסיים במקומות 24-13 באליפות אירופה), שחקני נבחרת ישראל מסכמים את הקמפיין ואת הרגעים המשמעותיים בו.הקמפיין הזה נפתח בניצחון 32:33 על פינלנד. נמשך בהפסד ביוון 26:25, ואז בינואר בצמד ניצחונות על קפריסין (23:33 בניקוסיה ו-21:28 בת"א). הוא נחתם בשיוויון הדרמטי בפינלנד 26:26 ביום רביעי שעבר, ואמש - בניצחון 22:24 על יוון. 4 ניצחונות, תיקו והפסד שהעניקו לנו את המקום הראשון, עם נקודה יתרון על יוון, וההעפלה לשלב פליאוף במוקדמות אליפות העולם לראשונה מאז שנת 2003 (אז הנבחרת נוצחה מול סלובניה).

לקמפיין הזה היו שותפים שחקנים רבים וטובים - בתחילתו רם טורקניץ, יוסי אפו ועמית גל, שנפצעו ולא שיחקו ב-4 המשחקים האחרונים. גיל פומרנץ, עדן ג'ינג'י, ליאור גורמן, יואב למברוזו, אדיר כהן, דניאל שקלים, טל הרשקוביץ, יונתן דיין, ניבו לוי, מושיקו אלימלך, דן טפר, תום שם טוב, שניר נציה, עוז חממי, שלומי צייטלר יובל כץ, ירמי סידי, דניאל מוסינדי, דור קלדרון, עומרי קושמרו, עמית סטלמן ותומר בודנהיימר. סה"כ 26 שחקנים ששיחקו, ובסגל הרחב התאמנו בתקופה זו גם עוז יצחק ושון סלס, שמרכיבים בממוצע נבחרת די צעירה בגילה.

כמובן הצוותים - המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי. מאמן השוערים יוליאן סטראט. מאמן הכושר מילוש מיטרוביץ. המנהל דורון בן עטיה. מנהל המשק עובד מלחן והפיזיוטרפיסטים רוברטו שנפ וטוביה חיים, והרופא - ד"ר אבי גולד.


קפטן הנבחרת, דניאל שקלים, סיכם: "הקמפיין הזה הוכיח שהנבחרת הראתה חיבור מדהים בין השחקנים. אנחנו קבוצה של שחקנים בגילאים יחסית צעירים, בשנתונים שונים, אבל התחברנו בצורה יוצאת מן הכלל, הן בפן המקצועי והן החברתי שיוצר אווירה מדהימה בנבחרת. על זה צריך להגיד כל הכבוד לצוות המקצועי על העבודה האדירה שהם עושים.
 
דניאל שקלים אמש
 
שקלים: "בכלל, לשחק במדי נבחרת ישראל בהיכל שלמה, מלא אוהדים ועם אווירה מחשמלת כמו שהייתה אתמול, זה חלום של כל שחקן. בשביל רגעים כאלו אתה משקיע כל כך הרבה מהחיים שלך לספורט. לגבי המשחק אתמול, מושיקו היה אדיר ונתן לנו המון ביטחון לצאת לגולים קלים, בנוסף להגנה שעבדה מצוין. לשמחתי, הצלחנו לשלוט במשחק כמעט לכל אורכו, ועמדנו במטרה הראשונית שלנו להעפיל לשלב הבא. כעת נמתין לראות איזו נבחרת נקבל באפריל
 
"שוב, אני רוצה להגיד תודה לכל הקהל המדהים שהגיע ודחף אותנו לעבר הניצחון. בלעדיכם זה לא היה קורה".
 
יואב למברוזו
 
יואב למברוזו, בן ה-19, שהשתלב בקמפיין הזה כשחקן מוביל, סיים כמלך השערים של הנבחרת עם 21 כיבושים: "אתמול זה היה רגע של התפוצצות בקמפיין, לווא דווקא מבחינת היכולת, אלא מבחינת הרצון, המלחמה, האווירה. שיחקנו אתמול בצורה מאוד חכמה ובוגרת, ובכללי הקמפיין הזה הפך אותנו לנבחרת חדשה לגמרי שהתחברה צעד אחרי צעד ואני מקווה שמפה רק נמשיך לעלות".
 
למברוזו התייחס גם ליכולת האישית, לפני חזרתו לגרמניה והמשימות הבאות שצפויות לו השנה בהן אליפות אירופה עד גיל 20: "אני עושה כל מה שצריך על המגרש בשביל לנצח. אם זה אומר להבקיע, למסור, או לעודד את החברים, ומה שהכי חשוב שהנבחרת תצליח. מבחינתי, יש שני רגעים משמעותיים בקמפיין הזה, הראשון הוא הקאמבק האדיר שלנו בפינלנד – והחזרה מפיגור 8 שערים. זו הייתה תחושה מטורפת, וכמובן אתמול האווירה שהייתה משהו שאני לא אשכח הרבה מאוד זמן".

ריאיון עם מושיקו אלימלך הבוקר ב-YNET - לחצו לקריאהשניר נציה, שהשתלב נהדר בקמפיין האחרון - ותרם רבות, מוסיף: "הגענו ליעדים שרצינו, ואני שמח שעשינו את זה כמו שצריך. הנבחרת קיבלה אותי יפה מאוד. אני רואה את ההשתלבות שלי כהולכת ומשתפרת, ואני מרגיש שאני הופך להיות בורג יותר משמעותי. אני מקווה שכל פעם שייתנו לי את ההזדמנות אני אוכיח ואתן כל מה שצריך. הרגע שלי בקמפיין הוא המשחק בפינלנד. הוא המשמעותי, ביותר כי אם לא היינו חוזרים מהפיגור, ולא היינו עושים את התיקו, הקמפיין היה נגמר. אני מאושר שעשינו את זה כקבוצה כמו שצריך. האמנו ואנחנו נמשיך להאמין ונעשה את ההכנה הכי טובה מול כל נבחרת שנקבל בהמשך".

 

שניר נציה מול יוון

עמית סטלמן, ממצטייני הקמפיין (12 שערים): "אני חושב שהחזרה שלנו מפיגור של 8 שערים בפינלנד היה הרגע שידענו שהקמפיין הזה שלנו, ושאנחנו נעשה את זה גם מול יוון. זה היה רגע מאוד משמעותי. ההעפלה זו קפיצת המדרגה הקטנה שהיינו צריכים – מה שפעם לא ידענו לעשות. פעם היינו עושים הכל נכון, אבל מפסידים בכבוד בחוץ וזה היה תמיד כמעט. הרגע הזה שעשינו את מה שצריך לעשות במשחק חוץ קשה היה רגע מאוד משמעותי לנו כנבחרת, וכמובן שידענו לנצח פה בבית את יוון עם כל הלחץ ולעיני הקהל המדהים שהגיע לתמוך. אנחנו שמחים, אבל זה היה רק השלב הראשון. אנחנו צריכים לקחת את הקמפיין הזה כציון דרך ולהמשיך להתקדם. ללמוד איך אפשר להשתפר עוד, ולהראות שזו לא הייתה הבלחה. אני בטוח שנעשה זאת".
 

עמית סטלמן
 
עומרי קושמרו, שתרם רבות גם בצד ההגנתי והמנהיגותי: "זה היה קמפיין מוצלח מאוד, שמקדם אותנו גם ברמת המשימה וגם לעתיד לקראת מוקדמות אליפות אירופה. הנקודה החשובה ביותר בקמפיין הזה היא שהתחברנו והתגבשנו. התאמנו קשה, באנו לשמוח ולתמול אחד בשני בכל שלב, וזה הצליח. אין ספק שהרגע המשמעותי היה החזרה במשחק הקשה בפינלנד. הראנו שיש בנבחרת הזו המון אופי, וזה היה המשך ישיר למה שהראנו אתמול מול יוון, ובעיקר בצד ההגנתי".

ירמי סידי, שהיה אקס פקטור במשחקים המכריעים בקמפיין, וכבש 12 שערים במפגשים מול פינלנד ויוון, ומסר 8 אסיסטים, מסכם: "לא הייתי שותף לחלק הראשון בקמפיין בגלל פציעה, אבל שמחתי להיכנס לעניינים בחלק השני. לשמחתי ידענו לעשות את זה ולהעביר את ההכרעה למשחק האחרון, כשהכל תלוי בנו. הצגנו הרבה אופי ואחריות, ומול יוון פשוט הצגנו הגנה מעולה בראשותם של עומרי קושמרו וליאור גורמן, ובשילוב משחק מדהים של מושיקו אלימלך. זה לא היה פשוט כי חסרנו בשלב האחרון שחקנים משמעותיים שהיו פצועים, אבל כולם נתנו הכל כדי לפצות על החוסרים ואנחנו שמחים מאוד. התוצאה כל כך מספקת. ברמה האישית שמחתי לתרום בכל מה שצריך. יש לנו היום סגל מצוין שמורכב מותיקים וצעירים, והשילוב הוא טוב. החבר'ה הצעירים הוכיחו שיש על מי לסמוך לעוד שנים רבות קדימה, ובכלל הכימיה עם אולג ואסף מצוינת וכיף גדול להיות חלק מהנבחרת הכל כך מגובשת שנהפכה למשפחה".


 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn