איגוד הכדוריד
פרויקט הרצליה 2020
פותחים עונה בליגת ווינר: בצמד משחקי חוץ, בקרית מוצקין ובחולון. משחק ביתי ראשון - מול נס ציונה במחזור השלישי, ובמחזור הרביעי - בדימונה.

עונה שעברה: הרצליה סיימה במקום השביעי, כקבוצה שספגה הכי הרבה שערים בליגה (739 בליגה הסדירה), אחרי עונה שבה דורגה לפני במקום השלישי, כקבוצה האטרקטיבית ביותר שגם הבקיעה יותר מכל אחת אחרת.

מה נשתנה? הרבה, הרבה מאוד. בני אינגל שב לעמדת המאמן, והחליף את שלמה הופמן שהדריך בשנים האחרונות.

הרצליה נפרדה משחקנים בולטים שהיו סימן ההיכר שלה – גיל יעקב השוער, הפיבוט יוסי אפו והמרכז ולדיצה סטויאנוביץ'. שני הראשונים עברו לרמה"ש השכנה, וסטויאנוביץ' פרש לאחר שכבר חתם בתחילת הקיץ ברמה"ש.

במקום, הרצליה צירפה מרמה"ש את מרכז אלכס סיצ'נקו, ואת המקשר/פינה הדר מצליח. עוד אקס רמה"ש – המרכז בן ליברטי, שסיים שנת הסגר, חובר לחבריו בהרצליה. שחקן חשוב נוסף בקו האחורי הוא המקשר איתמר אלמוסנינוס, ששיחק במכבי ת"א והפגין יכולת טובה בהכנה, והפיבוט איתי בן חיים ששיחק בקרית מוצקין ובאס"א ת"א. בקבוצה עשויים לצרף גם פיבוט זר.

איתמר אלמוסנינוס. הותיר רושם טוב במשחקי ההכנה. צילום: הדר ואן קולאבהרצליה ממשיכים עם הקפטן דניאל לינדנגרן (לעונה 14!), עם גיא קורדובה, תומר טואג, דניאל צרפתי, רועי כזום והשוערים מוטי אנגל ושגיא בוניס (ששב מהשאלות). השוער גיא שממה עולה מקבוצת הנוער, ואושר דוכנה יצטרף לאחר שיסיים את פרויקט נבחרת הנוער בגרמניה.

שווה יהיה לעקוב אחר ההתפתחות של יפתח דהן (1.93 מ'), המקשר המוכשר שעולה מקבוצת הנוער ומשחק בנבחרת הנוער. לצידו גם המרכז אסף אוחיון מצטרף מהנוער.

כמו שפתחנו, בהרצליה יצטרכו להתגבר על עזיבות נוספות - ולדימיר דימטרייביץ' ומידד קרויטורו עזבו והצטרפו לבאר שבע, סהר שחק עבר להפועל ראשל"צ, ותומר שמעוני ואוברד ראדולוביץ' שפורשים ממשחק.

עוד שינויים בגזרה הניהולית, המנכ"ל הוותיק של המועדון יוסי חכם יוצא לגמלאות, ובמועדון בונים את השדרה הניהולית שאותה ימשיך להוביל היו"ר אדם פלטקביץ.

אינגל. יוביל את הבנייה מחדש בהרצליה (משמאל - אלכס סיצ'נקו שהגיע מרמת השרון על תקן שחקן הרכש המרכזי). צילום: הדר ואן קולא

 

המאמן בני אינגל: "קיבלנו החלטה שעושים בנייה מחדש של המערכת בראייה לשנים הבאות, והמטרה היא לתת את הבמה לשחקן הישראלי עם דגש על שחקני הבית המוכשרים שלנו. כמובן, שבמידה והתהליך לא יביא תוצאות, נשקול צירוף זרים בהמשך.זה מצב שהיה צריך להתבצע מזמן, והוא קיבל תאוצה עקב הצורך התקציבי, אבל כבר עכשיו אנחנו במקום טוב ורוצים לפתח את העתיד של בני הרצליה. מבחינת המערכת, המטרה המוצהרת היא להישאר בליגה, אבל אני מכוון ולפחות ננסה להיאבק על הכניסה לפליאוף העליון".

 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןגייטוריידקל גב